Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

O wiadomościach prywatnych

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 04-11-2008 16:23

O wiadomościach prywatnych

Założyłam ten wątek, gdyż nie każdy nowy forumowicz, szczególnie bardzo młody wie, jak należy korzystać z wiadomości prywatnych :) .

Nie jest to teoria - rzadko, ale zdarza się na naszym forum, że ktoś ma problemy ze stosowaniem się do tych zasad pomimo, że wysyłamy je przez PW.

Na naszym forum przyjęliśmy takie zasady:
1) prywatne wiadomości służą tylko do przekazywania ważnych wiadomości, których nie można napisać publicznie;
2) na forum jest taki zwyczaj, że się nie witamy i nie żegnamy.
3) nie wolno kasować wiadomości prywatnych, które się napisało

Z zasad tych wynika, że nie wolno wysyłać do nikogo np. takich wiadomości:
Dzień dobry :D !
[smilie=hi ya!.gif]
Co słychać?
Nudzę się
Chcę ci powiedzieć tajemnicę
chcę tylko coś sprawdzić, nie gniewaj się już spadam z PW
Odpisz mi
Napisz mi coś

Natomiast można np takie:
podaję Ci przez PW mój telefon, bo nie chcę go podawać publicznie: 999 999 999

Za złamanie ustalonych zasad stosujemy konsekwencje:
1) Za pierwsze złamanie zasad upomnienie
2) Za drugie - zablokowanie możliwości pisania PW na 3 dni.
3) Po kolejnych złamaniach zasad na 6 i po każdym następnym przewinieniu razem będziemy zwiększali o 3 dni

Zaznaczam, że nie jest to kara tylko konsekwencja. Wysyłając PW niezgodne z zasadami sam się na nią decydujesz.

Jeśli więc masz zablokowane wysyłanie wiadomości i uważasz, że niesłusznie - tutaj możemy o tym porozmawiać :) .

PS
3 dni to 3 pełne dni. Jeśli blokada nastąpiła w niedzielę o 13-stej, to
- w poniedziałek o 13 mija pierwszy dzień
- we wtorek o 13 mija drugi dzień
- w środę o 13 mija trzeci dzień i wtedy włączamy ponownie.

PS II
Jeśli znasz bardzo dobrze osobę, do której piszesz, wówczas możesz jej napisać przez PW jakieś zwierzenie, które jest dla Ciebie bardzo ważne, szczególnie jeśli potrzebujesz rady, jak masz postąpić. Ale nie powinieneś takich tajemnic powierzać osobom, których dobrze nie poznałeś, bo jest to niebezpieczne - pamiętaj, że jest to internet i każdy może na forum pisać o sobie co ma ochotę ale nie wszyscy mówią o sobie prawdę.

UWAGA
Wysyłanie e-maili poprzez forum jest objęte podobnymi zasadami, jak PW.
Ostatnio zmieniony 04-11-2008 16:38 przez Dosia, łącznie zmieniany 1 raz
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 22-03-2009 15:05

Zasady dotyczące PW rozszerzamy o trzy nowe, ponieważ nadal zdarzają się skargi, zwłaszcza od nowych użytkowników. Za częste wyskakiwanie okienka z PW jest denerwujące dla większości ludzi.

Pierwsze trzy zasady są "stare".

ZASADY:
STARE:
Dosia pisze:
    1) prywatne wiadomości służą tylko do przekazywania ważnych wiadomości, których nie można napisać publicznie;

2) na forum jest taki zwyczaj, że się nie witamy i nie żegnamy. Można przywitać osobę, która pierwszy raz odzywa się na forum, ale nie przez PW, tylko na forum;

3) nie wolno kasować wiadomości prywatnych, które się napisało
NOWE:
    4) Do nowej osoby na naszym forum można napisać PW dopiero, gdy:
    - jest dorosła i napisała już co najmniej 100 postów na forum;
    - jest niepełnoletnia i napisała co najmniej 20 postów na forum;
    - albo sama do Ciebie najpierw napisała PW.

5) Jeśli napisałeś do kogoś PW i nie otrzymałeś odpowiedzi, to do tej osoby możesz napisać dopiero następnego dnia, nie wcześniej.

6) PW z prośbą o email, telefon lub numer gg można napisać wyłącznie do rówieśnika lub osoby młodszej od Ciebie.

Konsekwencje: pierwsze złamanie zasady - zablokowanie możliwości używania PW na 3 dni, każde następne - więcej o 3 dni, a więc 6, 9, 12 itd. Trzy miesiące prawidłowego używania PW kasuje tę kumulację - liczenie dni zaczynamy znowu od 3 dni.

