Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

problem z wychowawcą- pomocy

Moderator: Moderatorzy

lew78

Dzieci: KUBA 11 LAT ADHD I ZA

Post 23-09-2017 12:21

problem z wychowawcą- pomocy

Witam jestem mamą 12 latka z ADHD i ZA. Mamy problem z wychowawcą, który podejmuje działania które szkodzą nam i naszemu dziecku, np. prowokacja do wybuchu a później wezwanie policji i pogotowia, zorganizowanie zebrania w sprawie naszego dziecka pod pretekstem "rodzice są zaniepokojeni i chcą wiedzieć co rodzice zamierzają z tym zrobić" , przekazywanie rodzicom zakłamanych informacji i tylko negatywnych, brak kontaktu z rodzicami, brak zrozumienia i akceptacji. Zadania wychowawcy przejęła tak naprawdę dyrekcja, która się z nami kontaktuje, rozumie, wyjaśnia itp. Jednak naszym zdaniem nie rozwiązuje to problemu, ponieważ dalej wychowawca przekazuje rodzicom informacje negatywne nic nie wyjaśnia , nie tłumaczy. Trudno tak w kilku zdaniach opisać co się dzieje ale doszło do tego że niektórzy rodzice obarczają nasze dziecko winą za wszystko za niezrealizowany program z historii, za dużo zadań z matematyki i wiele innych bzdur, teraz czekają na każde potknięcie i piszą pisma do kuratorium. Nasz syn lubi szkołę, jest trochę nauczycieli którzy są przychylni...ale nie wiem co robić z wychowawcą. Próbowaliśmy rozmawiać, tłumaczyć, wysyłaliśmy fajne materiały na temat ADHD i ZA, ale Pani nie jest zainteresowana.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-09-2017 21:27

proponuję pismo do prokuratury z doniesieniem, że nauczyciel znęca się nad dzieckiem.
W tej chwili Policja ma odpowiednie wydziały do walki z mobbingiem, przyjadą i dobitnie wytłumaczą nauczycielowi, że postępuje niewłaściwie.

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 28-09-2017 20:10

Proponuje zmiany szkoly.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Wróć do Ekspert radzi