Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Porada prawna dot. podwyższenia alimentów

Moderator: Moderatorzy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-08-2005 11:51

Porada prawna dot. podwyższenia alimentów

Jeśli ktoś z osób na forum miał do czynienia ze sprawą o podwyższenie alimentów i mógłby się ze mną podzielić praktycznymi wskazówkami i osobistymi doświadczeniami, to proszę o kontakt na e-mail: mtmonika@poczta.onet.pl.
Potrzebuje porady osób, które przechodziły przez tę sprawę w raczej skomplikowany sposób, gdyż taki własnie przewiduję w moim przypadku.
Jeśli ktoś z Was mógłby polecić wiarygodnego i zaufanego adwokata/adwokatkę - w rejonie Katowic - specjalizującego się w prawie rodzinnym, to prosze o namiary.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Moni

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 24-09-2005 06:12

Witam 24.10 mam sprawe o podwyzszenie alimentow,i mysle ze zapowiada sie wiekszy cyrk.Pozew skladalam sama,ale z doswiadczenia wiem ze Sad bedzie chcial udokumentowania wydatkow.Moze napisz do mnie na priv i cos razem zaradzimy ,ja tez szukam prawnika,pozdrawiam Moni
Moni

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-09-2005 10:21

Jednak pozew pisze sama. Poradziłam sie tylko radcy prawnego, który udziela pomocy kobietom w naszym miejscowym Centrum Kryzysowym.
Pozew zamierzam składać na początku października.
I tu mam pytanie: czy mogę żądac podwyższenia alimentów od wrzesnia, jesli pozew wpłynie dopiero w październiku? Niestety na takie przesunięcie się terminu złożenia pozwu nie byłam przygotowana, ale nie zdążyłam jeszcze zebrać wszystkich zaświadczeń. a może lepioej złozyć go 30 wrzesnia i wtedy będzie ok?
Moni, odezwij sie!
Monika

Monia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 27-09-2005 10:34

Moniko, życzę aby udało Ci się wywalczyć wyższe alimenty.
Ja tez bym chciała, ale chyba mam marne szane, a raczej to chyba ich nie mam. Mam przyznane przez sąd 500 zł. niestety mój były przesyła 100 i wydaje mu się ze i tak powinnam się cieszyć - co prawda ostatnio przysłał 200 jak powiedziałam ile kosztują leki. Powodzenia

Monika

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-09-2005 11:50

Czemu nie ściągasz alimentów przez komornika. Jesli nie placi w pełnej wysokosci, to zacznij go ścigać.
Ja mam tylko po 200 zł na dziecko od 2 lat, a wczesniej miałam tylko po 100 - pełne szaleństwo!!
Monika

Monia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 27-09-2005 12:30

Już kiedyś miałam komornika, na samym początku ( może ze trzy miesiące dostawałam po 500 zł) ale wtedy pracował na umowe o pracę, później zmienił prace i pani komornik kazała mi na własną rękę wszystko ustalać, szukać. Wręcz mi powiedziała że zostało mi tylko "wycie do księżyca". Teraz mój ex stwierdził że tyle mi nie da bo oddał by pół swojej pensji,a wogóle to za dużo mi przysądzono i powinnam się wczuc w jego sytuacje (on się w moją nie wczuwa) Szkoda mówić.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2005 07:17

monia, ale teraz są takie przepisy, że jak masz zaświadczenie o komornika o niemozliwości ściągnięcia alimentów, to możesz starać się o dodatek dla samotnej matki - 170 zł na dziecko - w urzędzie miasta. no chyba, ze jesteś drugi raz zamężna, to odpada.
Monika

