Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Programy TV

Moderator: Moderatorzy

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-09-2009 20:35

Re: Programy TV

Aneta pisze:Czy bedziecie mogli ten program dać tutaj?

Nie, bo nie pozwala na to prawo autorskie.
Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

sredni

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Michał 17lat ZA, Maja 8 lat ZA z zaginiona, więc nigdzie nie zgłaszana diagnoza

Post 29-09-2009 17:21

nieszki pisze:Środa, 30.09 o 12.55 na TVP2 program dokumentalny "Zamknięty świat Adama" - o chłopcu z Zespołem Aspergera.

Pora nadawania jak zwykle w telewizji publicznej boska :twisted:

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2009 17:55

sredni pisze:
nieszki pisze:Środa, 30.09 o 12.55 na TVP2 program dokumentalny "Zamknięty świat Adama" - o chłopcu z Zespołem Aspergera.

Pora nadawania jak zwykle w telewizji publicznej boska :twisted:

Dokładnie. A szkoda, bo może to być interesujący film.
Czytałam gdzieś, że nagrali go rodzice dziecka z ZA.
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 31-10-2009 19:47

Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 11-03-2010 09:38

Pytanie na śniadanie

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... cko-z-adhd

"Jak wychować dziecko z ADHD" - TVP 2 Pytanie na śniadanie
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-03-2010 15:01

"Kawa czy herbata?"

W najbliższą środę 31 marca o ADHD - jak postępować z dziećmi z ADHD. Rozmowa w programie "Kawa czy herbata?" ukaże się na antenie ok. godz. 6.35. Weźmie w niej udział psycholog Justyna Korzeniewska.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 29-03-2010 17:39

A będzie można tutaj tego posłuchać?
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-03-2010 17:59

Jak dadzą płytkę to może tak. Ale najłatwiej włączyć TV.

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 29-03-2010 18:27

Niestety nie oglądnę o tej porze jestem już w drodze do pracy. :(

Aneta

Awatar użytkownika

Post 29-03-2010 18:51

A ja śpię.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-03-2010 07:07

Płytki nie dadzą. Zresztą trwało to kilka minut.
Powiedziałem kilka zdań, więcej uwagi było na psycholożce. Zresztą mieli rację - sensownie mówiła o do tego śliczna dziewczyna :)

Aneta

Awatar użytkownika

Post 31-03-2010 08:05

Dreptaku , widziałam Cie bardzo podziwiam za odwagę. Śliczna była tamta dziewczyna ale Ty również byleś ślicznie ubrany! [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] Super mówiłeś o swoich chłopakach. Chce ci jeszcze powiedzieć, że odniosłam wrażenie jak byś był zdenerwowany, spięty to prawda? To było w warszawie, szkoda, że tak krótko. Biedna mama którą pokazali film z synem. Nie widziałam, żeby coś szarpał on tylko był głośny i siostrę uderzył, powinien mieć konsekwencje.
:calus:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-03-2010 08:22

Starałem się jak mogłem, ale nie mam wprawy w wystąpieniach publicznych. Więc jest mi trudno.
A do tego masa rozpraszaczy, tu ekrany migają, tam lampki świecą, kamery jeżdżą, obok jakieś sałatki strugają.
I trzeba się skupić. Koszmar.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 31-03-2010 08:25

Oj to było naprawdę koszmar. Łał ale super , tam lampki świecą- a tego nie było widać, kamery jeżdżą . Machałam do Ciebie akurat jak się patrzyłeś na ekran! [smilie=happy.gif]

adaspes6

Post 12-04-2010 22:40

dzisiaj w południa na tvnstyle była powtórka programu o adhd z naszą dr Skotnicką i Halinką pozostałych nie znam, byłyście super. :band:
mama wspaniałego 11latka różnie diagnozowanego , ale dla mnie i nie tylko książkowy ZA.

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-04-2010 08:29

Dlaczego te wszystkie programy są wtedy, kiedy ja jestem w pracy i nie mogę obejrzeć? :(
Jeżeli problem ma rozwiązanie - nie ma się czym martwić, a jeżeli nie ma rowiązania - to martwienie się i tak niczego nie zmieni

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2010 12:35

EdyteK pisze:Dlaczego te wszystkie programy są wtedy, kiedy ja jestem w pracy i nie mogę obejrzeć? :(

no wlasnie .....
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

pajak

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 19-04-2010 17:51

i jak to możliwe, że "youtube children" nie nagrywają wszystkiego.. Ani nikt inny :?
Wołasz do ludzi i kiedy nikt nie słyszy..

