Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Nasz portal - nasza wizytówka

Moderator: Moderatorzy

kasiask

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-11-2005 10:36

Na każdym forum, od czasu do czasu, ktoś się musi z kimś pokłócic. Dzieki temu jest ciekawiej :-)

A tak na poważnie, to mam wrażenie, że "nasze" forum bardzo się rozrosło i zaczyna żyć swoim własnym życiem. To dobrze, bo znaczy, że trafiło w niszę rynkową i było baaardzo potrzebne. Ale w takiej sytuacji nie ma możliwości kontrolowania wszystkiego, zawsze i o każdej porze. A twórcom często jest ciężko się z tym pogodzić. To takie dziecko, co zaczęlo dorastać i trzeba mu poluzować smycz. A pozostaje syndrom pustego gniazda! ;-)
Kasia mama Mateusza (1996), Julka (1999), Antka (2002) i Maksa (2005)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2005 10:47

Oczywiście, zgadzam się, że nie można trzymać wszystkiego na smyczy. I nie robimy tego.
Ale musimy wymuszać stosowanie pewnych reguł. Po to, żeby to forum było nadal nasze, a nie zostało opanowane przez osoby, którym zależy na eksponowaniu swojej osobowości.
W historii forum kilka osób dostało po łapkach, niektóre z nich się obraziły, niektóre zaczęły troszkę uważać na to co piszą. I tak musi być.
Nie może być tak, że ktoś ze swoją pokaleczoną osobowością będzie terroryzował wszystkich innych.

Forum musi być miejscem wymiany myśli a nie wyzwisk.
Tu musimy się wspierać, a nie obrażać.

Temu służy również zachowanie pewnej formy. I dlatego czasem kogoś prosimy o uważanie na ortografię, lub stosowanie pewnych reguł pisania postów.

klodi12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 07-11-2005 15:28

dreptak pisze:Ale musimy wymuszać stosowanie pewnych reguł. Po to, żeby to forum było nadal nasze, a nie zostało opanowane przez osoby, którym zależy na eksponowaniu swojej osobowości.
W historii forum kilka osób dostało po łapkach, niektóre z nich się obraziły, niektóre zaczęły troszkę uważać na to co piszą. I tak musi być.
Nie może być tak, że ktoś ze swoją pokaleczoną osobowością będzie terroryzował wszystkich innych.

Temu służy również zachowanie pewnej formy. I dlatego czasem kogoś prosimy o uważanie na ortografię, lub stosowanie pewnych reguł pisania postów.

jeśli mam dbac o regiuły ort to moge przestac pisac, przestaje to być forum dla adhd, a staje sie forum dla wybrańców, wybranych przez założycieli forum. A to znaczy że przestaje to być forum ale zaczyna byc towarzystwem wzajemnej adoracji.

Jak ktoś ma swoje zdanie to dostaje "po łapkach" a niedaj Boze jak ma jakiś pomysł? oj to juz przegioł.

szkoda, szkoda bo miałobyc sympatyczie
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2005 15:41

Chyba przesadzasz. I nie wiesz kogo dotknęły te dawania po łapkach.
Na przykład poszukaj postów Onej i Olisadebe. Są to osoby bezmyślnie agresywne, nie uznające ŻADNYCH reguł.
Jeżeli zaliczasz się do takich osobników, to rzeczywiście. Forum nie jest dla Ciebie. Ale, jak zauważyłem, nie masz takich odchyłów. Więc nic Ci nie grozi.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-05-2006 06:44

klodi12 pisze:jeśli mam dbac o regiuły ort to moge przestac pisac, przestaje to być forum dla adhd, a staje sie forum dla wybrańców, wybranych przez założycieli forum. A to znaczy że przestaje to być forum ale zaczyna byc towarzystwem wzajemnej adoracji.

