Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jaspik - Gdańsk

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 09-07-2011 18:53

Jaspik - Gdańsk

Od września ruszam w Gdańsku z własnym gabinetem. Zapisy na zajęcia już teraz. Oto moja stronka i wszelkie namiary i szczegóły. Zapraszam.
http://www.jaspik.com
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 09-07-2011 19:54

Strona świetnie przygotowana, przejrzysta, konkretna :D .

Nieszki jest doskonałym specjalistą i praktykiem - polecam wszystkim!

Nieszki, trzymam kciuki za Twój gabinet :OK: .

EDIT:
Pozwolę sobie przykleić ten temat ;)
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-07-2011 20:05

Dosiu, dziękuję bardzo.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-07-2011 11:44

Kolejny gabinet, który można z czystym sumieniem polecić innym.

Nieszki jest świetnie zorganizowana, ma doskonałe przygotowanie teoretyczne i zdobywane przez wiele lat umiejętności praktyczne.

Szkoda, że mieszkamy w innych miastach.

Impulsywny

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 11-07-2011 18:02

Czy dorośli z ADHD są również mile widziani?
W dowodzie dorosły. ADHD od małego.

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 11-07-2011 19:20

Nieszki, serdeczne gratulacje! :)
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 11-07-2011 21:06

Jak zajrzysz w publikacje, to zobaczysz nazwisko skoro tak bardzo Ci zależy ;)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-07-2011 21:14

No jak to nie ma nazwiska - jest, nawet ze zdjęciem. (ups, zajrzałam i faktycznie uciekło, dzięki za spostrzegawczość, to się zdziwiłam, bo było wcześniej i zupełnie nie wiedziałam o co chodzi).

Masz rację, że o dorosłych mówi się mało, bo mało jest specjalistów zajmujących się dorosłymi adhdowcami. Książkę znam jedną, w której są dorośli opisani. Ja osobiście doświadczenia terapeutycznego z dorosłymi nie mam, ale mam zamiar szukać osoby, która chciałaby się zająć tym tematem i specjalizuje się w terapii dorosłych. Jestem zdania, że jest to temat zaniedbany, podobnie jak z dorosłymi z Aspergerem. I naprawdę mam nadzieję, że taką osobę znajdę, a wtedy oferta na pewno pojawi się na stronie.
Obrazek

Impulsywny

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 12-07-2011 07:05

nieszki pisze:No jak to nie ma nazwiska - jest, nawet ze zdjęciem. (ups, zajrzałam i faktycznie uciekło, dzięki za spostrzegawczość, to się zdziwiłam, bo było wcześniej i zupełnie nie wiedziałam o co chodzi).

Jeszcze jedno spostrzeżenie: link do książki jest uszkodzony.

nieszki pisze:mam zamiar szukać osoby, która chciałaby się zająć tym tematem i specjalizuje się w terapii dorosłych. Jestem zdania, że jest to temat zaniedbany, podobnie jak z dorosłymi z Aspergerem. I naprawdę mam nadzieję, że taką osobę znajdę, a wtedy oferta na pewno pojawi się na stronie.

Polecam skontaktować się z panią Małgorzatą Dąbrowską z Centrum ADHD w Gdańsku. Przyjmuje dorosłych, choć wiem, że woli zajmować się dziećmi. :hmmm:
W dowodzie dorosły. ADHD od małego.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 12-07-2011 07:23

Znam ją dobrze i polecam jako psychiatrę. Ale wydawało mi się, że pytasz bardziej o terapię, a nie psychiatrę, stąd moja odpowiedź, że w tej chwili nikogo takiego "nie mam na stanie".
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-09-2011 21:36

Zajęcia grupowe

Trwają zapisy na zajęcia grupowe dla dzieci z zespołem Aspergera, ADHD i innymi trudnościami w codziennym funkcjonowaniu.

Pracować będziemy w czterech maksymalnie sześcioosobowych grupach wiekowych. Dla każdej grupy przewidzieliśmy godzinę, a spotykać się będziemy w soboty między 9.00 a 14.00.

W tym samym czasie rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach zapraszamy na warsztaty.