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 28-07-2010 16:25

Tomek i ja After Thomas

środa, 28 lipca - 22:10 | TVP 1
Tomek i ja

obyczajowy - Wielka Brytania 2007 | 110 minut

6-letni Kyle Graham sprawia rodzicom poważne kłopoty wychowawcze. Jest zamknięty w sobie. W pewnym momencie Nicola i Rob dowiadują się, że malec jest chory na autyzm. Pat i Jim, rodzice kobiety, pomagają im, jak mogą. Pat sugeruje, że jej córka i Rob powinni postarać się o drugie dziecko, a przynajmniej sprawić synkowi psa. Nicola i Rob w końcu postanawiają wziąć do domu szczeniaka rasy golden retriever. Zwierzę zyskuje sympatię wszystkich. Staje się ulubieńcem Kyle'a, który nadaje mu imię Tomek. Pies pomaga malcowi w przezwyciężeniu choroby.

reżyseria: Simon Shorewykonawcy: Keeley Hawes (Nicola Graham), Ben Miles (Rob Graham), Sheila Hancock (babcia Pat), Andrew Byrne (Kyle Graham), Lorraine Pilkington (Rachel), Duncan Preston (dziadek Jim), Clive Mantle (John Havers)
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 28-07-2010 16:52

Dzięki za info :jestes_wielki:

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-07-2010 19:52

Widziałam to kiedyś ( co nie znaczy, że dziś nie obejrzę ). Popłakałam sobie serdecznie.
A goldas podobny do mojego.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-08-2010 06:43

kuuurcze.... nie ogladalam ;(
za rzadko tu zagladam
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 03-10-2010 16:15

Platforma vod.onet.pl Warto obejrzeć :D :OK:

I Ty możesz mieć Superdziecko - Polubić ADHD
Jeszcze kilka lat temu niewielu rodziców w Polsce wiedziało, co to jest dokładnie ADHD. Dziś można nawet mówić o specyficznej modzie na ADHD. Wystarczy, że dziecko jest bardziej rozdrażnione i bardziej ruchliwe od rówieśników i już rodzice zaczynają się niepokoić.

Dziś porozmawiamy o objawach ADHD u dzieci i że ADHD wcale nie trzeba się bać. Jak pomagać dzieciom z tą przypadłością i jak ważna jest reakcja otoczenia? Goście: Cyntia i Jan Moszczyński, Aneta Borkowska. Masz dziecko pt. "przeciąg"? Boisz się, że twoje dziecko ma ADHD? Koniecznie zobacz ten program!

Miasto kobiet
Mam ADHD!
Sylwia twierdzi, że to rozkoszna przypadłość, która, owszem, utrudnia życie, ale dzięki niej czuje się jakby wciąż miała 15 lat a nie 37. Halina przez swoją zbuntowaną naturę 30 razy zmieniała pracę. Aleksandra, jak sama mówi, ma "ciekawe życie". Wszystkie trzy zasiadły na kanapach Miasta Kobiet by opowiedzieć nam, jak żyje się z ADHD.

Świat według dziecka. Niewidzialne dziecko
Kuba jest dzieckiem z zespołem ADHD. Krzyki, piski, bieganina- wszystko, byleby tylko nie odrabiać lekcji. Co jest największym zmartwieniem rodziców? Opanować Kubusia.
Jakie jest marzenie mamy i taty? "Żeby Kubuś był zdrowym, porządnym chłopcem". Wokół czyjej osoby toczy się życie rodziny Kuśmierczyków? Wokół Kubusia.

Paulinka jest starszą siostrą Kuby. Grzeczna, spokojna, ułożona dziewczynka. Nie przysparza rodzicom żadnych kłopotów. Po prostu "złote dziecko". Dlaczego zatem płacze zamknięta w swoim pokoju?

