Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Programy TV

Moderator: Moderatorzy

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 31-10-2006 09:09

A dla mnie to czyty sadyzm (ta szkolna musztra).
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 31-10-2006 09:15

Byłam dzieckiem nadpobudliwym, i w szkole byłam "gnojona" przez nauczycieli, do dziś pamiętam ropę płynącą mi zza uszu, bo były ponadrywane, niestety prawdopodobnie wrócimy do tego, to wyjatkowy koszmar, może jeszcze będą nasze dzieci klęczeć na grochu, w ruch wróca drewniane linijki i piórniki do bicia po łapach. Będziemy mieć więcej dzieci agresywnych i z zaburzeniami lękowymi. I nie chcę tu źle wróżyć, ale napewno wzrośnie ilość samobójstw u dzieci, bo za samobójstwa nie będą karane.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-10-2006 11:28

Co jednak najdziwniejsze, wiele osób ,,wychowywanych" w ten sposób, teraz uwaza, ze byly to skuteczne metody.
Wtedy zbuntowani, a teraz....?
Czesto slucham takich wywodów i nie jestem w stanie tego zrozumiec. :shock:

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 31-10-2006 11:47

Jeśli chodzi o mnie to te metody nie były skuteczne, bardzo szybko miałam zachowania opozycyjno buntownicze, agresja odpowiadałam na agresję domową, na agresję szkolną natomiast zamykałam się w sobie, nie potrafiłam odezwać się ludzkim głosem, bo zapominałam języka w gembie, wezwana przez nauczyciela do odpowiedzi potrafiłam zemdleć ze strachu, w szkole średniej bardzo rzadko czułam się jak człowiek, wyzywana przez nauczycieli od kretynów, typów beznadziejnych nie wiem jak zdałam maturę i dostałam się na studia?? Do dziś pamiętam horror szkolny i brak akceptacji mojej osoby przez nauczycieli, przez kolegów, chyba jedyną mocną strona szkoły było harcerstwo, i to chyba tylko temu zawdzięczam to, że dziś jestem tu. Harcerstwo uratowało mnie przed samounicestwieniem, tam poczułam się doceniona i potrzbna. A jedyne wyjazdy wakacyjne, które dobrze wspominam to te harcerskie, tam panowała tolerancja i zasady, do których trzeba było się stosować, choć co jakiś czas też wypróbowywało się ich przekraczanie. Myślę, że gdyby nie harcerstwo, które odbudowywało trochę moją niską samoocenę byłoby znacznie gorzej.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 31-10-2006 13:23

No właśnie Halinko. Zamiast straszyć rygorem i (w tej chwili przeczytałam na interii) tworzyć szkoły pod specjalnym nadzorem z internatem, gdzie z pewnością trafią tam nasze dzieci, powinni stworzyć warunki dzieciom.
Te nasze pociechy robią co mogą by były zauważone i docenione a wszyscy naokoło ( poza nami) chcą ich zapały zniszczyć , a najlepiej to wyeliminować ze społeczeństwa.
Coś czarno widzę te zmiany " na lepsze" w szkolnictwie.

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 31-10-2006 13:43

Pierwsza szkoła dla trudnej młodzieży ruszy już we wrześniu 2007 roku. Kolejne powstaną w następnym roku.

Do ośrodków - szkół z internatami pod specjalnym nadzorem pedagogicznym - trafiać mają gimnazjaliści, którzy uniemożliwiają spokojną naukę innym.

- Po roku, dwóch funkcjonowania ośrodków, które mają mieć charakter półotwarty, niewykluczone jest powstanie analogicznych dla uczniów starszych - zapowiedział wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.

O skierowaniu ucznia do ośrodka decydować ma komisja kwalifikacyjna przy kuratorze oświaty. W przypadku braku zgody rodziców na umieszczenie dziecka w ośrodku zgodę będzie wydawał sąd rodzinny. Od wniosku dyrektora szkoły o umieszczeniu ucznia w ośrodku do podjęcia decyzji ma upłynąć nie więcej niż siedem dni. Uczniowie mogą być kierowani do ośrodków na okres od tygodnia do dwóch lat, z możliwością jego skrócenia.

