Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Programy radiowe

Moderator: Moderatorzy

Paweł L

Post 27-06-2005 15:36

Programy radiowe

Witam

Dzisiaj o 20.00 w Radio Kraków będzie program poświęcony ADHD oraz skandalicznemu postępowaniu szkoły w Olkuszu wobec dziecka Agaty. Prośba do wszystkich - słuchajcie audycji i postarajcie się w nią włączyć, choćby poprzez telefony. To b. ważne.

Częstotliwości Radia Kraków dla poszczególnych miejscowości i okolic:

Kraków - 101,6
Krynica - 102,1
Nowy Sącz - 90,0
Rabka - 87,6
Tarnów - 101,0
Zakopane - 100,00

dzięki

Paweł Lelito

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-06-2005 20:38

Re: Program w Radio Kraków

Program wypadł chyba dobrze. Wykazano w nim absurdalność złożonego przez szkołę pozwu. Wyjaśniono pewne zasadnicze kwestie pominięte w Faktach na TVN, ktróre stawiają sprawę w zupełnie innym świetle niż pokazała to ten program.
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-06-2005 10:26

Debata na temat ADHD w Radiu Kraków

Joanna Jałowiec 28-06-2005 , ostatnia aktualizacja 28-06-2005 21:40

Tematem programu była sprawa 11-letniego Łukasza cierpiącego na nadpobudliwość ruchową i zaburzenia koncentracji (ADHD). Olkuska podstawówka, do której uczęszczał chłopiec, złożyła pozew przeciwko jego rodzicom, oskarżając ich m.in. o niewłaściwe prowadzenie terapii dziecka. Precedensowy proces w tej sprawie rozpocznie się jutro w olkuskim sądzie rodzinnym.

W programie spotkały się przedstawicielki szkoły - dyrektor Małgorzata Kajda i pedagog Małgorzata Szojda, Monika Orłowska, Ilona Lelito i Agata Majda (mama chłopca) z Polskiego Towarzystwa ADHD oraz Agata Orzeł-Żukowska, psycholog z Poradni Psychologicznej-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie.

- Ja i tak już przegrałam - mówiła matka chłopca. - Łukasz musi zmienić szkołę. Jak ja mu powiem, że będzie musiał szukać nowych kolegów?!

Monika Orłowska przekonywała, że udana współpraca między szkołą a rodzicami cierpiącego na ADHD dziecka jest możliwa. - Mój syn ma teraz same piątki i czwórki, był przewodniczącym klasy. Dzięki otwartości, życzliwości szkoły udało się przetrwać najcięższe kryzysy. Wstydzę się, jako córka nauczycieli, za to, co panie zrobiły.

- Mamy na uwadze wyłącznie dobro i bezpieczeństwo dzieci, dodajmy: wszystkich dzieci, także tych zdrowych - odpowiadała na wszystkie zarzuty Małgorzata Kajda, dyrektorka szkoły. Nie potrafiła jednak wyjaśnić, dlaczego nie poinformowała kuratorium i rodziców Łukasza o tym, że kieruje sprawę do sądu.

Zdaniem dziennikarza "Gazety" było to zerwanie wcześniejszych ustaleń - od września chłopiec miał uczęszczać na zajęcia indywidualne.

Pedagog Małgorzata Szojdo tłumaczyła desperacki krok szkoły agresją Łukasza, z którą nie umiano sobie poradzić.

- Mój syn nie bił się częściej niż inni chłopcy w jego wieku. Miał zatargi z paroma kolegami, których nie lubiła też reszta klasy - odpierała zarzuty matka chłopca.

Prowadzący dyskusję Marcin Pulit zapytał obie strony, czy nie mają sobie czegoś do zarzucenia.

- Tak, ale tylko to, że zapisałam dziecko do tej szkoły - odparła matka Łukasza.

- Nic, absolutnie nic - dodała po chwili zastanowienia dyrektor Kajda.

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,2791868.html
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Paweł L

Post 30-06-2005 10:35

Wydaje mi się, że program był w miarę spoko. W głośnikach aż słychać było, jak dyrektorce szkoły zaschło w gardle. No ale jak miała się tłumaczyć, skoro stwierdziła sama, że nie wie, co chce uzyskać od sądu, kierując tam sprawę.

Najważniejsze będzie jednak, jaki finał sprawa przybierze w sądzie.
Paweł Lelito
Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl

ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Paweł L

Post 01-07-2005 09:32

"Dziennik Polski" z 1 lipca

Oto, co na razie pisze prasa...