Jak radzić sobie z ADHD? Czy rodzice dostrzegają wszystkie problemy swoich dzieci? Jak to jest być niewidzialnym dzieckiem? Odpowiedzi na te i więcej pytań w kolejnym odcinku programu "Świat według dziecka".
Gościem specjalnym odcinka jest specjalista w zakresie ADHD - dr Artur Kołakowski.

Superniania. "Rodzina Kreczmańskich"
Barbara i Sławek Kreczmańscy mieszkają w Warszawie i są rodzicami dziewięcioletniego Norberta i trzyletniego Konrada. Mama na co dzień zajmuje się chłopcami, tata pracuje od rana do wieczora i rzadko widzi swoich synów. Norbert jest bardzo wesołym, mądrym i bystrym dziewięciolatkiem. Niestety choruje na zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Mały Konrad jest strasznie rozpieszczony i stara się dotrzymać kroku swojemu starszemu bratu.

Superniania postanowiła nauczyć rodziców jak można spokojnie i normalnie wychowywać dziecko chore na ADHD.

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 06-10-2010 19:39

TVN 24

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/9-latek- ... omosc.html

Na szczęście nikt nie wspomniał o agresywnym dziecku łącząc objawy z ADHD. To już spory postęp.

9-latek terroryzuje klasę, szkoła jest bezsilna
15 minut temu
NP / TVN24
Rodzice trzecioklasistów uczęszczających do jednej ze szkół podstawowych w Czyżewie zorganizowali pod placówką pikietę. Domagają się usunięcia ucznia, który bije ich dzieci. Szkoła jest jednak bezsilna.

Rodzice mówią, że jeden z chłopców od roku (wtedy dołączył do klasy) zachowuje się agresywnie wobec ich dzieci. - Pchnął moją córkę na ławkę, przyszła do domu z rozciętym udem - mówi ojciec uczennicy. - Ostatnio to już przeszło nasze wyobrażenia. Obnażył się i załatwił się przy wszystkich dzieciach na schodach na korytarzu - dodaje.

Agresywny trzecioklasista - zobacz więcej w materiale "Prosto z Polski":

Trzecioklasista terroryzuje klasę »

Przykłady można mnożyć. Dzieci opowiadały rodzicom o tym, że chłopiec je bił, szturchał ołówkiem, dusił.

Mimo próśb rodziców o interwencję, szkoła nie może ani usunąć ucznia, ani skierować go na badania. - Kilka lat temu było tak, że to szkoła kierowała dziecko na badania do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Teraz decydują o tym rodzice – mówi Anna Siennicka, dyrektorka szkoły

Matka agresywnego chłopca twierdzi, że była w takiej poradni (nie chce powiedzieć w której), ale chłopiec rozwija się normalnie, więc żadnej opinii nie dostała. - Mój syn jest bardzo spokojny i grzeczny. Widocznie to otoczenie powoduje, że stwarza problemy - mówi.

Rok temu do sądu rejonowego trafił wniosek o wgląd w sytuację rodzinną chłopca. Rodzice czekają na dalsze kroki w tej sprawie.
Majda Agata

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-10-2010 21:00

Jak to biedne państwo chce sobie dać radę z dopalaczami skoro z 9-latkiem nie daje sobie rady? :shock:
Wójt jest bezsilny, szkoła jest bezsilna, wymiar sprawiedliwości od roku jest bezsilny.
Nikt się nie zastanawia jak mu pomóc, wszyscy relacjonują czego się nie da.

Ja chcę być tym 9-latkiem!!! :D Cały świat może mnie cmoknąć i jeszcze się do tego przyznaje. Raj na ziemi. :D

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 07-10-2010 07:39

Własnie mówią o tym przypadku w,,Pytaniu na śniadanie,,, wypowiada się psycholog i jednoznacznie stwierdzono, że współpraca z rodzicami jest podstawą. Przede wszystkim trzeba pomóc dziecku, które woła o pomoc.
Majda Agata

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 07:20

Czy któreś z Was oglądało wczoraj program w TVP 2, tak około godz.17.00 i może coś na ten temat więcej powiedzieć?

Mógł to być program lokalny.