Zachęcamy do zapisywania się – ilość miejsc ograniczona!
Obrazek

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-09-2011 08:59

Zajęcia w Jaspiku już ruszyły. Oto kilka fotek z przychodni:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 26-09-2011 09:40

Wygląda świetnie: przyjaźnie, milusio :D :OK:

A wykładzina aż zaprasza do turlania i głaskania :lol:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

befadka

Wsparcie

Post 26-09-2011 10:48

I te żywe kolory ;-)

Prezentują się bardzo milusio :OK:
Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 26-09-2011 13:52

Ech ale super wszystko wygląda. Więcej takich Jaspików :OK:

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-11-2011 19:44

CO SŁYCHAĆ W JASPIKU?

Zakątek pedagogiczno-terapeutyczny „JASPIK” działa od września 2011r.

Utworzyliśmy dwie grupy terapeutyczne dla dzieci 4-6 letnich i 9-11 letnich.

W każdą środę prowadzone są zajęcia plastyczne, podczas których powstają piękne prace. Dzieci tworzą dzieła indywidualnie i grupowo. Ostatnio powstały m.in. ciekawe kompozycje tematyczne: park jesienny, japońskie lampiony. Widać, że dla dzieci jest to wspaniała i inspirująca zabawa.

W czasie, gdy dzieci rozwijają się twórczo, rodzice spotykają się na warsztatowej grupie wsparcia, gdzie w miłej atmosferze mogą podzielić się codziennymi trudnościami w wychowywaniu dzieci oraz sukcesami - zarówno swoich pociech jak i swoimi. Rodzice korzystają również z warsztatów dotyczących radzenia sobie z różnymi, często trudnymi zachowaniami swoich dzieci.

Dzieci uczestniczą również w zajęciach indywidualnych. Rodzice mają możliwość uzyskać pomoc podczas indywidualnych konsultacji. – Dużym atutem Zakątka jest to, że terminy oczekiwania na konsultacje są krótkie.

Miło mi poinformować, że mamy jeszcze wolne miejsca w grupach już działających:

- grupa dla starszych dzieci – w piątek w godzinach 17-18 – jedno miejsce
- grupa dla młodszych dzieci – w środę w godzinach 16-17 – jedno miejsce,
a także w grupie, która ruszy od stycznia 2012 r.:
- grupa dla dzieci 3-5 letnich – w soboty w godzinach 10 -11 – trzy miejsca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami i do udziału w naszych zajęciach.
Obrazek

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 19-11-2011 12:46

Ale dobre wieści :)
Jak na początek, to naprawdę SUPER!
Ciekawią mnie te prace... Możesz jakieś zdjęcia wrzucić?
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 19-11-2011 15:46

Nieszki wielkie gratulacje, pochwal się pracami dzieci, jeśli oczywiście możesz.
Ja chce takiego Jaspika w Szczecinie.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-11-2011 18:35

Jedna z prac jest na stornie - las jesienny. Lampiony - Marta, jako prowadząca zajęcia plastyczne musi pstryknąć. Resztę dzieci zabrały do domu.
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 01-07-2012 11:56

Dzisiaj mija pierwszy rok działalności Jaspika. Okazał się być takim miejscem, jakie sobie wymarzyłam. Zarówno dzieci jak i rodzice znajdują tu wsparcie, zrozumienie, ciekawe zajęcia i warsztaty.
W upływającym roku szkolnym:
- objęliśmy pomocą terapeutyczną ponad 20 dzieci
- 5 rodziców regularnie uczęszczało na zajęcia grupy wsparcia dla rodziców.
- 6 dzieci brało udział w warsztatach plastycznych dla rodziców
- 2 dzieci otrzymało wsparcie terapeutyczne w przedszkolach
- 2 dzieci uczęszczało na zajęcia indywidualne
- regularnie odbywały się konsultacje indywidualne dla rodziców.