Proces rodziców dziecka chorego na ADHD

Uwagi z zeszytu

Przed olkuskim sądem rozpoczął się wczoraj proces rodziców dziecka chorego na ADHD (nadpobudliwość psychoruchowa). Zostali oni pozwani przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu.

O pozwaniu przez olkuską podstawówkę rodziców chorego Łukasza pisaliśmy na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Szkoła zarzuciła im, że ich dziecko stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych uczniów, a w dodatku jest źle leczone. Wczorajsza rozprawa, ze względu na dobro dziecka, odbyła się za zamkniętymi drzwiami. - Zarzuty szkoły są bezpodstawne - utrzymuje Agata Majda, mama Łukasza. - Ten proces niszczy moje dziecko, które będzie musiało zmienić szkołę.

Jak poinformowali nas rodzice Łukasza, podczas wczorajszej rozprawy zeznająca nauczycielka przeczytała z zeszytu uwagi wystawione jedenastolatkowi i dodała kilka szczegółów z jego szkolnego życia, o których wcześniej nie słyszeli nawet rodzice chłopca, m.in., że potargał koleżance bluzkę.

Kolejną rozprawę sąd wyznaczył na 18 lipca. Wówczas zeznawać będą lekarze Łukasza oraz Roman Ficek, rzecznik praw ucznia w Małopolskim Kuratorium Oświaty. Jak udało nam się dowiedzieć, doktor Danuta Syguła-Gardeła, która od kilku lat opiekuje się Łukaszem, będzie zeznawać na korzyść opiekunów dziecka. Jej zdaniem rodzice bardzo dbają o syna i regularnie przychodzą z nim do poradni.

Prawdopodobnie również Roman Ficek wstawi się za rodzicami Łukasza. Miesiąc temu był on mediatorem w sprawie pomiędzy nimi a olkuską podstawówką. Wówczas udało się im dojść do porozumienia. Od 1 września Łukasz miał zostać skierowany na nauczanie indywidualne. Przez pół roku niektóre lekcje chłopiec miał odbywać tylko z nauczycielem (ale na terenie szkoły), na pozostałe miał uczęszczać wspólnie z rówieśnikami. Mimo tych ustaleń szkoła dwa tygodnie później skierowała sprawę do sądu, nawet nie informując o tym kuratorium. Roman Ficek jest oburzony, twierdzi, że szkoła złamała ich trójstronne porozumienie.

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej występuje u ok. 3-10 proc. dzieci. Jednak - zdaniem psychologów - nauczyciele często nie potrafią rozpoznać ADHD i nie wiedzą, jak postępować z chorymi dziećmi.

(ANKO)
Paweł Lelito
Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl

ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 01-07-2005 10:04

Ladnie napisali, calkiem ladnie.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

iwcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-09-2005 04:54

no i co dalej? jaki ostatecznie sprawa przybrała obrót? czy nic do tej pory się nie wydarzyło?

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 12-09-2005 09:47

Tak napiszcie cos bo ja tez sledzilam ta sprawe i jestem ciekawa jaki koniec jest tej sprawy.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 12-09-2005 13:45

Bardzo dziękuję,ze o nas pamiętacie.Sprawy mają się tak.Byliśmy na badaniach rodzinnie w RODK i mamy ...FANTASTYCZNA opinię oczywiście potwierdzającą diagnozę adhd i to,ze dziecko MA odpowiednio prowadzoną teriapię (przypominam,ze zarzut szkoły był ,ze terapia jest zła).Finał w śądzie będzie w piątek.Łukasz nadal chodzi do tej szkoły i ma nauczanie zgodne z ustaleniami z ...Przed rozprawy (czyli tak jak ustalono z panem Fickiem).Szkoła została obięta przez kuratorium nadzorem pedagogicznym oraz ma nakaz odbycia szkoleń w wiadomym temacie (czyli to co już dawno proponowałam pani dyrektor).Wszystko jest tak jak chcieliśmy i po szkole był ten skandal.A to jeszcze nie koniec.Sprawa pani dyrektor i je jprzedwczesnego skierowania sprawy do sądy będzie rozpatrywana na sesji Rady Miasta.Ujęło się za nami szereg instytucji i dużo osób pomogło - za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! - teraz tylko wyrok sądu.Trzymajcie kciuki.Pozdrawiam.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 12-09-2005 16:23

Będzie w końcu dobrze bo inaczej byc nie może! :lol:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-09-2005 09:07

Bedzie,bedzie.Trzymam mocno kciuki i wierze bardzo mocno w to ze sprawa bedzie wygrana.Niech niektorzy sie naucza byc dla innych lepsi. [smilie=hi ya!.gif]

Roman

Awatar użytkownika

Post 13-09-2005 10:23

Pozytywny wyrok w Waszej sprawie lezy w interesie nas wszystkich.
Waszą sprawę będzie , chyba , można uważac za precedens w tego typu sprawach .
Trzymam kciuki i pozdrawiam gorąco .
Roman

ulka

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 14-09-2005 09:46

Ja również trzymam kciuki.