Źródło informacji: PAP/INTERIA.PL

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 31-10-2006 14:49

Zapomnialas dodac, ze internat bedzie platny. Przez rodzicow. Dzieci z rodzin patologicznych finanowac bedzie Panstwo, a R.Giertych liczy na nasze zrozumienie w tej sprawie :evil:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 31-10-2006 14:53

Poza tym nie beda to osrodki zamkniete i dzieci beda mogly nocowac w domu jesli tylko rodzice beda mieli czas i mozliwosc na ich dowozenie. Po zajeciach lekcyjnych beda rownierz obowizkowe zajecia pozalekcyjna, zeby (cytat) "nadpobudliwi" mogli sie wyszalec. Poza tym klasy nie beda koedukacyjne, a internat bedzie oddzielny dla dziewczynek i dla chlopcow. Klasy 10-cio osobowe. Na 30 dzieci jeden psycholog. Nacisk skierowany na krotki pobyt (czyli takie wczasy w luksusie, szczegolnie dla tych, ktorzy nie beda placic).

Ciekawska

Wsparcie

Post 31-10-2006 22:17

Ludzie, do jakich Wy szkół chodziliście? U mnie ... dziesiat lat temu w wiejskiej szkole dostawali w tyłek (prawdopodobnie, bo nikt tego nie widział) chyba tylko ci co robili krzywdę innym dzieciom, w domu dostawali poprawkę od ojca i w szkole był spokój. Za brak zadania, za wiercenie sie czy gadanie na lekcji pani nie biła, tylko przy okazji informowała rodziców i wystarczył wstyd, zeby więcej razy nie powtórzyć takiego zachowania.
Juz tak czarno nie prorokujcie, bo minister co tydzień ma inną koncepcję. A nauczyciele nie sa kształcenie w sztuce katowania dzieci.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 31-10-2006 22:39

Ja tam nie mysle, ze beda bic w tych Osrodkach Wspomagania Wychowania (bo tak sie to ma nazywac), ale nie wiem czy to zadziala :( Poza tym cos mnie trafia jak sobie pomysle ile sie czlowiek za terapia dla dziecka nalata, ile kasy sie placi, ile dojezdza, a tu wszystko pod nosek bedzie podsuniete i MY za to zaplacimy. Zamiast tych swoich Osrodkow powinni dofinansowac szkolenia dla rodzicow, terapie dla dzieci z wszelkimi problemami. Chca sie zatroszczyc o dzieci, ktore sie uczyc nie moga przez "nadpobudliwych" i innych. Chyba taniej byloby zainwestowac w edukacje i pomoc rodzinie (och terapia rodzinna kiedy tylko chcesz), dla tych rodzicow, ktorzy chca ze swoimi dziecmi pracowac. No i dla nauczycieli oczywiscie tez, zeby im kapcie nie spadaly jak widza ceny kursow (widzialam i mi tez kapcie spadly) :evil: :evil: :evil:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 01-11-2006 00:46

matken pisze:Poza tym nie beda to osrodki zamkniete i dzieci beda mogly nocowac w domu jesli tylko rodzice beda mieli czas i mozliwosc na ich dowozenie. Po zajeciach lekcyjnych beda rownierz obowizkowe zajecia pozalekcyjna, zeby (cytat) "nadpobudliwi" mogli sie wyszalec. Poza tym klasy nie beda koedukacyjne, a internat bedzie oddzielny dla dziewczynek i dla chlopcow. Klasy 10-cio osobowe. Na 30 dzieci jeden psycholog. Nacisk skierowany na krotki pobyt (czyli takie wczasy w luksusie, szczegolnie dla tych, ktorzy nie beda placic).
I jeszcze cała taka szkoła ma liczyc max 200 uczniów.

To ja się pytam, czy nie lepiej byłoby, zrobić tak:
w KAŻDEJ szkole, każdego poziomu (a w podstawowych zwłaszcza!)
- nie więcej niż 600 uczniów,
- klasy co najwyżej 20-osobowe
- na 200 uczniów 1 psycholog,
- zajęcia pozalekcyjne, w tym sportowe i artystyczne, o charakterze terapeutycznym (dla niektórych obowiązkowe),
- a nad tym wszystkim bardzo konkretny regulamin z systemem nagród i konsekwencji.