Uwaga 1:
Moderatorów i administratorów nie obowiązuje punkt 4.
Uwaga 2: Przypadki złamania tych zasad należy zgłosić moderatorowi lub administratorowi

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 25-06-2010 20:24

Nie wiem czy to łamanie zasad ale nasza Idusia 2 razy wysłała mi posta jeden był skasowany, następny był z wiadomością.
Nie gniewaj się Ida, trzymam się zasad.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-06-2010 20:32

Kari pisze:Nie wiem czy to łamanie zasad ale nasza Idusia 2 razy wysłała mi posta jeden był skasowany, następny był z wiadomością.
Nie gniewaj się Ida, trzymam się zasad.
Nie jest. Natomiast to, co robisz teraz Ty nazywa się kablowaniem.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 25-06-2010 20:33

Wiem:)

Nie ładna kari ,beeee jestem. Edit: Wolałam, uzgodnić. Nie kablować.
Ostatnio zmieniony 25-06-2010 21:00 przez Aneta, łącznie zmieniany 1 raz
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-06-2010 20:36

Kari pisze:Wiem:)

Nie ładna kari ,beeee jestem.
Druga żółta kartka, na następny tydzień po tej, którą masz teraz, ponieważ z Twojej reakcji wynika, że piszesz wyłącznie po to, żeby bić pianę i zwracać na siebie uwagę.

EDIT
Dopisałaś zdanie do poprzedniego posta :evil: . Jeśli edytujesz post wysłany wcześniej, dopisując coś do niego, to pisz słowo "EDIT", żeby było wiadomo, że to dopisałaś po wysłaniu posta.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 25-06-2010 20:58

Dziękuje za informacje. Postaram się dostosować w przyszłości. :)

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 25-06-2010 21:30

Już wyjaśniam.

Napisałam Ci odpowiedź ale zaraz gdy wysłałam, to zorientowałam sie, że dobrze by było jakby o naszej korespondencji wiedziała administracja, bo dotyczyło to założonego przez Ciebie na forum wątku, który ja kasowałam z uwagi na rażące błędy.
Jak pewnie zauważyłaś wszystkie moje PW były adresowane do Ciebie, Dosi i Dreptaka.

Zwracam Ci też uwagę, że ja nie jestem dla Ciebie "naszą Idusią" i nie życzę sobie takiego spoufalania się. Jednak jest pomiędzy nami pewna różnica wieku, a po drugie ja 7 lat już skończyłam i jestem Idą. :evil:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Aneta

Awatar użytkownika

Post 26-06-2010 19:41

Przepraszam za prowokacje wczorajszą. :oops:

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-11-2010 20:56

Nie mogę napisać PW do Babci Oli - otrzymuję informacje, ze taki użytkownik nie istnieje.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 23-11-2010 21:32

A próbowałaś tak:
kliknąć na nick - otworzy się profil - i w profilu kliknąć "wyślij prywatną wiadomość". Wtedy nie trzeba wpisywać użytkownika. Tylko trzeba pamiętać o wpisaniu tematu PW.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-11-2010 11:14

Tak też próbowałam. Odpowiadać na wcześniejszą wiadomość od Babci Oli też próbowałam. Spróbuję dziś, może wczoraj jakieś fochy portal miał.
edit
Dziś poszło :))))
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 15-02-2012 20:44

Chcialam zgłosić problem. Nie mogę odpowiedzieć na pw Dosi. Wiadomosc zapisuje się w folderze "do wysłania" i nie chce pójść :(
"Carpe Diem!"

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 15-02-2012 20:46

Bo wiadomość sobie "pójdzie" dopiero wtedy, kiedy Dosia ją otworzy.
Spokojnie poczekaj :)
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-02-2012 20:46

Tak właśnie powinno być.
Wiadomość będzie czekała w folderze do wysłania, do momentu, aż Dosia się zaloguje na forum. Wówczas wiadomość do niej trafi. :)

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 15-02-2012 20:57

Ale ze mnie gluptas! Nie pomyślałam 8) :? Teraz już wiem i przepraszam Dosię za zamieszanie i dwie wiadomości.
"Carpe Diem!"

blackolive

Ja: Partnerka osoby z ADD/ADHD

Post 28-07-2015 20:43

Witam, mam problem, dostałam wiadomość, otrzymałam linka do tej wiadomości na mailu ale pokazuje mi sie informacja że "Nie masz uprawnień do czytania prywatnych wiadomości." Nie rozumiem o co chodzi, jestem nowa na forum. Czy ktoś może mi pomóc:) ?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-07-2015 06:33

Każdy, kto ma mniej niż 3 posty zaakceptowane nie ma praw dostępu do PW.

Wróć do O naszym portalu - ADHD.org.pl