Ta sprawa poniekąd dotyczy nas wszystkich.Dobrze, że w sądzie wiedzieli co to jest ADHD, bo nie w każdym urzędzie zdają sobie z tego sprawę.Po nagłośnieniu sprawy napewno zakończy się ona pozytywnie dla rodziców, a szkole uświadomi, że dziecko z ADHD i jego rodzice to też ludzie. Pozdrawiam ULka.

Ilona Lelito

Post 14-09-2005 09:50

Re: Ja również trzymam kciuki.

ulka pisze:Dobrze, że w sądzie wiedzieli co to jest ADHD, bo nie w każdym urzędzie zdają sobie z tego sprawę.

Nie wiedzieli, trzeba im to było dopiero uświadomić. Obowiązek ten spadł na Agatę.
Pozdrawiam gorąco !

iwcia

Awatar użytkownika

Post 15-09-2005 04:03

opisz Agatko zaraz wszystko na forum ,czekamy z niecierpliwością, interesują nas zarówno losy Twojego dziecka jak również sprawa może mieć wpływ na sytuację wielu innych dzieci z ADHD w Polsce- to bardzo ważne no i życzę powodzenia :OK: [smilie=heart fill with love.gif]

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-09-2005 08:00

Witam i czy juz cos wiadomo Agatko?Pozdrawiam.

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 23-09-2005 17:17

KONIEC

KONIEC koszmaru mojej sprawy.Dziś Sąd uznał,że wydanie zarządzeń wobec nas rodziców jest bez podstawne.Nie można NICZEGO nam zarzucić ani żle prowadzonej terapii ani wychowania dziecka NIC.Ulga to wielka ale po co to wszystko było?Nie życzę Wam czegoś takiego,nie da się opowiedzieć co przeżyliśmy przez cały ten okres.Dziękuję wszystkim którzy nas wspierali,wierzyli w nas i trzymali kciuki.Tak się cieszę,że mogę to w końcu napisać.
Majda Agata

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-09-2005 18:31

Agatko cieszę się razem z tobą i twoją rodziną.Nie wyobrażałam sobie innego zakończenia tej sprawy.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-09-2005 11:37

HURA!!!!!!!!!!!! [smilie=kiss of love.gif] Wiedzialam ze bedzie wszystko dobrze.No i co teraz droga szkolo jak wam w gebach co?Agatko naprawde wspolczuje ale cieszmy sie ze juz za toba no i najwazniejsze ze wygraliscie :lol: :lol: :lol: .Pozdrawiam i pozdrow tez od nas wszystkich syna.Podziekuj tez w naszym imieniu wszystkim tym ktorzy ci pomogli w tej sprawie. [smilie=hi ya!.gif]

ulka

Post 24-09-2005 23:57

Grtulacje! Myślę, że teraz, gdy bezpłciowe "ciało" będzie myślało,że dnie są coraz bardziej beznadziejne, to zastanowi się nad tym co może zrobić dla Łukasza, a nie jak sobie bezstresowo spędzić następne półrocze. Jesteśmy całym sercem z Tobą i Twoim Synkiem. pozdrowienia. ULka.

porta

Post 26-09-2005 14:38

Niewłaściwie prowadzona terapia?!

A ja od początku wiedziałam, że szkoła nie może wygrać tej sprawy, ponieważ źle sformułowano zarzut!!! Nikt z "szanownego ciała" z panią dyrektor, pedagogiem czy psychologiem nie miał pojęcia o właściwym postępowaniu z dzieckiem nadpobudliwym, więc skąd mogą wiedzieć, jak wygląda właściwa terapia i jaką terapię stosuje się wobec Łukaszka. Gdyby taki zarzut wysunięto wobec terapeuty, to mógłby to zrobić znawca tematu a nie laicy!!! Aga, strasznie Ci współczuję, bo to, że sprawa była wygrana od początlu, to wiadome było (przynajmniej dla mnie - chyba, że sąd kierowałby się jakimiś niezrozumiałymi pobudkami - tak też mogło być) ale świństwo Ci zrobiono - to nie ulega wątpliwości. Dyrekcja chciała pokazxać, "to tu rządzi". Strasznie współczuje też Łukaszowi, bo co to za przyjemność uczęszczać do szkoły, która go nie chce? A to nienawistne środowisko, w którym łukasz i tak będzie przebywał? Potworne!!! Klimat nie do pozazdroszczenia!
Serdecznie pozdrawiam
Wanda
...chroń mnie, Boże od pseudoprzyjaciół, z prawdziwymi wrogami sobie poradzę...