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-09-2005 11:59

alimenty

Zeby nie pokrecic to tak ...
Najczesciej sad zasadza alimenty od daty zlozenia pozwu ,jezeli jest to wrzesnien to od wrzesnia ..wiec moze warto wysilic sie troszke i zlozyc to jutro.U Nas tez nigdy nie ma kolorowo ,tym bardziej ze sytuacja jest bardziej skomplikowana,moja 2 dzieci jest od bylego meza a najmniejsze Slawus jest owocem mojego kilkuletniego zwiazku .Sytuacja jest na tyle komiczna co mozna nawet powiedziec ze groteskowa ze ostatnio nawet Pania sedzine podsumowalam ..bo...na dwoch starszych synow mam almenty po 280 zl na jednego czyli lacznie 560 zl.Kiedys dostawalismy z funduszu alimentacyjnego ,gdy go zlikwidowali zasadzilam alimenty od bylych tesciow .Od kilku lat toczymy boj z moim eks mezem ..on o obnizenie alimentow a ja o podwyzszenie..efekt jest taki ze sa takie jakie sa ,ani w gore ani w dol.W miedzy czasie moj byly maz zalozyl juz swoja rodzine ,ma synka na ktorego oczywiscie sa rowniez zasadzone alimenty .Z praca jest roznie najczesciej za 800 zl brutto ( w chwili obecnej jest w trakcie zalatwiania sobie renty )Natomiast tata Slawcia jest gornikiem ,pracuje nawet na rentownej kopalni z msc wynagrodzeniem ok.2500 ..i biedactwo jest tak ubogie ze wydatek zedu 350 zl na niepelnosprawne dziecko poruszajace sie na wozku to kwota nie do przyjecia i przezyc nie moze ze az tyle musi oddac dziecku.W swoim uzasadnieniu sedzina ( przyznala nam tylko 60 zl wiecej ) napisala ze owszem mozliowosci zarobkowe to pan >>>> ma ale nie moze placic wiecej alimentow niz dostaja starsi bracia gdyz nie logiczne sa potrzeby hi,hi,hi biorac pod uwage roznice wieku...ohhh....szkoda ze nie wziela wskazan na roznice zarobkow...
Dziewczyny do sadu zbierajcie kazdy papierek (opinie od lekarza,opinie psychologow ,rachunki itd.itp) malo tego zrobcie podzielenie kosztow
http://kobiety.tvk.torun.pl/wyliczenie.html
( na dole strony sa zakladki do poszczegolnych wyliczen ) wazne jest rowniez opisanie w pozwie jakie podejscie ma tatus i jak bardzo pomaga wam w wychowaniu dziecka a w razie pomocy sluzy pomoca.
Ja nigdy nie bralam adwokata i zawsze sobie radzilam sama wiec i wy tez dacie sobie rade :-))
Jezeli maz nie placi Ci alimentow to nie zastanawiaj sie tylko zloz dokumenty do komornika o swiadczenie alimentacyjne ( jedynie musisz spelnic odpowiednie kryterium dochodowe -takie jak na zasilki rodzinne ) .Gdyby jednak byla taka sytuacja ze przekraczasz to kryterium i nie nalezy Ci sie zasilek alimentacyjny masz prawo domagac sie alimentow od dziadkow maloletnich .

A swiadczenia po 170 zl juz nie ma...a przynajmniej nie jest wyplacane z tytulu samotnego wychowania na takich zasadach jak wczesniej ( moze je dostac wdowiec lub wdowa albo osoba samotna wobec ktorej sad nie moze zasadzic alimentow bo np.ojciec dziecka jest nieznany.)

Moni

Post 30-09-2005 06:33

witam

Witam Was serdecznie:) sytuacja wyglada nastepujaco: wszystko zalezy od sedziego i jego humoru.Wielokrotnie sie spotkalam z tym ze sedzina zle potraktowala matke i dzieci.Od tego przysluguje odwolanie do sadu okregowego.Mam cicha nadzieje ze wreszcie w sadach i prokuraturach nastapia zmiany.O pomste do nieba wola zebysmy to my musieli udowadniac utrzymanie dziecka na dodatek chorego.Ale niestety takie sa na chwile obecna realia.Ojcowie dzieci maja pieniadze na .......... i alkohol a brak jest na wlasne dziecko!!!!
Moni

Moni

Post 13-10-2005 10:45

witam:))

Monika niebawem dostaniesz adres portalu dla Kobiet,poniewaz poleciłam Cie tam.Mysle ze obie znajdziemy tam pomoc i moze jesli ktos bedzie jeszcze chetny z naszego portalu to rowniez Go polece.Mozna uzyskac tam rozna pomoc i prawna i psychologiczna.Nie odzywalam sie poniewaz mam klopoty ze zdrowiem i z roznymi sprawami,ale coz samo zycie Pozdrawiam
Moni

Wróć do Pomocy