Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szukam psychologa...

Moderator: Moderatorzy

Arkadek

Post 31-05-2006 12:57

Szukam psychologa...

Witam wszystkich serdecznie. Właśnie wróciłem z przedszkola, gdzie dzieci przygotowały przedstawienie dla rodziców. Wiekszość dzieci uczestniczyła, poza moim 5-letnim synem, który biegał po sali, chował się za ławkami, pokrzykiwał i za przeproszeniem "robił mi obciach" :oops: Widząc jak wypada na tle innych, czuję że coś tu jest nie tak. Nie mam pomysłów jak go prowadzić, poza jednym - muszę zacząć szukać pomocy na zewnątrz. Potrzebuję porady, myślałem o jakim dobrym fachowcu, czy też poradni.
Wybaczcie, że nie zaglądam do FAQ'ów ale po prostu piszę pod wpływem emocji... Jeśli ktoś może doradzić jakiś sprawdzony kontakt to proszę o pm'kę. Byliśmy już u kilku psychologów, ale jeszcze nie trafiliśmy na właściwego. Chyba źle szukamy :cry:

PS. Mieszkamy pod Warszawą.
=====================
Ojciec Kuby - chłopca, którego wszędzie pełno...

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 31-05-2006 13:06

Ja ze swojej strony mogę polecic z czystym sumieniem Panią Magdalenę Skotnicka z CBT www.cbt.pl tylko tam trzeba długo czekać, zglądaj na grupy wsparcia stowarzyszenia PONAD w poniedziałki, tam mają napewno wiecej sprawdzonych kontaktów.
A tak wogóle to czytaj i pisz, bo to Tobie pomoże.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-10-2006 15:38

psycholog dziecięcy

pilnie szukam psychologa dziecięciego ze Słupska lub Gdańska;
polećcie mi kogoś...
memo

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 03-10-2006 20:11

Psychologowie dziecięcy, sprawdzeni przez mnie sa na Wałowej w Gdańsku, np. pani Ania Piaskowska, nie wiem teraz jak z dostaiem sie do niej, ale poradnia jest super. o jest w poradni pscyhologiczno pedagogicznej.sprobuj tam.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 25-12-2006 16:35

szukam psychologa

w Słupsku doktor Zieleniewska - psycholog kliniczny z II - terapia prywatna,w Gdańsku Pani Joanna Chromik z POMOST-u również psycholog kliniczny - zapisy na styczen,luty 2007 r.,pierwsza wizyta 70 zł,nastepne po 50 zł,gdyż na 2007 r. brak dofinansowania - diagnozuje po kątem adhd
memo

zanag

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 06-04-2007 13:46

nie chcę zakładać nowego wątku, tu powinno być ok...

szukam dobrego psychologa z Gdańska / 3maista
tyle że dla osoby dorosłej, tj mnie :)

z góry wielkie dzięki za namiary!
pozdrawiam
"Sometimes I feel like there is no hope for me at all...
But after while I am laughing loud because I love so many things in my life"

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 06-07-2007 21:09

szukam psychologa

spróbuj w Gdańku Wrzeszczu ul. Uphagena 22 - Ośrodek Pomocy Psychologicznej - niestety posiadam numer tylko do Pani Chromik, a nie wiem czy przyjmuje również dorosłych- w ośrodku przyjmuje kilku psychologów w różnych dniach i godzinach i mają też pacjentów dorosłych
memo

Happy

Post 27-08-2007 16:23

Zajmowałam się takim dzieckiem w przedszkolu podczas wolontariatu. Na początku też było bardzo ciężko, ale ile radości sprawiło mi to jak pod koniec programu u chłopca naprawdę dało się zaobserwować duże postępy. Praca z takim dzieckiem jest bardzo żmudna i długo się czeka na efekty. Ale ile one przynoszą radości. :!: Ile radości przynosi to, że te zmiany widzą przedszkolanki i rodzice.
Ja szukam teraz dziecka, z którym będę mogła prowadzić zajęcia indywidualne, ale niestety pod Warszawę mi za daleko. :? Pracuje oprócz tego normalnie na etacie.

Jeśli tylko kiedyś pojawiła by się taka możliwość, żeby można było zatrudnić się normalnie na etacie i pracować z takimi dziećmi to ani minuty bym się nie wahała. Na razie jednak nie mogę znaleźć w Warszawie takich poradni. Może ktoś z Was wie o ich istnieniu?

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 28-08-2007 16:08

Fajnie, Happy, że do nas trafiłaś.

Napisz może dokładniej, jak wyobrażasz sobie taka pracę?
I gdzie to by miało być - w przedszkolu, w szkole, w jakiejś poradni?

No i :? nie napisałaś nic o swoim przygotowaniu do takiej pracy.
Tylko doświadczenie z wolontariatu?

Happy

Post 28-08-2007 17:28

No i 5 lat studiów psychologicznych do tego. :D Staż w przedszkolu z dzieckiem, wolontariat w programie "Ułatwiamy życie z nadpobudliwością" oraz przygotowanie pedagogiczne do prowadzenia zajęć z dziećmi. :idea: Generalnie chciałabym prowadzić takie grupy jakie były prowadzone z dziećmi u nas w centrum. A także oprócz tego zajęcia indywidualne z dzieckiem, takie jakie prowadziłam z moim przedszkolakiem na stażu i praktyce. Właśnie chciałabym sobie moją prace wyobrazić i myślę, że może tutaj mi ktoś podpowie. Moim marzeniem jest praca z małymi dziećmi wiec raczej wchodziłyby w grę przedszkola, ewentualnie jakieś poradnie, centra zajmujące się dzieciaczkami z ADHD.
Też się bardzo cieszę, że tu trafiłam. I mam nadzieję, że pomożecie mi się ukierunkować i coś podpowiecie jak by mogła moja dalsza droga do takiej pracy wyglądać. Generalnie w grę wchodzi stolica. :D
Pozdrawiam serdecznie.

Wróć do Specjalisty