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 07:29

ja ogladalam, byl Wisniewski i potem "jeden z dziesieciu" - chyba nie o to chodzilo
Wisniewskiego nie ogladalam uwaznie ....ale cos niecos pamietam
mama 14 latka z ZA

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 08:53

Wobec tego to jednak był program lokalny.
Może kronika za Szczecina.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 09:04

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 12:35

Pani w przedszkolu cudowna, mama musi zrozumieć, że istnieje problem, ale zbulwersowała mnie wypowiedź pani psychiatry, obwiniającej rodziców o wszystkie problemy z zachowaniem dzieci. Nie tego konkretnego rodzica , ale wszystkich, którzy mają jakiś problem z dzieckiem. Cudowne są takie wypowiedzi specjalistów.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 13:23

gaja7 pisze:Pani w przedszkolu cudowna, mama musi zrozumieć, że istnieje problem, ale zbulwersowała mnie wypowiedź pani psychiatry, obwiniającej rodziców o wszystkie problemy z zachowaniem dzieci. Nie tego konkretnego rodzica , ale wszystkich, którzy mają jakiś problem z dzieckiem. Cudowne są takie wypowiedzi specjalistów.

Skąd oni tę kobitkę wzięli (mam na myśli tę psychiatrę).
Chyba warto wpisać jej nazwisko na czarną listę. :evil:

Czy my mamy jakąś czarną listę?

Boże strzeż nasze dzieci przed takimi "specjalistami".

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 03-11-2010 18:25

Chyba nie mamy takiego miejsca. Ja bym też nie szukała pomocy u dr Ewy Kramarz - z tego, co mówi, zajmuje się wyłącznie obwinianiem rodziców. Piszę nazwisko, bo felieton chyba nie każdy obejrzy, ja miałam problemy, żeby wtyczka nareszcie zaczęła działać.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-11-2010 20:22

Świat jest pełen idiotów.

Ten materiał pokazuje wszystkie problemy z jakimi musi borykać się rodzic i szkoła. I jak wszyscy w tym galimatiasie wzajemnie się blokują.

A tragedia powstaje w momencie gdy nie znajdzie się jeden mądry w tym towarzystwie, który potrafi lekko odpuścić.

Halina

Awatar użytkownika

Post 08-02-2011 20:01

Dziś

Autyzm, disco i ja

wtorek, 8 lutego - 22:55 | TVP 2

dokument - Wielka Brytania 2010 | 60 minut

James Hobley cierpi na autyzm. Dopóki nie zaczął tańczyć, był zwyczajnym uczniem szkoły specjalnej. Nie potrafił pisać ani czytać, zamykał się we własnym świecie. Gdy jego matka, Sheila, zabrała go na kurs tańca dyskotekowego, chłopiec nie tylko zaczął odnosić sukcesy, ale też zmienił się.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 08-02-2011 21:53

To może być bardzo ciekawe - będę oglądać.

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-02-2011 08:48

Jedno co wbiło mi się w pamięć. Dziecko z autyzmem wymaga dziennie ok 3 godzin terapii, a jemu tę terapię zastąpił taniec,czyli terapia ruchem jest wskazana jak najbardziej.

I jeszcze bardzo duża jest potrzeba odniesienia sukcesu, sukces daje rewelacyjne efekty, mobilizuje do ogromnej pracy.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 09-02-2011 09:04

Niby super.. Świetnie, że są możliwości zróżnicowania terapii...

Ale mając trójkę dzieci autystycznych - wszystkie siły włożyli w tego tancerza.

Jakoś strasznie mi żal pozostałych. Widać, że jeden nawet się na to buntował, ale ... kazano mu podziwiać brata :opada:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-02-2011 09:21

Ale cały czas szukali aktywności dla pozostałych, tylko nie trafiali. I cały czas szukają.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-02-2011 09:41

Halina pisze:Ale cały czas szukali aktywności dla pozostałych, tylko nie trafiali. I cały czas szukają.

