Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Problem w szkole

Moderator: Moderatorzy

mokka

Dzieci: Klaudia 10 lat ADHD

Post 30-01-2014 12:41

Problem w szkole

Witam, jestem tu pierwszy raz.
Moja córcia ma zdiagnozowane ADHD z przewagą zaburzeń koncentracji od 2 klasy szkoły podstawowej.
Badania były robione w PPP i u psychiatry na polecenie nauczyciela.
Ma oczywiście opinie z PPP i do trzeciej klasy jakoś ogarnialiśmy temat, choć mieliśmy też kilka problemów ze szkołą które doprowadziły do tego że mała po otrzymaniu opinii musiała zmienić klasę na inną (brak porozumienia z wychowawcą, dokuczanie przez wychowawcę córce itd.)
Teraz młoda jest w 4 klasie, wychowawca ok, rozumnie co się dzieje z Klaudią, lecz tylko on.
Klaudia do listopada zeszłego roku była na medikinecie, teraz nie może brać tabletek bo organizm zaczął je odrzucać i cuda się działy.
No i mamy straszny problem ze szkołą, nauczyciele nie chcą jej posadzić w pierwszej ławce, nie zwracają też na nią uwagi na lekcji co skutkuje pustymi zeszytami. ceny na półrocze ok, średnia 3,75, dwie mierne z przedmiotów których się spodziewałam.
Jesteśmy w trakcie kolejnych badań w PPP, opinia bez zmian, dodatkowo badana w kierunku dysleksji, wyszły już nam Zaburzenia percepcji słuchowej. Mój problem polega na szkole, jak rozmawiać z nauczycielami, czego mogę od nich wymagać bo na razie dochodzi do tego że moje dziecko jest okrzyczane dość mocno pod koniec lekcji że nie zapisało notatki. Dodam że z zachowania ma celujący, bo jest bardzo pogodnym, grzecznym i uczynnym dzieckiem, jak sią rusza to tylko wiercąc się albo podgryzając coś.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-01-2014 15:32

Witaj Mokka :)
mokka pisze:Moja córcia ma zdiagnozowane ADHD z przewagą zaburzeń koncentracji od 2 klasy szkoły podstawowej.
Badania były robione w PPP i u psychiatry na polecenie nauczyciela.
Ma oczywiście opinie z PPP
Plus 5 punktów :OK:

mokka pisze:Jesteśmy w trakcie kolejnych badań w PPP, opinia bez zmian, dodatkowo badana w kierunku dysleksji
Plus 5 punktów :OK:

mokka pisze:Dodam że z zachowania ma celujący, bo jest bardzo pogodnym, grzecznym i uczynnym dzieckiem, jak sią rusza to tylko wiercąc się albo podgryzając coś.
Świetnie!

mokka pisze:No i mamy straszny problem ze szkołą, nauczyciele nie chcą jej posadzić w pierwszej ławce, nie zwracają też na nią uwagi na lekcji co skutkuje pustymi zeszytami.
Mój problem polega na szkole, jak rozmawiać z nauczycielami, czego mogę od nich wymagać bo na razie dochodzi do tego że moje dziecko jest okrzyczane dość mocno pod koniec lekcji że nie zapisało notatki.
Zajrzyj do Opinii z PPP, którą macie, i przeczytaj, czy jest tam napisane o szadzaniu w pierwszej ławce, o motywowaniu przez nauczyciela, o dopilnowaniu zapisania pracy domowej.
Jeśli jest wyraźnie napisane, jak to powinno wyglądać - możesz po prostu wymagać od nauczycieli stosowania się do tych zaleceń.

Możesz też skorzystać z tego, że jesteście w trakcie kolejnych badań w PPP. Powiedz tam przy okazji o problemach, które opisałaś, i zapytaj, co z tym zrobić. Poproś, aby takie zalecenia zostały wprost wpisane do Opinii.