Jak ktoś ma swoje zdanie to dostaje "po łapkach" a niedaj Boze jak ma jakiś pomysł? oj to juz przegioł.

szkoda, szkoda bo miałobyc sympatyczie

I jest sympatycznie. I wszyscy powinniśmy dbać o reguły, bo na to forum ja osobiście odsyłam wiele moich koleżanek nauczycielek i rodziców dzieci z ADHD i zależy mi na ich opinii o tym, co tutaj się dzieje. To forum jest naszą wizytówką. Zgadzam się z tym co pisze dreptak. Pewne zasady pisania postów muszą być. Pomyśl sobie np. o innych - jak bedzie czytało im się pourywane, poprzekręcane, niepoprawnie napisane wyrazy. Przecież to utrudnia komunikację! Nie uważasz? :wink:
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 13-12-2006 20:14

Myślę, że możemy sobie znowu pogratulować, dziś przekroczyliśmy 30.000 postów, jak na niecałe dwa lata działania forum i na początku znikających postów to ogromny sukces, dzięki dreptaku, za Forum, bez Ciebie by go nie było. jesteś naprawdę wielki. [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif]
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 13-12-2006 20:20

A i jeszcze jedno teraz czas już na sklep, nie zapomnij o kontakcie z Patrykiem.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 13-12-2006 22:21

Ja też, chcę bardzo podziękować, za to wspaniałe forum, które znalazłam zupełnie przypadkowo. Natrafiłam na nie jak szukałam czegoś, o moim synu nie grzecznym.
Portal, oraz forum jest rewelacyjne, to prawdziwa skarbnica wiedzy !!!
WIĘC BARDZO DZIĘKUJĘ WAM

[smilie=mylove.gif] [smilie=kiss of love.gif]

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-12-2006 00:26

Halina pisze: dzięki dreptaku, za Forum, bez Ciebie by go nie było. jesteś naprawdę wielki. [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif]
Ja też się dołączę do podziękowań dla Dreptaka.Dreptusiu miłościwie nam panujący bardzo ale to bardzo dziękujemy ci za ten portal i forum.Halinko ale tobie i wecziemu i i wielu,wielu innym też się należą podziekowania :jestes_wielki: :jestes_wielki: :jestes_wielki: :jestes_wielki: [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=heart fill with love.gif] [smilie=heart fill with love.gif] [smilie=heart fill with love.gif]
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-12-2006 00:28

Przy okazji mam pytanko.Ilu użytkowników już posiada to forum? :)

ela lech

Wsparcie

Post 14-12-2006 01:39

No to nam się forum kręci,że ho,ho!!!Dzięki Dreptak i moderatorzy!
Rysiu,ilość postów i użytkowników jest na stronie głównej forum ,na samym dole.
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-12-2006 08:05

Ludeczkowie moi najmilejsi!
Jestem wzruszony (jak stary siennik :) ) Waszym uznaniem. Chcę przypomnieć, że to wszystko kręci się dzięki Wam. Ja tylko oliwię tryby w tej maszynie.
Na początku marca będziemy święcili drugą rocznicę otwarcia forum dla świata.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-12-2006 10:28

dreptak pisze:Ludeczkowie moi najmilejsi!
Jestem wzruszony (jak stary siennik :) ) Waszym uznaniem. Chcę przypomnieć, że to wszystko kręci się dzięki Wam. Ja tylko oliwię tryby w tej maszynie.
Hiphip-hura,hiphip-hura,hiphip-hura,hura,hura :lol:

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 16-01-2007 17:47

Halina pisze:Myślę, że możemy sobie znowu pogratulować, dziś przekroczyliśmy 30.000 postów, jak na niecałe dwa lata działania forum i na początku znikających postów to ogromny sukces, dzięki dreptaku, za Forum, bez Ciebie by go nie było. jesteś naprawdę wielki. [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif] [smilie=be mine!.gif]

Gratulacje !!! Właśnie zauważyłam, że mamy na forum już 900 zarejestrowanych użytkowników :)
[smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif]

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 05-02-2007 22:06

dreptak pisze:Ludeczkowie moi najmilejsi!

To może jakaś imprezka na takową okoliczność :?:

Tak gdzieś w centralnej Polsce, żeby nie było pokrzywdzonych podróżnych :D
"Nie słowa, a czyny się liczą" - gdzieś zasłyszane

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-02-2007 22:48

Moja najukochańsza żona zwróciła mi uwagę, że za kilka dni będziemy mieli 32768 postów.
Jest to piękna i okrągła liczba 2^15 .