Co o tym myślicie?
Bo po mojemu, wszystkim wyszłoby na dobre.

Halina

Awatar użytkownika

Post 01-11-2006 08:04

Po mojemu też wszystkim wyszłoby na dobre, ale koszty tego byłyby ogromne, a tak tylko 16 osrodków i wszystko gra.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 01-11-2006 09:12

A ja o tym samym myślałam od kilku dni. Podobno niż demograficzny, a szkół dużo. Nauczycieli też. W naturalny sposób powinny się klasy zmniejszać i liczebność w szkołach. Zamiast szkoły wygaszać, możnaby po prostu zmniejszyć wszędzie liczbę uczniów i skończyłoby się narzekanie, że zbyt wielu uczniów w klasie itd.

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-11-2006 11:21

Kochani, koszty byłyby naprawdę OGROMNE, choć system faktycznie śliczny.

Jeśli chodzi o tanie kursy: w szkole u na (taki moloch pewnie z 800 dzieciaków jest wywieszka o warsztatach dla rodziców w poradni 9trzy przystanki autobusem), raz w tygodniu, godzina 17 (ale do uzgodnienia) Nauczycielka starszej mi powiedziała (ogłoszenie widziałam już wcześniej), że dobrze żebym przychodziła i "się dzieliła", no to ja się zastanawiam, pewnie będę chodzić, ale nie wiem czy będę, bo.....

się żaden rodzic nie zgłosił.

Jestem za mało "schowana" w sieci żeby pisać w jakiej sytuacji rodzinnej są ci najbardziej agresywni uczniowie....

Nie bronię ośrodków, pożyjemy, zobaczymy (najbardziej się boję, że te ośrodki to "kiełbasa wyborcza"), ale jestem prawie pewna, że starsza by do takiego ośrodka nie trafiła, bo nawet panie na świetlicy mówią, że ona jest impulsywna, ale mówi prawdę i że to nie może być tak, że ciągle cała wina na nią spada (tak sugerują dzieci oczywiście, a inni, najgorsi umiejętnie udają aniołki, ale to nawet w takim molochu wyłazi na wierzch.

Nie jestem optymistką, ale w czambuł potępiać nie mam zamiaru, bo jeśli można po 2 miesiącach wrócić, jeśli można się odwoływać od decyzji to:

- tak jak już mówiłam to może być niezły straszak dla huliganów-prowodyrów (znam takich niestety)

- jednocześnie to może być miejsce "drugiej szansy" przy fatalnej sytuacji rodzinnej

- znam uczniów cynicznych, łobuzerskich, bez hamulców, którzy mają bardzo bogatych rodziców....

no znowu zbyt obszernie piszę, sorry i pozdrawiam, jak zwykle ciepło wszystkich
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 01-11-2006 16:45

Pisz ile chcesz :) Chętnie czytam :)
Wydaje mi się, że jest to "urządzenie końca rury". Tak jak kiedyś w ochronie środowiska. Teraz kładzie się nacisk na zapobieganie zanieczyszczeniom, nie na ich usuwanie :D
W tym przypadku powinno być tak samo. Niech szkoły kierują rodziców dzieci u których są jakieś problemy. To chyba jest do załatwienia, nie? Można coś wykombinować.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 02-11-2006 12:32

matken pisze:Zapomnialas dodac, ze internat bedzie platny. Przez rodzicow. Dzieci z rodzin patologicznych finanowac bedzie Panstwo, a R.Giertych liczy na nasze zrozumienie w tej sprawie :evil:

Hm, to bardzo niesprawiedliwe :x . Chyba raczej dzieci z rodzin o bardzo niskim dochodzie ale nie patologicznych powinny być finansowane?

Jeśli dziecko pochodzi z rodziny patologicznej to finansowanie internatu przez Państwo powinno być chyba równoczesne z ograniczeniem praw rodzicielskich. Rodzice "patologiczni" są różni i jeśli stanie przed nimi groźba choćby częściowej utraty praw rodzicielskich, to być może nagle się okaże, że mogą np przestać pić albo w inny sposób się postarać i internat (chociażby płacąc na raty) sfinansować samemu. Sama nie wiem, bo boję się też tego ograniczania praw (w końcu cały czas jest mnóstwo ludzi, którzy utożsamiają ADHD ze złym wychowaniem) ale finansowanie tylko "rodzin patologicznych" na pewno nie jest dobre.