AgaK

Post 26-09-2005 16:41

Ja co prawda dopiero od niedawna jestem na forum, ale zdążyłam już zapoznać się z tą straszną sprawą. Agato, a szkoła - która widać, że jest negatywnie nastawiona pomimo wyroku - będzie z Tobą odpowiednio współpracować? Rola szkoły w pracy nad Adhdowcem jest kluczowa. Strasznie mi przykro, że tak trafiliście :(
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

jarek

Post 27-09-2005 00:34

Rodziców należy podziwiać za odwagę, w więklszym mieście łatwiej odpuścić i prznieść dziecko, to racjonalne.
Nawet tak doradza się tak, bo trudno wybronić dziecko przed złosliwymi szykanami.
Trzeba mieć nadzieję, że dyrekcja w Olkuszu należy do tych co jak dostaną po nosie to się przaepoczwarzą i nawet uladzą.
W szkiole Nowy Duch, nowy czlowiek pod tablicą - oświacony przez sąd i prasę i Łukaszowi bedzie łatwiej żyć i uczyć się.

hella100

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-09-2005 08:39

Agatko, gratuluje wygranej sprawy (nie moglo byc inaczej :) )
Pozdrawiam
Agnieszka

Monia

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 09:01

Agatko, ja równiez gratuluję wygrania sprawy.
Pozdrawiam :)

Aldonka

Awatar użytkownika

Post 27-09-2005 12:27

Witam Ciebie Agato i gratuluję ,że sprawa tak się skończyła.Śledziłam wiadomości z zapartym tchem i odetchnęłam juz po jej zakończeniu.Pozdrawiam Was!!

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 30-09-2005 17:48

Dziękuję jeszcze raz ,że tak żywo interesujecie się moją sprawą.Fakt wymagało to ogromnej odwagi z mojej strony aby tak zawalczyć.Sprawa skończona ale nie czuję konfortu,nie powinno do tego dojść.Jestem potfornie tym zmęczona.Tego nie da się opisać i opowiedzieć przez co przeszliśmy.
Szkoła dostała nadzór pedagogiczny od kuratorium,nakaz cyklu szkoleń o adhd ,stworzenie grupy wsparcia,bo są tam też inne dzieci z takimi problemami.Jak to będzie wyglądać zobaczymy.Póki co pani dyrektor posiłkuje sie zwolnieniem lekarskim.Konsekwencje ma wyciągnąc też burmist(prosiliśmy o to ...składając opis sytuacji jakie miały w szkole m iejsce przez cztery lata urzędowania pani dyrektor).Co będzie czas pokaże.Ona i tak poniosła już klęske.W swoim środowisku zawsze kojarzona będzie ze skandalem,kariera wątpliwa.
W szkole póki co jest dobrze,nauczyciele się nie czepiają ,wszyscy robią swoje.Łukasz chodzi zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na część zajęć indy.na terenie szkoły.Ma lepsze stopnie ,zdecydowanie mniej uwag.
Namawiam innych rodziców by nie bali się radykalnych posunięc.Ja już przetarłam Wam szlaki.Dzięki za wsparcie.Całuski :D [smilie=heart fill with love.gif]
Majda Agata

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 30-09-2005 18:23

Gratulacje wykazałaś się wielką odwagą i determinacją.Pamiętaj że po burzy zawsze świeci słońce.Teraz już tylko może być lepiej.Pozdrawiam.
Żaneta mama i żona ADHD-owców

golombek

Wsparcie

Post 06-10-2005 20:15

hella100 pisze:Agatko, gratuluje wygranej sprawy (nie moglo byc inaczej :) )

Mogło.
Mój syn miał sprawę o demoralizację. Na wstępnym przesłuchaniu sedzia stwierdził, że nie zna się na ADHD i skierował nas na badania rodzinne w RODK. Mimo bardzo pozytywnej opinii i jasnym określeniu, że nasze dziecko nie przejawia objawów demoralizacji sędzia stwierdził, że sam wie lepiej...

