Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

instruktor teatralny

Moderator: Moderatorzy

agawi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-04-2005 08:13

Tekściarz

Z wykształcenia jestem instruktorem teatralnym. Piszę przeróżne teksty na zamówienie i to jest moja największa pasja.
Wygrałam parę konkursów literackich i mam na swoim koncie dwie autorskie książki dla dzieci, za które nie dostałam jeszcze ani grosza.
Tak wygląda życie bezrobotnej mamy ADHDowca, która: JEST SŁAWNĄ PISARKĄ, ALE NIKT OPRÓCZ NIEJ O TYM NIE WIE...he, he

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 13-04-2005 16:01

To ja mam propozycje - ułóż (tak po wolentariacku :P) jakis taki tekst dla ADHDowców...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

fn_ghost

Post 13-04-2005 16:09

ja mam lepsza propozycje - powiedz mi gdzie albo najlepiej z jakiej ksiazki mozna sie nauczyc teoretycznych podstaw pisania senariusza? chodzi mi o taka "ramke formalna" :D

agawi

Post 13-04-2005 16:34

O kurczę, ale mnie dopadliście...
Jeśli chodzi o tekst dla ADH dowców, to zupełnie nie wiem jaki rodzaj tekstu Cię interesuje, do kogo ma być skierowany i w jakim celu? Bez tych podstawowych informacji nie mogę rozpocząć pisania czegokolwiek.
Mówiąc szczerze, najbardziej kocham twórcze pisanie, wymyślanie czegoś, a nie artykuły z zacięciem naukowym. Może kiedyś napiszę sztukę o ADHD i zagrają w niej aktorzy z ADHD? To całkiem niezły pomysł...
Co do instrukcji pisania scenariuszy, dobrej powieści, poezji itp. to jestem jak największym tego przeciwnikiem. Stawiam na żywioł, świeżą krew, indywidualne spojrzenie, oryginalność. Przyznaję, wiedza jest potrzebna.
Mnie nie uczono jak dobrze pisać i może dlatego bronię się przed tym. Wszystko co napisałam opieram na intuicji, własnym wyczuciu i uczę się na własnych błędach. Wybacz, że nie mogę pomóc i podać Ci ciekawych książek instruktażowych, których z pewnością jest pełno. Najlepiej spytaj w dobrej bibliotece o książki ze scenariuszami.

Pozdrawiam
Agata

fn_ghost

Post 13-04-2005 16:48

co do zywiolowosci to sie zgadzam, tylko ze ja mam taki problem, ze mam strasznie niepozbierane mysli i pomysly, i jak tylko mam wyjsc poza cos dlugosci opowiadania, to sie zwyczajnie gubie :( i tak wlasnie pomyslalam, ze moze jakies szytwne zasady, by mi w tym pomogly...

tomek

Post 13-04-2005 16:52

Ja też się zabawiam w pisywanie, ale bardziej w ramach hobby. Niektórzy nawet twierdzą, że da sie moje wypociny czytywać.

Myślę, że możemy spróbować napisać coś w stylu "dzień z życia adhd-owca" (kiedyś już nam się takowy wątek przewijał).
Scenariusza raczej nie napiszę, ale opowiadanko jakieś bym spokojnie sklecił.

A potem można zrobić porównanie i zobaczyć co nam wyszło.

A jeżeli chodzi o grosz z pisania, to trzeba walczyć. Nasz rynek wydawniczy jest kiepski, więc walka jest trudna.
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

agawi

Post 13-04-2005 17:03

Kochani,

jak kiedyś coś napiszę, to od razu dam znać na forum. Na razie padam na nos z powodu zachowań syna, moich beznadziejnych reakcji i problemów z bezrobociem. Jak wyjdę na prostą, dam znać.
Teraz chętnie piszę o neutralnych rzeczach, to moja odskocznia.