Cyntio, ja się tych Ośrodków Wspomagania Wychowania bardzo boję. Z jednej strony fajnie, że klasy 10-cio osobowe, że na 30 dzieci jeden psycholog i że będą miały organizowane zajęcia pozalekcyjne. Od strony dorosłych - tego co będą od siebie dawać nauczyciele i psychologowie - to faktycznie można byłoby OWW traktować jak "drugą szansę". Ale bardzo się boję interakcji między dzieciakami, więziennej atmosfery walki o władzę, gnębienia słabszych itp. Założę się, że w takich ośrodkach zacznie dochodzić do pobić, okaleczeń, zastraszania, w których nie będzie winnego, być może nawet do samobójstw. Dzieciak, który się tam dostanie albo sam stanie się oprawcą albo będzie z góry skazany na ból i poniżanie. I Jaka to "druga szansa"? Kontaktów między umieszczoną tam młodzieżą się nie uniknie, a dobór młodzieży zagwarantuje te "atrakcje", o których piszę :cry: .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 02-11-2006 13:48

Podejrzewam, że rodziny o niskich zarobkach też będą dofinansowywane, ale powtarzam co na konferencji prasowej słyszałam, bo Pan R.G. się tak wyraził, że "z takich domów będzie dzieci najwięcej" i wspominał tu o rodzinach alkoholowych. Tak to zrozumiałam. Myślę, że nie chodziło tu wyłącznie o takie, ale tak to zostało powiedziane.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 03-11-2006 15:06

Boshe Roman na TVP 3.
Zakazy, kary i bóg wie co jeszcze !!!

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-11-2006 11:48

matken pisze:Boshe Roman na TVP 3.
No tylko dlaczego, kurwa mac ta jego przemowa zostala urzadzona w tej szkole????????
Wstyd!
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 06-11-2006 13:27

Demagogia i kampania wyborcza. Ot co.

Ira D.

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-11-2006 17:07

Właśnie leci program o dorosłych z ADHD na kanale PLANETE.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 07-11-2006 20:05

Fajnie, że go masz :D Nagrałaś?

Ira D.

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 08-11-2006 10:24

Ja trafiłam przez przypadek i to jak się okazało na końcówkę. I dlatego nagrać nie mogłam. To była jakaś kanadyjska produkcja.

tomek

Post 08-11-2006 17:48

Jutro bardzo rano (ok. 8) ma iść coś na żywo w superstacji... zaprośili Irenę Wielowiejską, mnie i jeszcze kogoś.

Nie wiem czy ktokolwiek odbiera ten nowy kanał ale, po tym jak poczytałem w internecie o tym co to za stacja, zaczynam nabierać obaw...
Obawiam się akcji w stylu, że jakiś dresiarz terroryzuje szkołę, a rodzina zasłania się adhd i zaczną mi tam wmawiać, że jestem niepoczytalnym mordercą i że adhd to sobie wymyślili żeby zasłaniać błędy wychowawcze:P

No dobra, nie zapeszam...

Tvn-u jakoś się mniej bałem... przynajmniej było wiadomo o czym to ma być i organizowane było z głową...
A tu odzywają się na mniej niż dobę przed emisją i to jeszcze na strasznie szybko, na "już zaraz i wogóle"...

Będzie dobrze... (i ja to powiediałem?)... chyba...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Baska

Berbelucha

Post 09-11-2006 17:09

tomek bedzie ok , ale potem wszystko streść ok :lol:

tomek

Post 09-11-2006 17:39

Mają mi wysłać płytkę z programem... i mam nadzieję, że to zrobią...

Moim zdaniem nie było tak źle...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Baska

Berbelucha

Post 09-11-2006 18:25

w tvn było bardzo dobrze

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 09-11-2006 21:45

Nie widziałam ale obejrzałam sobie po przeczytaniu Twojego Tomku posta inf o Superstacji i faktycznie telewizyjny tabloid. Byłam pełna obaw.