Dopiero po odwołaniu sprawę oddalono w zwiąku z wyrokiem sprzecznym z zebranym materiałem dowodowym.

ag.ma72 pisze:Tego nie da się opisać i opowiedzieć przez co przeszliśmy

Znam ten ból i wiem ile Cię to musiało kosztować, mamy za sobą dwie sprawy sądowe.

Gratuluję wygranej :ithl:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-10-2005 21:13

Golabek powiem ci tylko tyle ze po przeczytaniu twojego ostatniego posta na tym forum chyba zrozumialam co to znaczy komus wspolczuc.Wydawalo mi sie zawsze ze jak komus wspolczuje to znaczy ze rozumiem.Gowno prawda.

Ilona Lelito

Post 06-10-2005 21:38

To potworne, Gołombku, też nie wyobrażam sobie, co musieliście przeżyć. Dobrze, że już koniec, na pewno jesteście po tym jeszcze silniejsi.

Będziemy szkolić również przedstawicieli Wymiaru Sprawiedliwości! Mamy już pewne plany.
Pozdrawiam gorąco !

golombek

Wsparcie

Post 06-10-2005 21:39

Rysia pisze:Golabek powiem ci tylko tyle ze po przeczytaniu twojego ostatniego posta na tym forum chyba zrozumialam co to znaczy komus wspolczuc.Wydawalo mi sie zawsze ze jak komus wspolczuje to znaczy ze rozumiem.Gowno prawda.

Dlatego nie używam nigdy tego słowa. Współczuć, jak sama nazwa wskazuje oznacza przeżywanie tych samych uczuć co druga osoba a to prawie nigdy się nie zdarza. Każdy z nas inaczej reaguje i inaczej przeżywa identyczne sytuacje, ten sam problem dla jednego jest błachostką a dla innego dramatem.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-10-2005 22:51

Dokladnie golabku,dokladnie.

golombek

Wsparcie

Post 07-10-2005 06:31

Ilona Lelito pisze:Dobrze, że już koniec, na pewno jesteście po tym jeszcze silniejsi.

"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni"
To prawda. jesteśmy silniejsi. Tym bardziej, że cały czas małymi kroczkami posuwamy się do przodu. Nie jest łatwo, zle cóż...
Jesteśmy na takim etapie, że możemy już pomagać innym. Jak przejrzysz moje posty to zobaczysz, że nie szukam pomocy. Zabieram natomiast głos w tych wątkach gdzie uważam, że mógłbym coś dodać od siebie. Uczęszczam również na spotkaniach pewnej grupy wsparcia gdzie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z rodzicami mającymi dzieci z problemami.

Ilona Lelito pisze:Będziemy szkolić również przedstawicieli Wymiaru Sprawiedliwości! Mamy już pewne plany.

Świetnie!
Chć to długa i kręta droga. Nasz wymiar sprawiedliwości(???) zbyt zdrowy nie jest.
Odporność na wiedzę skostniałych systemów też jest powalająca, czego doświadczyłem na własnej skórze próbując współpracować z doskonale przeszkoloną w zakresie ADHD i unikaniu przemocy "Szkołą z klasą" (dwie sprawy sądowe) :cry:

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 22-10-2005 08:52

RADIO KRAKÓW - środa 28.09.05

Ilona napisała:

O godz. 20-ej na antenie Radia Kraków będzie audycja o ADHD. Udział wezmą przedstawiciele Polskiego Towarzystwa ADHD: Agata Majda, Ilona Lelito, psycholog Stanisław Bobula oraz przedstawicielka Kuratorium Małopolskiego. Początkowo miała być też przedstawicielka nieszczęsnej szkoły w Olkuszu, ale chyba nie mają już odwagi występować publicznie, bo Pani redaktor nie mogła się tam dodzwonić.

Nie będzie to program o sprawie Olkuskiej, ale bardziej publicystyczny o ADHD.

