Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Problem z wychowawcą

Moderator: Moderatorzy

Miaka

Dzieci: Rafałek 7lat ADHD

Post 13-11-2017 14:07

Problem z wychowawcą

Witam, syn 7 lat, zaczął w tym roku pierwszą klasę. Od początku roku jak tylko przyszedł poprosiłam panią, żeby siedział w pierwszej ławce, dokumenty które posiadałam odnośnie diagnoz, badań, opiń PPP dostarczyłam do szkoły, żeby mieli rozeznanie i umieli postępować z synem. Syn bywał agresywny, ja robiłam w tutejszej PPP diagnozę i opinie dla szkoły bo wcześniejszej sprzed roku czy dwóch były już praktycznie nieważne, zalecenia do przedszkola i postępowanie. Po półtora miesiąca psychiatra przepisał medikinet 10mg, syn uspokoił się, pracował łądnie nalekcjach, czasami zdarzyło się ze kogoś szturchnął, ale nic poważniejszego. Pani też mówiła że widać poprawe. Poza szkołą syna zaprowadzam 2 razy w tygodniu na piłke nożna (1,5 h ) i basen nauke pływania raz w tygodniu plus w domu różne ćwiczenia i zabawy. Przechodząc do sedna, tydzień temu była wywiadówka... poradnia nie dała opinii szkole tylko fax wysłali z prośbą o dodatkową opinie wychowawcy i innych nauczycieli którzy mają zajęcia z synem.... Pół h sprawy organizacyjne klasy po czym wstęp do rozmowy wychowawcy z rodzicami" a teraz porozmawiamy o naszej trudnej sytuacji z Rafałkiem" i zaczęło się, pani wychowawczyni powiedziała że dostała od PPP zalecenia o nowej opinii od niej i że syn będzie miał zindywidualizowaną ścieżke nauczania... że nie dostanie się do klasy integracyjnej i go nie przeniosą... że ona sobie nie wyobraża jak ma prowadzić lekcje, że boi się o bezpieczeństwo dzieci ( gdzie mi mówi że jest poprawa) i tak ciągnęła, po czym rodzice oczywiście do mnie ze powinnam zabrać syna, zm,ienić psychiatrę bo ten do którego chodze nie nadaje się i wgl cyrki :( Że jestem nieporadna :( że nic nie robie :( Pani nawet zasugerowała rodzicom że widzi objawy ZA u mojego dziecka i tak wywlekała różne dane wrażliwe :( dodam że syn od czasu gdy jest na leku poprawił się, cieszy się że ma kolegów i bawią się z nim :( a wychowawca czepia się o wszystko :( Najlepiej pozbyć się problemu i wyrzucić a w zasadzie to ja mam załatwić papiery żeby poszedł do szkoły integracyjnej, rozmawiałam z psychiatra, na co ona że nie ma podstaw bo Rafał patrząc na oceny świetnie sobie radzi, tylko trzeba nad nim popracować w szkole :( Jak chodziłam do szkoły raz dziennie w połowie lekcji to rodzice narzekali.... ale sama wychowawczyni mnie o to prosiła.
Proszę powiedzcie mi co ja mam zrobić :(

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 29-11-2017 08:38

Po pierwsze wywlekanie danych wrażliwych jest przestępstwem !
Druga sprawa, wychowawczyni nie miała prawa, omawiać sytuacji waszej na forum klasy.
Na drugi raz, masz prawo wstać i poprosić o zaprzestanie tego typu rozmów. To jak dla mnie był sąd kapturowy.
Na pewno bym poprosiła na piśmie o spotkanie indywidualne: Ty, wychowawczyni, pedagog szkolna. Dobrze by było byś jeszcze miała wsparcie w postaci osoby towarzyszącej, znającej temat Twojego dziecka.
Na spotkaniu jak najwięcej wniosków notuj, a później daj do podpisu, że zgadzają się z ustaleniami podjętymi na spotkaniu.
Na pewno zgłosiłam bym dyrektorce tą sytuacje z zapytaniem, co ma zamiar z zaistniałą sytuacją zrobić.

janczek

Post 05-12-2017 17:55

To częsty problem..niestety jeszcze dużo szkół ma takie podejście :( to smutne współczuję

Wróć do Ekspert radzi