Jeszcze piękniejsza jest 2^2^2^2 = 65536, ale na to będziemy musieli chwilę poczekać :)

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 05-02-2007 22:57

dreptak pisze:Moja najukochańsza żona zwróciła mi uwagę, że za kilka dni będziemy mieli 32768 postów.
Jest to piękna i okrągła liczba 2^15 .

Jeszcze piękniejsza jest 2^2^2^2 = 65536, ale na to będziemy musieli chwilę poczekać :)

Ale tylko chwilę Dreptaku...
Patrz tylko, jak forum się rozwija...
Zaglądają wciąż nowi ludzie, szukając rady i pomocy.
A Twoja w istnieniu tego forum zasługa wielka(no i Twojej Najukochańszej Żony też) :!: :!: :!: :!: :!:

[smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=mylove.gif]

To dla Twojej Najukochańszej Żony
Żebyś nie myślał czasem, że dla Ciebie
"Nie słowa, a czyny się liczą" - gdzieś zasłyszane

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 02-03-2007 10:05

forum i wszystko jest ok

Tu jest super tylko to wciąga :D :) :lol:
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-03-2007 11:54

Ja nie chcę nic mówić ale jeszcze 10 użytkowników i mamy okrągły 1000. :lol:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 01-04-2007 09:56

Rysia pisze:Ja nie chcę nic mówić ale jeszcze 10 użytkowników i mamy okrągły 1000. :lol:

Cały czas to obserwuję :lol: :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-04-2007 19:21

Czyżby się część użytkowników wyrejestrowała?Jeszcze dzisiaj było 999 a teraz jest 995.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-04-2007 19:29

Przepraszam, że odwlekam tak wiekopomny moment :)
Czasem przeglądam, kto się zarejestrował, ale nie potwierdził otrzymania maila. Po miesiącu takiego delikwenta kasuję. Właśnie chwilę temu wyciąłem kilka takich nicków.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-04-2007 19:44

Wycinaj,wycinaj a tym bardziej będzie satysfakcjonujące jak będzie ich 1000 aktywnych albo prawie aktywnych a nie tylko imitujących użytkowników :wink:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 11:51

Hura,hura,hura :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mamy równy TYSIĄCZEK.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 12:20

Rysiu, portal www.adhd.org.pl ma swoich zarejestrowanych użytkownków, a forum swoich. Więc ten tysiaczek to jest forumowy, a nie portalowy :wink:
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 13:15

A ty,a ty nie dobra Rysiu znowu nie czytałaś uważnie-wstydź się. :oops: No ja najmocniej sory za moje roztrzepanie :oops: :roll:

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 13:18

Roztrzepanie?? To nic nowego na tym forum :lol: :lol: :lol:
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 13:21

Wiem że to norma ale ja mam iść do przodu a nie cofać się.A jak tak będę cały czas roztrzepana to będę stała w miejscu....Ot wymyśliłam,co. :lol:

Baska

Berbelucha

Post 17-07-2007 12:17

nasz portal jest najlepszy i takie podziekowanie dla DREPTAKA i Jego Pomocników
:hooray:
ale wyszło lizodupstwo a miało byc tak miło

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 04-09-2007 09:45

Witam wszystkich, zamieszczam plan konferencji na której będzie przezntowany Wasz dorobek, czyli portal i forum:))

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Gierłoż k/ Kętrzyna, 27-29 września 2007 roku

Organizator
Zakład Psychologii i Promocji Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii
We współpracy z:
Biurem Światowej Organizacji Zdrowia Regionu Europejskiego
Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii,
Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.
Komitet Naukowy i Organizacyjny
Przewodniczący: Czesław Czabała
Sekretarz: Katarzyna Okulicz-Kozaryn
Członkowie: Krzysztof Bobrowski
Anna Borucka
Krzysztof Brzózka
Bogusława Bukowska
Katarzyna Kocoń
Barbara Mroziak
Elżbieta Nerwińska
Krzysztof Ostaszewski
Agnieszka Pisarska

PROGRAM RAMOWY

CZWARTEK, 27 WRZEŚNIA 2007

10:00 – 13:00 Rejestracja uczestników w „Księżycowym Dworku”