Przeczytaj także:
viewtopic.php?f=36&t=6959
viewtopic.php?f=36&t=9313

mokka

Post 30-01-2014 20:34

W opinii jest to wyraźnie napisane, i od początku tego roku szkolnego jestem w szkole częstym gościem.
Proszę i mówię wciąż to samo, i zero efektów.
Dziś już miarka się przebrała i powiedziałam wychowawczyni (dosłownie) że jak nie wpłynie na innych nauczycieli to odwiedzę ich osobiście, a jak to nic nie da to odwiedzę dyrekcje, a ich zasranym obowiązkiem jest jej przypilnowanie na lekcji, a nie krzyczenie na nią pod koniec że nie ma nic w zeszycie, w takim wypadku ja się pytam gdzie ten nauczyciel był przez całą lekcje.
Postąpiłam tak bo wczoraj pani pedagog z poradni powiedziała mi to samo, a ja już mam na prawdę dosyć biegania do szkoły z tym samym problemem. Co ciekawe dziś wychowawca mojej córki zaproponował że może by ją przeniosła do szkoły gdzie jest klasa zintegrowana, ręce mi opadły. Już raz ją przenosiłam do innej klasy i mi wystarczy.
Powiedziałam jej że tego nie zrobię bo ma prawo chodzić do tej szkoły, a nauczyciele mają obowiązek dostosować się do opinii.
Na koniec usłyszałam że mam się zastanowić nad nauczaniem indywidualnym, jak się zdecyduje to Pani pomoże mi załatwić wszystkie formalności itd. Zostawiłam to bez komentarza.
Zobaczymy co z tego wyniknie
Wyszło na to że najlepiej się pozbyć problemu i już, jestem roztrzęsiona.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 31-01-2014 16:06

Mokka, rozumiem Twoje nerwy; też takie przeżywałam.

Jeżeli chodzisz, rozmawiasz, a efektu brak, to znaczy, że trzeba zacząć pisać.
Tym bardziej, że narastają emocje, ogólne roztrzęsienie, dwa kroki od niezłej nerwicy - a to nie służy dobrze ani Tobie osobiście, ani sprawie nauki Twojego dziecka w szkole.

Na początek możesz skserować opinię PPP z zaleceniami, wręczyć osobiście każdemu nauczycielowi, a na swoim egzemplarzu uzyskać podpis, że dostał i się zapoznał.
Co ważne: spokojnie, bez nerwów, z uśmiechem na ustach.

mokka

Post 31-01-2014 19:55

Zobaczę co będzie po feriach, od dziś dwa tygodnie wolności!!!
Czekam też z niecierpliwością na nową opinie,
a ta najprędzej pod koniec kwietnie będzie,
tak nam wszystko się ciągnie od września.

Ale czytając tu kilka postów wiem już,
że mam prawo wymagać od szkoły egzekwowania wszystkich zasad z opinii
I że nauczyciele i szkoła nie może się zastawiać przeniesieniem jej do szkoły gdzie jest klasa zintegrowana.

Juliannr1

Dzieci: Szymon 11 lat ADHD

Post 18-02-2014 16:19

Witam, czytam i śmieję się bo tak jak bym czytał swoją kronikę, ale do rzeczy. My walczymy z tym od 2 lat (syn jest w 5 klasie) początkowo kierowaliśmy się do szkolnego pedagoga, przez pół roku było ok. zmieniło się na lepsze w 10%
Ze szkołą nie wygra się, oni swoje, a ty spadaj z tym dzieckiem gdzieś indziej.
Polecam składać pisma z załącznikami (orzeczenia i opinie) i pamiętać by podbijali w sekretariacie kopie, iż pismo wpłynęło, bo potrafią pisma zaginąć.
Pamiętaj, to dziecko chodzi do szkoły nie ty.

kaczuszka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: adehadowe chłopaki - rozrabiaki

Ja: nadal bez diagnozy;)