Wybuchu wiosny

Agata

weczi

Awatar użytkownika

Post 13-04-2005 21:34

mi chodzilo o cos dla nas - moze nie jakis hymn ale cos wlasnie wiersz o ADHDowym dziecku czy jakos tak :)
cos moze skojarz z moim haselkiem - bo razem łatwiej
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

ulaidarek

Post 24-05-2005 03:55

Re: Tekściarz

[quote="agawi"]Z wykształcenia jestem instruktorem teatralnym. Piszę przeróżne teksty na zamówienie i to jest moja największa pasja.
Wygrałam parę konkursów literackich i mam na swoim koncie dwie autorskie książki dla dzieci, za które nie dostałam jeszcze ani grosza.
Tak wygląda życie bezrobotnej mamy ADHDowca, która: JEST SŁAWNĄ PISARKĄ, ALE NIKT OPRÓCZ NIEJ O TYM NIE WIE...he, he[/quote]

Sluchaj, czesc.
Ja jestem po prostu absolutnie niesamowity, tak samo moja zona i dzieci (zaraz bedzie 6-te), ale teraz wiesz o tym tylko Ty!!! (he, he). Pracuje od 5 lat wylacznie za darmo - Pan Bog mnie kocha - nastepna ksiazke (Twoja!) przygotuje do druku Ja (gratis zapewne). Pisz: dariusz.mikos@neostrada.pl

agawi

Post 24-05-2005 07:00

Cześć Darku,

naprawdę jesteś niesamowity! Pod szyldem uprzejmości przemysasz totalną kpinę.Cieszę się,że Pan Bóg Cię kocha i życzę Tobie,Twojej żonie i dzieciom,żeby tak było zawsze.

ulaidarek

Post 24-05-2005 13:07

agawi pisze:Cześć Darku,

naprawdę jesteś niesamowity! Pod szyldem uprzejmości przemysasz totalną kpinę.Cieszę się,że Pan Bóg Cię kocha i życzę Tobie,Twojej żonie i dzieciom,żeby tak było zawsze.

To nie jest zadna kpina Agawi - to jest propozycja! Jestem bardzo, bardzo doswiadczonym grafikiem i chetnie Tobie pomoge w wydaniu ksiazki. To wszystko. Pan Bog mnie kochal zawsze i Ciebie tez, ale ja w to uwierzylem, odkad moja (juz wkrotce 8-osobowa) rodzina zyje - od 5 lat) z dnia na dzien, bez zadnych finansowych zabezpieczen, i nic nam nie brakuje. Fatalnie odebralas moja odpowiedz. Moze jednak kiedys skorzystasz z mojej oferty - Darek

agawi

Post 24-05-2005 14:45

Problemy z komunikacją.Zdarza się.
Napisała Ci prywatną pocztę.

Agata

Rudi35

Post 22-06-2005 22:15

Nie wiem dokładnie, ale z tego co widziałem na polskim internecie jest w ogóle mało książek zarówno naukowych jak i popularno-naukowych dotyczących samego ADHD zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Na niemieckich stronach jest wiele linków do księgarni internetowych, w których można kupić dziesiątki książek na temat dzieci i kilkanaście na temat dorosłych. W większości to tłumaczenia z angielskiego, ale są też teksty oryginalne - niemieckie, które mógłbym przetłumaczyć, gdybym miał odpowiednio dużo czasu. Czas by się pewnie i znalazł, gdyby oprócz motywacji poznawczej i hedonistycznej doszła jakaś sensowna motywacja finansowa. Za darmo tłumaczył nie będę, z wiekiem robię się coraz bardziej skąpy. Jedna z tych oryginalnie niemieckich pozycji jest szczególnei ciekawa, bo przedstawia konkretne działania praktyczne i szczegółowe wskazówki, jak należy sobie radzić, wykorzystując dobre strony ADHD i przy okazji unikając tych mniej przyjemnych. Ale póki co czekam na ksiażke "W świecie ADHD" - zamówiłem i niby miała przyjść dziś, ale ciągle jej nie ma.
Pozdrawiam
rudi

Wróć do Pracy