Też tak zrozumiałam.
Zaskoczyło mnie jak szybko dokonała sie przemiana, otwarcie na świat i sukcesy tancerza .
W ciągu roku tak dużo zwycięstw i pucharów :OK:

Zazdrość i zal pozostałych chłopców wydaje się byc naturalnie uzasadniony :hmmm:
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 24-03-2011 08:06

"ADHD. Dzieci poza kontrolą"

TVN Style, niedziela, 27 marca 2011, godz. 22.00

FILM DOKUMENTALNY (ADHD. Out of control kids), USA, 2003

Film, który przedstawia szerokie spektrum zaburzeń, pokazuje ludzi w różnym wieku zmagających się z nadpobudliwością. Istnieją różne leki i techniki terapii, jednak żadne z nich nie są w stu procentach skuteczne. Dzieci i dorośli cierpiący na ADHD często mają niską samoocenę, czują, że odstają od grupy rówieśniczej, brak im cierpliwości by rozwijać pasje. Bywają tez utrapieniem dla członków rodziny.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 28-03-2011 08:29

Jeśli ktoś wczoraj nie oglądał dokumentu "ADHD. Dzieci poza kontrolą" powtórka
30 marca ( środa) godz. 20.00 TVN Style
1 kwietnia ( piątek) godz. 12.30 TVN Style

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 01-06-2011 08:02

Wczoraj w TVP2 nadawano film dokumentalny "Bliźnięta-po drugiej stronie lustra" cz.2. Lekarze poddawali badaniom pary bliźniąt jednojajowych i sprawdzali m.in. jak ich różny tryb życia, środowisko i sposób odżywiania na nich wpłynęły.
Wśród badanych par znaleźli się też dwaj bliźniacy, z których tylko jeden wykazywał pełne objawy ADHD. Wykonano rezonans magnetyczny u obu chłopców i porównując oba zdjęcia mózgu, zauważono mniejsze jądro ogoniaste u chłopca z ADHD.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 10-11-2011 10:45

Maja pisze:Jeśli ktoś wczoraj nie oglądał dokumentu "ADHD. Dzieci poza kontrolą" powtórka
30 marca ( środa) godz. 20.00 TVN Style
1 kwietnia ( piątek) godz. 12.30 TVN Style

Chyba zaczynają powtarzać - tvn style dzisiaj 11:00
Obrazek

Jerzy Liebiert

Halina

Awatar użytkownika

Post 17-09-2012 16:37

Religia TV dziś 0 22

Temat: Skąd się biorą niegrzeczne dzieci?

Opis I:
Wraz z rozwojem internetu i wysypem nowoczesnych poradników dzisiejsi rodzice wydają się jednym z najbardziej wyedukowanych pokoleń – dlaczego więc nasze dzieci nadal sprawiają nam problemy? Jak sobie państwo z tym radzą? Do kogo idą po pomoc? Porozmawiajmy dzisiaj o wychowaniu dzieci. Radościach , smutkach, problemach i sukcesach.

Opis II:
Dlaczego mimo coraz bardziej zaawansowanych szkolnych planów wychowawczych "niegrzeczne" dzieci wciąż są niegrzeczne, wciąż miewają problemy z nauką i dyscypliną? Czy to wina nauczycieli ,wychowawców, rodziców? Czy potrzebujemy kolejnej reformy oświaty?

Opis III:
Nasze dzieci są dla nas najważniejsze. Ich problemy stają się częścią naszego życia. Co można doradzić dzisiejszym rodzicom, co możemy zrobić sami, by nasze dzieci były szczęśliwe? Jakie państwo mają metody wychowania, co mogą polecić innym rodzicom.

Ok 22,20 rozmowa ze mną.

I jeszcze link do dyskusji na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rozm%C3% ... 987?ref=ts
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 17-09-2012 21:48

Niewiele pozwolili powiedzieć, niestety.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 17-09-2012 22:06

To fakt.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 25-12-2012 11:49

Dzisiaj tv porusza nasze problemy:
ADHD
TVN Style 15:25 ADHD. Dzieci poza kontrolą
AUTYZM
TVN 20:00 Kod "Merkury"
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 16-02-2013 10:05

Obrazek

Jerzy Liebiert

mark70

Wsparcie rozkwitające

Post 21-04-2013 10:46

Asperger w Galileo

A ja dziś całkiem przypadkowo trafiłem na Galileo [TV4, niedziela 21.04,godzina 11], odcinek 351 i mała dawka informacji o tym zaburzeniu. przykład funkcjonowania kilku osób w otoczeniu, pracy. Szkoda, że nie wszędzie są informacje o zawartości odcinków....
Szukałem czy jest dostępny sieci ale kilka pierwszych prób nie dało efektu, może gdzieś jednak jest lub będzie.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Prasa, radio i tv o adhd, autyzmie i ZA