13:00 – 14:00 Obiad

14:00 – 16:00 I sesja plenarna

14:00 - 14:10 Otwarcie Konferencji – Paulina Miśkiewicz, Czesław Czabała

14:10 – 14:35 Wdrażanie programów promocji zdrowia psychicznego w Europie – Implementation of the mental health promotion programs in Europe - Eva Jane Llopis

14:35 – 15:00 Stygmatyzacja osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego – Piotr Świtaj

15:00 – 15:30 Działania Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w zakresie promocji zdrowia psychicznego w szkole - Elżbieta Nerwińska

15:30 – 16:00 Działania PARPA w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, jako element promocji zdrowia psychicznego – Robert Frączek

16:00 - 16:30 Przerwa na kawę

16:30 – 18:00 SESJE RÓWNOLEGŁE (w każdej po 4 prezentacje)
Grupa A
16.30-18.00 Pomoc osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego Prowadzenie: Maria Załuska
Pomoc osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego – aspekt medyczny i psychospołeczny Maria Załuska
Stygmatyzacja osób z problemami zdrowia psychicznego oraz standardy opieki nad nimi w opinii osób chorujących psychicznie, ich rodzin oraz profesjonalistów Justyna Sikorska-GrygielPaństwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu
Stan zdrowia psychicznego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną Ewa ZasępaInstytut Psychologii Stosowanej, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Warszawa
Kampania społeczna „ADHD – bo razem łatwiej” jako czynnik prewencyjny w leczeniu schorzenia Agata Orzeł-ŻukowskaPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 W Krakowie
Somatyczne i psychiczne skutki przemocy w rodzinie oczami pediatry Joanna Cielecka-Kuszyk, Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja MEDERI

Grupa B
16.30-18.00 Koncepcje, teorie, badania Prowadzenie: Ewa Stępień
Interwencje poznawczo-behawioralne na przykładzie depresji jako sposób rozwiązywania problemów psychicznych Ewa WójcikCentrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Warszawa
Model komunikacji wg. M.B. Rosenberga jako narzędzie promocji zdrowia psychicznego Marek MotykaUniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, Instytut Pielęgniarstwa I Położnictwa, Zakład Psychologii Zdrowia
Rola przekonań i oczekiwań w podejmowaniu zachowań zdrowotnych przez kobiety ciężarne uzależnione od nikotyny Jolanta Życińska, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa
Zdrowie psychiczne jako rozkwitanie Marek Zwoliński, Instytut Psychiatrii i Neurologii

Grupa C Spotkanie instruktorów Programu Domowych Detektywów, Fantastyczne Możliwości, Szkolna Interwencja Profilaktyczna

18:30 – 19:30 Sesja plakatowa

Plakaty:
1. Poczucie koherencji członków wspólnot wyznaniowych – Magdalena Wójcik
2. Rola gier komputerowych w rozwoju ucznia w wieku gimnazjalnym – Anna Rustecka
3. Agresywność u osób chorych na depresję – Beata Dutczak
4. Spostrzegane postawy rodzicielskie u osób chorych na depresję – Beata Dutczak
5. Poczucie zagrożenia brakiem pracy i zdrowie psychiczne młodych dorosłych – Ewa Stępień i wsp.
6. Promocja zdrowia psychicznego uczniów klas 4-6 szkół podstawowych w programie zajęć wychowawczo-profilaktycznych A. Kołodziejczyka, E. Czemierowskiej, T. Kołodziejczyka „Spójrz inaczej” – Marta Klesińska
7. Społeczne i osobiste konsekwencje problemowego używania narkotyków – Agnieszka Pisarska
8. Znaczenie dialogu w wychowaniu i samowychowaniu – z doświadczeń lidera Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w województwie podlaskim – Bożena Perkowska
9. Nie bój się rozmawiać!!! – Anna Skrzypek, Anna Sobisz, Paweł Rosiak
10. Poczucie koherencji a stan emocjonalny chorych z rozpoznaniem cukrzycy - Helena Motyka
11. Percepcja wsparcia społecznego i jakości życia w sytuacji utraty pracy – Ewa Stępień, Małgorzata Wieprzewska, Barbara Mroziak
12. Program „Wzmacniania rodzin” – Lucyna Dorożko
13. Kampania na rzecz dzieci 0-3 lat „kochaj, nie krzywdź, pomóż” – Joanna Cielecka-Kuszyk

