Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Kuba znowu nie poszedł do szkoły :(

Moderator: Moderatorzy

basic

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 06-03-2006 07:57

Kuba znowu nie poszedł do szkoły :(

Witam. Jesteśmy w trakcie badań, podejrzewam u mojego syna ADD. Największym naszym problemem jest szkoła (poranne wstawanie a także wieczorne pójście do spania). Kuba poprostu nie wstaje, nie idzie do szkoły. Nic nie pomaga: tłumaczenie, brak nagrody, na wszystko wzrusza ramionami itd. Nie mogę znaleźć sposobu, by się ubrał i poszedł. Potrafi cały dzień przesiedzieć w swoim pokoju, nie mam sił o niego. Proszę o pomoc.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 06-03-2006 09:20

Hm, wygląda na to, że do ADD mogły się dołączyć inne trudności - jeżeli nie chce wstawać, nic nie chce robić poza domem, to być może ma już dość wszystkiego, a zwłaszcza ocen ze strony otoczenia. Powiedz psychiatrze o tym nie wstawaniu, o niższym niż zwykle napędzie. Jaki mały ma nastrój? Czy jest płaczliwy, smutny, rozdrażniony? Być może pojawiły sie wtórne problemy - depresyjne.
I co ważne, w jakim stanie jesteś Ty? Z tego co pamiętam jesteś nauczycielką i sprawy szkoły są dla Ciebie podwójnie ważne. Wspominałaś też o tym, że jesteś nadopiekuńcza i wiele rzeczy robisz za synka. Może on po prostu juz nie wytrzymuje tego napięcia?
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Ekspert radzi