A dziś chwilkę z Irenką i powiedziała, że mieliście całą godzinę na rozmowę, że pozwolili Wam się wypowiadać (no muszą się do tego przyzwyczaić bo to TV na żywo chyba.)

Irenka mówiła, że jej zdaniem wypadło dobrze a jak i Ty tak mówisz, to gratulacje z całego serducha i czekamy na kasetkę!!!!

Oby to była pierwsza optymistyczna jaskółeczka - wierzę, że zaczęliście dobrą passę i tyle!!
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-11-2006 22:38

Może nie całkiem na temat ale jednak.Teraz leci na Polsacie program - Teraz Polska.Oglądajcie bo warto.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-12-2006 18:26

Dzisiaj w tele expresie była wzmianka na temat adhd.

golombek

Wsparcie

Post 05-12-2006 22:33

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 16-01-2007 10:22

25 stycznia na TVP 2 ma byc program "tajemnica ADHD". o 13.20
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-01-2007 12:15

Nieszki dzięki za info. :lol:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 16-01-2007 13:04

Zapisane w pamięci podręcznej (stojący kalendarz na biurku)

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 16-01-2007 14:40

Oj, z tą pamięcią, to różnie bywa... :wink:

Ciekawska

Wsparcie

Post 24-01-2007 13:42

W ramach tzw. "dokształtów" zaproponowałam obejrzenie koleżankom z pracy obejrzenie w/w programu. :D

Halina

Awatar użytkownika

Post 24-01-2007 18:35

Może uda mi się obejrzeć, ale wątpię, to godziny, kiedy będę mnóstwo rzeczy załatwiała, może ktoś nagra na video, albo dvd?
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 25-01-2007 14:50

Noi zapomniałam o programie, a tak czekałam :(
Jeszcze dzisiaj do godz.12.00 pamiętałam :evil:
Czy może ktoś oglądał ???

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 25-01-2007 16:11

To była powtórka. Już raz to leciało. Szkoda :(

Ciekawska

Wsparcie

Post 25-01-2007 18:22

Obejrzałam program. Szczerze mówiąc wolalabym coś z gruntu rodzimego, ale niech tam. Szkoda, że nie było pokazane, jak dzieci funkcjonują w szkole i jakie metody stosują nauczyciele.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-01-2007 21:22

Dlaczego akurat wtedy, kiedy ja jestem w pracy? Hę? :evil:

deprim

Awatar użytkownika

Post 25-01-2007 21:55

Justynka pisze:Dlaczego akurat wtedy, kiedy ja jestem w pracy? Hę? :evil:

masz coś na osłodę
Obrazek

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-01-2007 13:11

deprim pisze:masz coś na osłodę

Dziękuje deprim za liknk :)

Słyszałam już co nieco o telewizji interaktywnej, ale nie wiedziałam, że juz działa :)

Mam prośbę , jak ktoś odnajdzie tam programy o ADHD, to poproszę (imy) o linki :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 15-02-2007 14:13

Kto żyw niech włączy PR II TVP

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-02-2007 11:35

Matken co to był za program?

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 16-02-2007 12:09

Tytułu nie znam, ale znowu taki brytyjski film o ADHD. Była tam też terapeutka, która pomagała mamie dać sobie radę. Miały okablowanie, a terapeutka podgląd na to co się dzieje i mamie do ucha szeptała, co powinna zrobić. Chyba zmienię narodowość :( Dlaczego u nas tego nie ma?

viki

Post 10-04-2007 16:34

Dzisiaj chociaż krótka wzmianka o ADHD w programie "Na celowniku". Poruszono temat b. kosztownych leków oraz akcję z listami.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 10-04-2007 17:45

Też to oglądałam. Było o lekach, o refundacji, była wypowiedź ministra Piechy, Kołakowskiego i Ilony Lelito.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 10-04-2007 20:48

Też oglądałam- mówili o tym,że dzieci są niewłaściwie leczone,że lekarze wciąż nie umieją pomóc takim dzieciom :(

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 11-04-2007 15:03

No właśnie...Mój Dawid dostaje lek nadciśnieniowy.I co to ma wspólnego z ADHD.A w przyszłości mogą być z tego złe skutki.Było o tym mowa.
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki
PoprzedniaNastępna

Wróć do Prasa, radio i tv o adhd, autyzmie i ZA