19:30 – … Uroczysta kolacja lub ognisko

PIĄTEK, 28 WRZEŚNIA 2007

8:00 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 10:30 II sesja plenarna

9:00 – 9:30 Sytuacja w zakresie kształcenia kadr dla promocji zdrowia w Polsce i w Europie – Barbara Woynarowska

9:30 – 10:00 Aktualny stan promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym w miejscu pracy – Elżbieta Korzeniowska

10:00 – 10:30 Problematyka zdrowia psychicznego w przeciwdziałaniu narkomanii – przedstawiciel KBPN

10:30 – 11:00 Przerwa na kawę

11:00 – 12:30 SESJE RÓWNOLEGŁE (w każdej po 4 prezentacje)

Grupa A
11:00-12:30 Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie problemom związanym ze zdrowiem psychicznym wśród starszej młodzieży i młodych dorosłych Prowadzenie: Barbara Mroziak
Działania na rzecz promocji zdrowia psychicznego podejmowane przez studentów pedagogiki specjalnej Anna Wójcik Katedra Pedagogiki Specjalnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie
Alternatywny Program Profilaktyki Uzależnień i Zachowań Antyspołecznych poprzez Zajęcia Sportowe Mateusz HędzelekKatedra Psychologii Społecznej – Wydział Psychologii – Uniwersytet Warszawski
Postawy uczniów szkół ponadgimnazjalnych wobec eksperymentowania z narkotykami - znaczenie regulacyjne oraz indywidualne i społeczne uwarunkowania Piotr KwiatkowskiInstytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego
Wybrane czynniki ochronne a zaprzestawanie używania konopi indyjskich Katarzyna Kocoń, Instytut Psychiatrii i Neurologii

Grupa B
11:00-12:30 Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie problemom związanym ze zdrowiem psychicznym wśród dorosłych Prowadzenie: Helena Wrona - Polańska
Promowanie zdrowia w edukacji w świetle kondycji zdrowotnej nauczycieliPerspektywa psychologiczna Helena Wrona-Polańska Akademia Pedagogiczna w Krakowie
Wypalenie zawodowe pracowników ochrony zdrowia – metody rozpoznawania i profilaktyka Ewa Wilczek-RużyczkaWydział Ochrony Zdrowia CMUJ
Stres zawodowy pracowników socjalnych - pomiar i przeciwdziałanie Jacek PyżalskiInstytut Medycyny Pracy, Łódź
Dobrostan psychiczny a kultura: komunikat z badań Aleksandra BorkowskaUKSW w Warszawie, Instytut Psychologii, Katedra Psychologii Pracy i Stresu

Grupa C
11.00-12.30 Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie problemom związanym ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży – część 1 Prowadzenie: Maria Sokołowska
Psychoprotect.pl w procesie promocji zdrowia psychicznego w polskich szkołach Bassam Aouil, Krzysztof Korona, UKW w Bydgoszczy
Projekty dotyczące problematyki zdrowia psychicznego realizowane przez stowarzyszenie praktyków dramy stop – klatka Darek Rumiński, Maria Depta,Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka
Współczesna rodzina a zdrowie psychiczne i zadowolenie z życia polskich nastolatków Izabela Tabak, Zakład Medycyny Szkolnej Instytutu Matki i Dziecka
Nieśmiałość zagrożeniem dla zdrowia psychicznego dzieci Małgorzata ZabłockaUniwersytet Kazimierza Wielkiego

12:30 – 12:45 Przerwa

12:45 – 15:00 Warsztaty

· Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu wśród nauczycieli - prowadzenie mgr Małgorzata Dotka

· Porozumienie w szkole - proces komunikacji wg Marshalla Rosenberga - prowadzenie mgr Małgorzata Jakubczak

· Drama w promocji zdrowia psychicznego - prowadzenie Maria Depta, Darek Rumiński

15:00 – 16:00 Obiad

16:00 – 20:00 WYCIECZKA DO ZAMKU W KĘTRZYNIE ORAZ KONCERT ORGANOWY W ŚW. LIPCE

20:00 – … Kolacja lub ognisko

SOBOTA, 29 WRZEŚNIA 2007

8:00 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 10:30 SESJE RÓWNOLEGŁE (w każdej po 4 prezentacje)

