Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jak pomóc 8-latce??

Moderator: Moderatorzy

Gabunia

Dzieci: Natalia 7

Post 10-07-2013 15:14

Jak pomóc 8-latce??

Witam serdecznie!

jestem tutaj nowa, trochę jeszcze zagubiona ... Proszę o pomoc, opinię.
Moja córka ma 8 lat (skończyła 1 klasę, samotnie ją wychowuję). Nie wiem jak mogę jej
pomóc, gdzie się udać.
Opis zachowania na świadectwie-uczennica nie ocenia się pozytywnie. Nie przewiduje skutków swoich negatywnych zachowań. Reaguje gwałtownie i niewspółmiernie do sytuacji.Zwykle stara się ukończyć rozpoczęte zadanie. Na ogół wykonuje prace dokładnie i w dobrym tempie. Uczennica niechętnie współpracuje z innymi rówieśnikami. Źle się czuje w grupie

W praktyce wygląda to tak- jest nadpobudliwa- reaguje histerycznym krzykiem, wrzaskiem na każdą negatywną dla niej sytuację (błahostki i cięższe sprawy). Dzieci w klasie jej nie akceptują, izolują od siebie, nie chcą się z nią bawić (po części powodem jest jej niewyraźna mowa, jest pod stałą opieką logopedy) dokuczają jej.
Z nauką nie ma problemów- uczy się świetnie, jest bardzo inteligentna i mądra. Sama nauczyła się w zerówce czytać , czyta płynnie na poziomie dorosłego. Jednocześnie jest roztrzepana, zapominalska, bałaganiara.Je niedbale,wszystko rozrzuca i jej wypada.Idzie ulicą muszę co chwilę niemal krzyknąć aby zeszła na bok bo jedzie samochód. Książki i zeszyty chyba zrzuca ręką do plecaka.
Buzia jej się nie zamyka cały dzień- gada gada i gada (podczas mówienia zacina się - nie nadąża mówić tego co myśli- kilkakrotnie powtarza pierwszy wyraz zdania i gubi się w tym)

Wychowawczyni zasugerowała wizytę w poradni. Byłam ale pani psycholog nie zważała na problem z jakim przychodzę, zachwycona jej wiedzą (?!) Przyniosłam orzeczenie wychowawcy- starała się zdiagnozować to co mówiłam, co było również poparte opinią. Żadnej, pomocy wskazówki - niemal co Pani chce od dziecka.
Przed zakończeniem roku wychowawczyni powiedziała że zachowanie się pogorszyło- mówi sama do siebie, gestykuluje, powtarzają się histerie

Gdzie mogę się udać po pomoc? Do jakiego specjalisty? Co mogę podejrzewać?
Nie jestem idealną matką, wiem że zbyt mało czasu jej poświęcałam i chcę to zmienić.
Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-07-2013 17:41

żeby Ci poradzić do kogo się udać, najlepiej jakbyś określiła z jakiej części Polski jesteś, bo jak Ci powiemy , do psychiatry, do neurologa itp, to niekoniecznie trafisz tam gdzie warto, lekarz lekarzowi nie równy.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-07-2013 17:45

Skoro trafiłaś na nasze forum, to widać, że już coś podejrzewasz. ;)
Dobrze, abyś przeprowadziła diagnostykę u psychiatry i neurologa. Oni powinni pokierować dziecko na właściwe badania diagnostyczne.
Tak jak napisała Halina, bardzo ważne jest, by trafić do sprawdzonego specjalisty. Ciężko coś sugerować nie wiedząc gdzie mieszkacie.
:)

Gabunia

Dzieci: Natalia 7

Post 10-07-2013 18:43

Halina pisze:żeby Ci poradzić do kogo się udać, najlepiej jakbyś określiła z jakiej części Polski jesteś, bo jak Ci powiemy , do psychiatry, do neurologa itp, to niekoniecznie trafisz tam gdzie warto, lekarz lekarzowi nie równy.

Kraków , z roztargnienia zapomniałam [smilie=happy.gif]
mówicie psychiatra hmm samo słowo już mnie przeraża.
Oczywiście,że podejrzewam.. korzystając z chwili iż mała jest na wakacjach u siostry zaczęłam zagłębiać się w temat by móc zacząć działać po powrocie.
Siostra doniosła mi dzisiaj że tak jadła loda że wlazła by pod śmieciarkę bo świat dookoła w tym momencie się nie liczył...