Osoby z Małopolski i okolic zapraszamy do udziału telefonicznego w programie. Nr tel. powinien być na stronie internetowej Stacji.
Ostatnio zmieniony 22-10-2005 08:55 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 22-10-2005 08:53

24.10 - Radio Józef

Ilona napisała:

Radio Józef (w okolicach W-wy) - 24.10 o godz 10.00.
Będą wypowiadać się członkowie PT ADHD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 03-11-2005 14:44

Dziś przed połuniem na antenie pierwszego programu Polskiego Radia była jakaś audycja na temat ADHD, występował Pan dr Artur Kołakowski i wiem tylko tyle, czy ktoś może słuchał i może napisać coś więcej.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

michalandrzej

Post 28-03-2006 14:27

w radiowej Trójce

Ostatnio zmieniony 04-05-2006 11:10 przez michalandrzej, łącznie zmieniany 1 raz

Ilona Lelito

Post 28-03-2006 17:41

Re: w radiowej Trójce

michalandrzej pisze:przed chwilą
w radiowej Trójce
w ramach "Instrukcji obsługi człowieka" Grażyny Dobroń
było o ADHD

No to ślicznie!!!! Dzięki za info. Pani Dobroń była wczoraj na naszej konferencji prasowej! A czy było coś o Szymonie Majewskim i Joannie Szczepkowskeij??!!
Bo to dla nas najważniejsze - żeby pokazywać adhd pozytywne, przebojowe i kolorowe.
Pozdrawiam gorąco !

michalandrzej

Post 28-03-2006 22:19

Ostatnio zmieniony 04-05-2006 11:10 przez michalandrzej, łącznie zmieniany 1 raz

Ilona Lelito

Post 29-03-2006 00:16

W takim razie Majewskeigo nie puścili bo jest z innej stacji...
Pozdrawiam gorąco !

reuptake

Awatar użytkownika

Post 29-03-2006 10:46

Ilona Lelito pisze:Bo to dla nas najważniejsze - żeby pokazywać adhd pozytywne, przebojowe i kolorowe.

zajebiście. a co z adhd niepozytywnym, nieprzebojowym i szarym?

Halina

Awatar użytkownika

Post 29-03-2006 10:54

Tym się zajmą inne stowarzyszenia
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 29-03-2006 11:25

[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]

michalandrzej

Post 29-03-2006 11:35

Ostatnio zmieniony 04-05-2006 11:16 przez michalandrzej, łącznie zmieniany 1 raz

Gość

Post 29-03-2006 12:01

Szymuś jest cool :!: :lol:

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-03-2006 12:38

Szymus jest coool . Od małego go uwielbiałam.
Ale wpędza mnie w kompleksy bom nieprzebojowa , niekolorowa i w ogóle do niczego.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Ilona Lelito

Post 29-03-2006 12:42

Marta pisze:Szymus jest coool . Od małego go uwielbiałam.
Ale wpędza mnie w kompleksy bom nieprzebojowa , niekolorowa i w ogóle do niczego.

On zabłysnął w takim wymiarze jak teraz, gdy miał ponad 30 lat, masz jeszcze czas.
Pozdrawiam gorąco !

Ewelina R.

Post 29-03-2006 16:41

reuptake pisze:
Ilona Lelito pisze:Bo to dla nas najważniejsze - żeby pokazywać adhd pozytywne, przebojowe i kolorowe.

zajebiście. a co z adhd niepozytywnym, nieprzebojowym i szarym?

Ludzie, nie bądźcie takimi malkontentami! Można znaleźć w sobie tyle pozytywnych cech, zwłaszcza z ADHD! Wszyscy jesteśmy przebojowi! Tak właśnie powinniśmy się prezentować. Słyszałam ten program i aż mi się tak lekko na duszy zrobiło. :D
Ewelina - matka super dziecka z ADHD

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 29-03-2006 20:32

Bardzo mnie cieszy,ze tak dużo osób jest zadowolonych z tego jaki nasza kampania przybrała obrót.
Nie rozumiem tylko tych niezadowolonych.Przeciez tyle razy płakaliscie na tym forum jak to źle pisza o adhd,jak nie pozytywnie i w ogóle jacy jestesmy biedni w tym złym świecie i teraz kiedy pierwszy krok zrobiliśmy ku temu aby poprawić ten wizerunek słysze tu głosy kpiny i niezadowolenia.
Przeciez wiadomo ,że pomoc musi iść do każdego i będziemy robić wszystko co możemy i jeśli ktoś uważa,ze pozytywny obraz który chcemy przenieść w społeczeństwo za pośrednictwem mediów i znanych twarzy jest czymś złym to ja nie wiem ludzie jak Wam pomóc, Waszym dzieciom i sobie samej.
Jeśli ktos ma jakieś pomysły to proszę o meila.Pozdrawiam.
Majda Agata
Następna

Wróć do Prasa, radio i tv o adhd, autyzmie i ZA