Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

1% podatku

Moderator: Moderatorzy

Czas głosowania minął 03-05-2006 08:50

Czy wysłałeś już 1% podatku na organizację pożytku publicznego?

TAK
3
33%
NIE
3
33%
Nie mam dochodów
3
33%

Liczba głosów : 9

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 04-03-2006 08:50

1% podatku

Jedno ze stowarzyszeń działających na rzecz dzieci z ADHD jest organizacją pożytku publicznego, jeśli macie możliwość wpłacenia 1% swojego podatku, to można wspomóc tę organizację, myślę, że jest to dobry pomysł dla wspierania naszych dzieci.

Możesz przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego.

Dane potrzebne do przekazania 1% podatku

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową

Nr konta 73 1240 1792 1111 0010 0561 0438

Bank PEKAO S.A I/O w Rzeszowie

ul. Dąbrowskiego 1/5a

35-033 Rzeszów

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wprowadziła możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego przez osoby fizyczne na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zgodnie z artykułem 27d Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od 1 stycznia 2004 roku podatnik - osoba fizyczna może w zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) pomniejszyć kwotę należnego podatku o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, do wysokości odpowiadającej 1% należnego podatku, pod warunkiem, że kwotę tę podatnik wpłaci na konto organizacji pożytku publicznego w okresie od 1 maja 2005 r. do momentu złożenia zeznania, nie później jednak niż do 2 maja 2006 r.
Jak to zrobic?

Jeżeli podatnik chce wpłacić kwotę dokładnie odpowiadającą 1% należnego podatku, to oczywiście powinien najpierw obliczyć należny za dany rok podatek, obliczyć jeden procent podatku i tę kwotę wpłacić na konto wybranych organizacji.

Najlepiej jeśli w tytule wpłaty podatnik wpisze "wpłata 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego"
Wypełniając zeznanie roczne (PIT) podatnik w części "Obliczenia zobowiązania podatkowego", w rubryce "Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (np. w PIT-36 to pozycja 179, a w PIT-37 pozycja 111) wpisuje kwotę dokonanej wpłaty, nie większą jednak niż odpowiednik 1% należnego podatku (czyli kwoty z pozycji 178 w PIT-36 i pozycji 110 w PIT-37). Należy pamiętać, aby wpisywaną kwotę zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową jest organizacją pożytku publicznego.

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Nadpobudliwością Psychoruchową zwraca się z prośbą o wsparcie nas odpisem 1% z Państwa podatku.

Nasze Stowarzyszenie zajmuje się działalnością na rzecz dzieci, ze specyficznymi zaburzeniami zachowania, takimi jak nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia koncentracji uwagi. W celach statutowych Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej, diagnozowanie, opieka nad rodzinami i wszechstronna pomoc, a także stworzenie warunków sprzyjających rzeczywistemu rozwojowi i funkcjonowaniu tych dzieci w społeczeństwie. Od lutego 2006 roku rozpoczęła swoją działalność świetlica dla dzieci z ADHD.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 04-03-2006 21:11

Dziękuję za informację ,tym bardziej iż jeszcze nie rozliczyłem się z fiskusem.Pozdrawiam. :lol:
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-12-2006 16:32

Odświeżam ten temat bo rozliczenia tuż tuż. Coś mi się obiło o uszy ,że w tym roku jest ułatwienie dla chcących podarować swój procent i ,że to fiskus będzie przekazywał pieniążki na cel który wyznaczymy. Czy ktoś się może orientuje czy tak jest bo przyznam ,że było by to spore ułatwienie dla wielu .
Pozdrawiam
Żaneta mama i żona ADHD-owców

wiola

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-12-2006 00:26

Zdecydowanie, bo wielu przerażało samodzielne przekazywanie pieniędzy. Wiem coś na ten temat, rozliczam co roku mnóstwo osób. Jeszcze nie interesowałam się, czy to już od tego roku.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

mamaarka

Awatar użytkownika

Post 21-01-2007 14:37

Niestety, to jeszcze nie ten rok :)

Żaneta

Awatar użytkownika

Post 12-02-2007 19:26

Podawali w telewizji ,że od przyszłego roku fiskus sam będzie przekazywał pieniążki na wskazane organizacje trochę szkoda ale cóz zrobić. Jeszcze jest takie coś jak ulga rehabilitacyjna ale to chyba też nie dotyczy wielu bo to podobno jak się prywatnie leczy
Żaneta mama i żona ADHD-owców

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-02-2007 15:45

Nie bardzo wiem jak wypełnić ankietę,nie wiem gdzie kliknąć.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Wróć do Pomocy