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 11-07-2013 22:04

No widzisz, jeśli chodzi o Kraków, to niewiele możemy doradzić, tak naprawdę nie znamy tam rozsądnych specjalistów, mogę ze swojej strony polecić lekarza psychiatrę przyjmującego w Oświęcimiu, to woj.małopolskie.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

MamaKamy

Post 19-12-2013 12:30

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem nowa na forum i szukam pomocy.

Szczególnie mam prośbę do Halinki.
Pisałaś ,że znasz dobrego lekarza z Oświęcimia. Czy mogłabym prosić na namiary??

Tak jak autorka wątku podejrzewam u syna ADHD lub nadruchliwość. Chciałabym to skonsultować z jakimś dobrym psychologiem bądź psychiatrą.

U nas problemy zaczęły się gdy syn poszedł do pierwszej klasy. Czyli od września ( ma 7 lat).
Nie jest typem ospałego dziecka. Lubi żarty, psikusy, zabawy, śmiech itp.
Jednak od września przyniósł chyba z 50 uwag w dzienniczku.
Nie potrafi się skupić na lekcji, nie chce pracować ani robić zadań przez co ma masę rzeczy do zrobienia w domu.
Na przerwie goni, na lekcji buzia mu się nie zamyka. Przeszkadza na lekcji.
Nie lubi zabaw grupowych ani przedstawień.
Bardzo emocjonalnie reaguje na wszystko. Na krytykę małą i dużą. Wystarczy zwrócić mu uwagę od razu wybucha.

Przy tym jest bardzo bystry. Interesują go różne ciekawostki ze świata zwierząt , geografia , dinozaury. Ładnie czyta ( nauczył się sam).
Do tej pory uważałam ,że jest ruchliwy jak każdy chłopiec w jego wieku.
Fakt,że jest bardzo uparty , lubi dyskutować/wymuszać swoje racje.

Na każde konsultacje jestem wzywana. Parę dni temu wychowawczyni zasugerowała ,że może ma ADHD lub inne zaburzenia.

Od kilku dni zaczął się skarżyć na ból brzucha byle by nie iść do szkoły. ( Oczywiście ból znika w momencie gdy mówię,że nie pójdzie).

Bardzo proszę o jakieś rady, spostrzeżenia. Namiary na dobrego lekarza.
Będę wdzięczna za każdą sugestię i odpowiedź.
Pozdrawiam
MamaKamy

Halina

Awatar użytkownika

Post 20-12-2013 22:19

Poradnia Euro-Med Oświęcim ul Dąbrowskiego 30 dr Monika Maj, przyjmuje w czwartki tel. do rejestracji: 663206334
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

MamaKamy

Post 21-12-2013 12:54

Halina - bardzo Ci dziękuję!

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 05-01-2014 22:27

Czasem mam wrażenie, że szkoła upupia dzieci. Bo z opisu wynika, że żywe srebro , inteligentny, wesoły. Minął kawałek roku i ma bóle brzucha jak ma iść do szkoły.

Ja do tej pory mam gęsią skórkę, kiedy przypominam sobie słowa wychowawczyni. "Prosze porozmawiać z synem bo biega na przerwie". Fakt to jest niebezpieczne: śliski parkiert , schody, tłok. Myślę, że zakucie w dyby by rozwiązało sprawę. Zakneblowanie na lekcji, żeby nie gadał to już połowicznie tylko. zawsze można pstrykać długopisem, jak się zobiło juz dawno zadania, z którymi reszta klasy się męczy i się nudzi :) (mój syn)
Oczywiście rozmawianie na ten temat z dzieckiem jest ważne, ale nawet jak potrafi przedstawić wszelkie zagrożenia z biegania -to NIE znaczy, że umie się zawsze powstrzymać.
U mnie wychowawczyni po prostu nie lubiła żywych chłopców. Zawsze chłopcy byli gorsi, mnóstwo uwag, kiepskie zachowanie itp. Dziewczynki te grzeczne były stawiane za wzór. Syn w tym roku zdaje maturę i ma zachowanie -nie spadnijcie z krzesła! - wzorowe.
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

Haskire

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Syn 11 lat ADHD

Post 05-01-2014 23:08

Tama, opisałaś moje dziecko :lol:
Tylko u nas uwaga odnośnie przerwy brzmiała: "Proszę porozmawiać z synem bo w czasie przerwy zagraża swojemu życiu i zdrowiu"

Wróć do Ekspert radzi