Grupa A
9:00 – 10:30 Programy przeciwdziałania narkomanii Prowadzenie: Anna Radomska
Promocja zdrowia psychicznego jako forma przeciwdziałania narkomanii Towarzystwo „Nowa Kuźnia”, Lublin
Przeciwdziałanie zaburzeniom psychospołecznym w programie adresowanym do młodzieży zagrożonej patologią społeczną Fundacja „Praesterno” Warszawa
Zagrożenia dla zdrowia psychicznego w środowisku dzieci ulicy Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej „Parasol”, Kraków
Szkolna Interwencja Profilaktyczna Anna Borucka

Grupa B
9:00 – 10:30 Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie problemom związanym ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży – część 2 Prowadzenie: Katarzyna Okulicz-Kozaryn
Dwuletni program profilaktyki alkoholowej – Domowi Detektywi + Fantastyczne Możliwości Krzysztof Bobrowski
Program interwencyjno korekcyjny dla młodych ludzi eksperymentujących ze środkami psychoaktywnymi Witold Skrzypczyk
Proces adaptacji amerykańskiego programu SFP10-14 Janusz Zimak
Z doświadczeń Szkół Promujących Zdrowie Maria Sokołowska

Grupa C
9:00 – 10:30 Gminne systemy związane z profilaktyką, promocją zdrowia psychicznego i rozwiązywaniem problemów alkoholowych Prowadzenie: Jolanta Terlikowska
Promocja zdrowia psychicznego jako element działalności klubów i stowarzyszeń abstynenckich Andrzej Nagiel
Pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom w mieście Lublinie w zmieniającej się perspektywie Agnieszka Kopiel
Dokonania Niepublicznego Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholu w Legnicy Bernard Dawicki
Działania profilaktyczne w środowisku studentów nauk medycznych Teresa Kobrzyńska

10:30 – 11:00 Przerwa na kawę

11:00 - 12:30 System rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego – Anna Radomska, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii
12.30 - 12.45 Polityka i profilaktyka. Bariery w upowszechnianiu programów profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego – Krzysztof Ostaszewski, Krzysztof Bobrowski

12:45 – 13:15 Podsumowanie i zamknięcie konferencji – Czesław Czabała

13:30 – 14:30 Obiad
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2007 20:30

Bardzo mi się to spodobało " Forum - wirtualna grupa wsparcia"

westa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 04-08-2008 12:28

Czytam i czytam. Potem próbuje. a nawet jak nie wychodzi to znowu czytam i mam siłę próbować znowu.
***DZIĘKUJĘ***
Chciałam to napisać, ale w każdym wątku to powtarzać, to trochę idiotyczne;)

Naprawdę świetne forum, oczywiscie dzięki świetnym ludziom,którzy co najważniejsze- chcą pomóc innym. Dziś to takie niespotykane...
Oby tak dalej!
-_córcia_10 lat nie-adhd_-

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 22-10-2008 17:54

uuu znaczek sie zmienił... czy to białe obramowanie zostanie??
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-10-2008 17:55

spokojnie, pracujemy :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 22-10-2008 17:57

widzę :D
teraz już o wiele lepiej :P
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Jadźka

Awatar użytkownika

Post 22-10-2008 17:59

O znaczek,a przed chwilka nie było...chyba
Ja ADHD,Miś 13 lat- ADHD

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-10-2008 18:03

wklejam kolejne wersje i patrzę czy dobrze wygląda.

maciej

Awatar użytkownika

Post 22-10-2008 18:32

Ładnie wygląda. Rzuca się w oczy.
No może by spróbować 75-80 %.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 22-10-2008 19:51

maciej pisze:Ładnie wygląda. Rzuca się w oczy.

Nie da się go nie zauważyć :)
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 23-10-2008 10:55

znowu się czepnę :oops:
czy kuleczka będzie miała czarną obwódkę? jakoś smutna sie zrobiła przez to :(
Obrazek

Jerzy Liebiert

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-11-2011 08:48

Można już polubić portal na Facebooku!
Poprzednia

Wróć do O naszym portalu - ADHD.org.pl