Post 23-02-2014 11:54

Wyobraźcie sobie, że u syna też to samo 8). Do tego stopnia źle, że nawet wychowawczyni się uwzięła 8). Syn jest w 6 klasie, niedługo koniec, doszło do tego, że naprawdę obawiam się iść, aby nie pogorszyć sprawy. Ostatnio usłyszałam od znajomej, że dyrekcja powiedziała matce dziecka z ADHD i ZA, że w ogóle żałuje, że dziecko przyjęła do szkoły. Naprawdę dzieje się bardzo źle. Syn jest inteligentnym chłopcem, a ma mnóstwo dwój - z polskiego, matematyki, angielskiego - z ważnych naprawdę przedmiotów. Co gorsza z matematyki rozumie i umie wszystko. Dzięki temu jest zrażony do nauki bardzo. 8)
A te pisma do dyrekcji, to jak wyglądają?, choć może pod koniec 6 klasy nie opłaca już się nic pisać? Naprawdę, czekam aż syn skończy tę szkołę, taki to jest koszmar :( .

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-02-2014 23:26

Ja stosowałam taką metodę(zainspirowana tym forum)
Po przyjsciu dziecka do domu brałam podział godzim i usiłowałam sie dowiedzieć co było na kążdej lekcji po kolei. Oczywiscie nie zaczyynałam "jaki materiał przerabialiscie na polskim" tylko czy pani miła dobry humor? Zły? a dlaczego? bo "Jasiu coś tam, cos tam" a kto wygrał na WF? a robilismy przysiady...
Takie ogólne wrażenia i ciekawostki, ale z kazdej lekcji po kolei. "Było nudno" to też dobra odpowiedź. Stopniowo (przez dwa lata) dochodziłam do tego co było na lekcji , czyli o czym mówili. Co ciekawe przez całą podstawówkę NIGDY nie udało mi sie dowiedzić co było na obiad w stołówce rosół ,zupa pomidorowa, ryba czy schabowy -nie do odróznienia.
Zaczynałam w 3 klasie podstawówki bo wszelkie zalecenia poradni, że nauczyciel ma przypilnować żeby w zeszycie było co trzeba i zapisane zadanie domowe było o d.. rozbić. Mimo że w 3 klasie klasa liczyła tylko 18 dzieciaków. A w starszych klasach jeden nauczyciel stosował się do zapisów ppp.
Kontynuowałam sposób jeszcze w gimnazjum. I dopiero wtedy jedynki za brak itp zaczeły znikać. I często pzrypominał sobie , że trzeba... mimo braku w zapisu w zeszycie.

W liceum sobie odpusciłam a i tak słyszę, Mama na polskim dziś... ciekawe czy za rok tez będę słyszeć A dzisiaj asystent był w złym humorze...
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

jol

Dzieci: Patryk 12 lat ADHD i Damian bardzo zakręcony 19 lat

Post 25-02-2014 12:11

pROBLEM W SZKOLE

Witam również mamy problem z nauczycielami.Syn jest w szóstej klasie a od 4 chodziłam,tłumaczyłam,pokazywałam opinie. Mur niezrozumienia.Nauczyciele na każdym kroku starali się udowodnić że syn jest idiotą i że wyrośnie z niego łobuz.Mówili mi to prosto w twarz.Nawet pan dyrektor z uśmiechem na twarzy zasugerował że powinnam przetrzepać tyłek synowi systematycznie.Pozwoliłam sobie nie zgodzić z tymi radami chociaż mnie zatkało.Zapraszałam również nauczycieli na bezpłatne szkolenia organizowane przez moją PPP, ale oczywiście nikt się nie zainteresował, bo oni lepiej wiedzą.Poradnie wymyślają jakieś głupie zalecenia ,a oni za taką marną pensję mają się stosować(słowa nauczyciela).Z dużą obawą myślę o gimnazjum,czy tam znajdziemy zrozumienie i czy chęć do współpracy bo przecież nasze dzieci nie są upośledzone ,wręcz przeciwnie ,bardzo inteligentne i ciekawe życia.Proszę o jakieś podpowiedzi gimnazjum w Łodzi w których pracują ludzie z pasją. :cry:

Wróć do Ekspert radzi