Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Natłok

Moderator: Moderatorzy

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-10-2006 11:19

Natłok

Wiecie, co,
Usłyszałam dziś w radiu news: nastolatek (11? 12? 13?) zeznał, że matka go przypalała za karę papierosami. Matka się broni, że nic takiego, że to siniaki ze szkoły i z podwórka, bo on ma ADHD.

W Elblągu: nauczyciel wf uderzył dziecko z ADHD.
W Krakowie: uczeń z ADHD pobił nauczyciela http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,3707764.html

I tak co kilka dni.

Rozumiem, że zbliżają się wybory, więc dobry jest każdy temat żeby podgrzać atmosferę.
Rozumiem z drugiej strony, że problem agresji w szkole i nie tylko niezaprzeczalnie istnieje - i w sumie dobrze, że się o tym publicznie mówi.

Ale - chyba jestem już zmęczona takim permanentnym wywlekaniem brudów i nagminnym kojarzeniem ADHD=agresja.

A może jednak trzeba to przetrzymać mając nadzieję, że coś się z tego konstruktywnego urodzi?

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-10-2006 12:35

Re: Natłok

zonadreptaka pisze:A może jednak trzeba to przetrzymać mając nadzieję, że coś się z tego konstruktywnego urodzi?

CO niby konstruktywnego miałoby się z tego urodzić?
Co dobrego?
Ale co innego uważasz ze mozesz zrobić jesli nie przetrzymać?
Napisać petycję do wszystkich mediów zeby raczyły nie zajmować się ADHD?
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 30-10-2006 21:32

Może spróbować uruchomić kampanię z gatuku "mam adhd, jestem normalny"...

No bo, jasna cholera, jakos trzeba to pokazać. Jakoś pokazać plusy. Nie koncentrować się (co robić???:P ) na minusach: braku koncentracji, nadruchliwości, słabej koodynacji; ale skupić się na plusach: milonie pomysłów na sekundę, dobrym radzeniu sobie w szerokopojętych sytuacjach kryzysowych, umiejętność robienia kilku rzeczy na raz itp. itd.

Bo tak wogóle, to wszyscy wokoło są jacyś nienormlani... my jesteśmy jak najbardziej normalni :P:P:P:P:P:P
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 30-10-2006 21:49

Tomek święta racja, to świat jest nienormalny. Ludzie z ADHD są najzupełniej normalni. Tylko gwoli zbliżających się wyborów zrobił się to temat „zamiast”. Pomysł z kampanią to niezła rzecz, ale myślę, że nie przebijemy się z tym. Bo wygodnie zwalić chamstwo i chuliganerie na ADHD, dużo gorzej przyznać się do swojej nieudolności wychowawczej.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-10-2006 21:52

No super pomysł, tylko jak to rozpropagować i kogo namówić do nakręcenia i wyemitowania takiego spotu? Może fundacja jakaś? Pomyślcie ludzie, bo trzeba przerwać tą antykampanię !!!
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

golombek

Wsparcie

Post 30-10-2006 21:55

Też mi się wydawało, że jestem normalny, dopóki nie poznałem Anny Dymnej. Teraz twierdzę, że jestem jak najbardziej nienormalny, bo przecież normę stanowi większość i ta większość to z całą pewnością nie są osobniki tak wrażliwe jak my.
P.S.
Anna Dymna też uważa siebie za nienormalną.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 30-10-2006 22:00

No tak, ale ona ma swoją fundację i zajmuje się chyba innymi sprawami. No ale kobieta jest wielka :)

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 30-10-2006 22:01

Uruchomienie takiej kampanii wymaga ogromnych pieniędzy, a przecież PT ADHD uruchomiło "ADHD-Świat to za mało" i mieli gwiazdy, ale to nie przełamało streotypu ADHD -chuligan, nie jest to proste, ale mysle, że za 20 lat, jak Ty Tomku odniesiesz sukces i zrobisz światową karierę wtedy zrobimy tę kampanię , a Ty będziesz gwiazdą nr 1, tylko my dziadki z ADHD bedziemy dawać czadu.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 30-10-2006 22:50