Rok szkolny zakończył się, co wcale nie oznacza, że mamy wakacje. Na przełomie lipca i sierpnia organizujemy dwa turnusy obozu terapeutyczno – wypoczynkowego w Sulęczynie, a dwa ostatnie tygodnie sierpnia upłyną pod znakiem warsztatów dla rodziców i dzieci „Skuteczne rodzicielstwo – twórcze dzieciństwo” w Gdańsku – Brzeźnie, na które serdecznie zapraszamy.
Ponadto nakładem wydawnictwa Harmonia ukazała się długo wyczekiwana książka, którą napisałam wspólnie z moją przyjaciółką Beatą Grotowską „Codzienność dziecka z zespołem Aspergera okiem rodzica i terapeuty”.
Nowy rok szkolny rozpoczniemy kontynuacją zajęć oraz przedstawimy ofertę zupełnie nowych warsztatów.

Dziękuję tym, którzy nam zaufali i byli z nami przez ten cały rok.

Agnieszka Borkowska
Obrazek

Adam.W

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: ZA

Post 02-07-2012 12:18

!!!

Tylko podziwiać waszą energię:)
Zawsze chętny do rozmowy:)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 01-07-2013 07:51

Niewiarygodne, jak czas szybko leci. Dziś mijają dwa lata, odkąd Jaspik zaprosił do siebie pierwszych pacjentów oraz ich rodziców i nauczycieli. Ostatni rok upłynął załodze Zakątka bardzo pracowicie, a w liczbach przedstawiał się tak:
- Stworzyliśmy aż 7 grup terapeutycznych.
- Objęliśmy opieką prawie 40 dzieci.
- W ubiegłe wakacje wspólnie z dzisiejszą Fundacją Savant zorganizowaliśmy na Kaszubach 2 turnusy obozu terapeutyczno - wypoczynkowego dla 28 dzieci samodzielnych.
- Zaprosiliśmy rodziców i dzieci na 2 turnusy warsztatów "Skuteczne rodzicielstwo - twórcze dzieciństwo", które odbyły się w Gdańsku.
Przez cały rok kontynuowaliśmy działania w ramach grupy wsparcia dla rodziców i szkolenia dla nauczycieli. Udało się nam również zrealizować nowe projekty, m.in. zapewniliśmy kilkorgu naszym podopiecznym indywidualną opiekę terapeutyczną w szkołach i przedszkolach. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy też zimowe półkolonie, podczas których dzieci wykorzystywały w naturalnym środowisku umiejętności zdobyte na zajęciach. Razem z opiekunami podróżowały komunikacją miejską, zamawiały pizzę w pizzerii, kupowały bilety do kina i bawiły się w kręgielni.
Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem było objęcie terapeutów Jaspika superwizją dr Magdaleny Skotnickiej- Chaberek, przewodniczącej zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Mieliśmy również swój wkład w publikację pt. Teczka pracy logopedy, w której napisaliśmy i zilustrowaliśmy rozdział o pracy logopedy z dziećmi z zespołem Aspergera.
Podobnie jak w zeszłym roku, pracujemy także w wakacje. Za tydzień wyruszamy na pierwszy turnus obozu terapeutycznego do Białki Tatrzańskiej, a 20 lipca rozpoczynamy drugi turnus na Kaszubach. W sumie w obozach weźmie udział 38 dzieci. Odbędą się też ponownie gdańskie warsztaty dla rodziców i dzieci.
Podsumowując drugi rok naszej pracy sama nie mogę uwierzyć, jak dużo wydarzyło się w tym czasie. Cieszę się, że udało się nam zrealizować prawie wszystkie projekty. Przede wszystkim jednak wierzę, że stworzyliśmy miejsce ciepłe i przyjazne dla rodziców i dzieci, miejsce, w którym każda rodzina otrzymuje kompleksową pomoc i wsparcie. Podkreślam słowo „rodzina”, ponieważ tylko obejmując opieką całą rodzinę możemy liczyć na powodzenie terapii.
Agnieszka Borkowska
Obrazek

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 01-07-2013 08:11

:clapping:

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-01-2014 21:05

jaspik zajęcia styczeń 2014_(640_x_480).jpg
jaspik zajęcia styczeń 2014_(640_x_480).jpg (26.7 KiB) Przeglądany 1341 razy
Obrazek

Wróć do Przychodnie