matken pisze:No tak, ale ona ma swoją fundację i zajmuje się chyba innymi sprawami. No ale kobieta jest wielka :)
A kto mówi o fundacji :?: . Przecież piszę o pewnym punkcie widzenia na różne sprawy. Tomek uważa się za normalnego, ja wręcz przeciwnie i nie ma nic tu do rzeczy to co robi Dymna, tylko to jaką jest osobą i nieważne czym się zajmuje, ważne jest to, że w ogóle czymś się zajmuje i wychodzi jej to całkiem nieźle. Dymną znam także trochę od prywatnej strony, spotykaliśmy się, sporo rozmawialiśmy, mailujemy i wierzcie mi, że obchodzi ją los wszystkich, którzy mają problemy, zresztą o ADHD też miała program, nie ogladałaś? To, co piszę może wyglądać na jakąś fascynację, czy zauroczenie, ale tak ją odebrałem prywatnie, jest tak samo ciepła i wrażliwa, jak przed kamerami.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 30-10-2006 23:05

Nie o to mi chodziło Gołąbku, nie o to. Teraz moją głowę zajęła myśl o kampanii pozytywnej na temat ADHD i tak mnie jeszcze pomęczy z kilka dni :) Wszędzie wypatruję jakiejś szansy :)
Anna Dymna tak jak pisałam - jest wielka (i nie chodzi mi o rozmiary) :lol:

tomek

Post 30-10-2006 23:06

Halina pisze:Uruchomienie takiej kampanii wymaga ogromnych pieniędzy, a przecież PT ADHD uruchomiło "ADHD-Świat to za mało" i mieli gwiazdy, ale to nie przełamało streotypu ADHD -chuligan, nie jest to proste, ale mysle, że za 20 lat, jak Ty Tomku odniesiesz sukces i zrobisz światową karierę wtedy zrobimy tę kampanię , a Ty będziesz gwiazdą nr 1, tylko my dziadki z ADHD bedziemy dawać czadu.

Eeee... bo ja to tak jak to większość z nas, rzuciłem tylko pomysła nie myśląc zbytnio...

Oczywiście zrobienie kampanii z prawdziwego zdarzenia to jest przede wszystkim kasa, której jak zawsze nie ma. Obawiam się że stereotypu nie uda się przełamać. Z drugiej strony zależy nam na tym, aby pojęcie adhd nie było pojęciem nieznanym. Póki co jest coraz bardziej znane, ale nie tak jakbyśmy tego chcieli (adhd = agresja).
Z trzeciej strony, powstaje pytanie, czy robienie takiej kampanii cokolwiek by dało w naszym społeczeństwie.

A jak zostanę już najlepiej wykształconym śmieciarzem w mieście, to będę robił kampanię, a Wy będziecie dawać w niej czadu:P
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 30-10-2006 23:08

Zgłaszam się na ochotnika :) Będę wywijać pomponami :)

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 31-10-2006 16:22

Halina pisze:Uruchomienie takiej kampanii wymaga ogromnych pieniędzy, a przecież PT ADHD uruchomiło "ADHD-Świat to za mało" i mieli gwiazdy, ale to nie przełamało streotypu ADHD -chuligan, nie jest to proste, ale mysle, że za 20 lat, jak Ty Tomku odniesiesz sukces i zrobisz światową karierę wtedy zrobimy tę kampanię , a Ty będziesz gwiazdą nr 1, tylko my dziadki z ADHD bedziemy dawać czadu.

Kampania ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO! trwa nadal.
Wystarczy rozwijać to co zaczęliśmy, zewrzeć siły. Podkreślać to ,że biorą w niej udział Szczepkowska i Majewski. Wciągnąc inne gwiazdy - bo są jeszcze takie nazwiska które się przyznają do ADHD.
Do dzis czasem w medich pojawiaja się infa o Kampani. Dlaczego tego nie rozwinąć?
Kasa? cóż potrzebna ale i na to są sposoby czym wiecej osób by o tym mówiło łatwiej byłoby znaleśćź pieniądze na rozwijanie tego co już zostało rozpoczęte gdybyście tylko chcieli bo przeciez dla adehadowców nie ma rzxeczy niemozliwych i ŚWIAT dla nich to Za Mało!
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 31-10-2006 20:01

Jestem jak najbardziej za :) Nie mam nic przeciwko przylaczeniu sie do kogos (nie jestem snobem) :) Jakby cos sie dzialo to dajcie znac :)

Wróć do Prasa, radio i tv o adhd, autyzmie i ZA