Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

co dalej?

Moderator: Moderatorzy

Izabelka43

Dzieci: Kuba 10 lat ADHD

Post 07-07-2011 18:32

co dalej?

Witam,
w czerwcu otrzymałam z PPP orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla mojego Kuby.
Mamy się teraz udać do Przychodni Specjalistycznej Psychiatrycznej w celu podjęcia leczenia lub terapii.
Wydawało mi się, że w Warszawie to żaden kłopot.
Niestety tylko mi się wydawało. Dowiedziałam się w poradni na Dzielnej, że muszę mieć skierowanie do psychologa dziecięcego.
Skierowanie załatwiłam, owszem mogą nas zapisać na połowę września. Najpierw mam mieć spotkanie z psychologiem, któremu mam powiedzieć wszystko nt.dziecka od poczęcia do chwili obecnej a potem psycholog rozmawia z Kubą i jeszcze wizyta u psychiatry. Przychodnia nie prowadzi terapii grupowych tylko indywidualne.
Próbowałam w przychodni na Jagiellońskiej ale tam jeszcze gorzej. Wizyta na koniec września a terapii nie prowadzą żadnych.
Czy znacie może przychodnię w Warszawie, gdzie terminy są krótsze i prowadzone są terapie specjalistyczne?
Niestety w grę wchodzi tylko przychodnia na fundusz zdrowia.
Czy ja mam za duże oczekiwania?! :glawa w sciane:
Pozdrawiam pełna nadziei, że jednak zaczniemy terapię wcześnie niż jesienią. :hmmm:

Anna

Wsparcie

Post 07-07-2011 19:15

Spróbuj dowiedzieć się w tych poradniach

http://www.sppp-udr.org/

http://www.poradnia-top.pl/

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej zacząć od siebie, spróbuj zapisać się na warsztaty dla rodziców.
Moim zdaniem nauczenie się jak samemu postępować z dzieckiem jest pilniejsze niż terapia dziecka.

Jest jeszcze w Warszawie grupa wsparcia dla rodziców viewtopic.php?f=8&t=202

Nowy adres
Ul. Na Uboczu 26 m 51, ( I pietro ) Warszawa - Ursynów - w pobliżu skrzyżowania Płaskowickiej i Stryjeńskich.
poniedziałki godz. 18.

Ale czy w wakacje się spotykają tego nie wiem.
Może Dreptak dopowie :)
syn 14 lat

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-07-2011 19:35

W wakacje zamykamy podwoje.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 07-07-2011 22:14

:hmmm: A jak Ci się udało dostać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
Zwykle PPP wymaga przedtem diagnozy lekarskiej.
A psychiatra dopiero przed Wami?

Izabelka43

Post 08-07-2011 04:05

Witajcie,
orzeczenie dostałam po przejściu całej wymaganej "procedury".
Kuba miał chyba 2 testy psychologiczne, po tych testach dowiedziałam się od p.psycholog, że jej diagnoza to dysfunkcja rozwojowa. Do tej psycholog Kuba chodził prawie 3 lata w szkole na zajęcia wyciszające. Myślę, że miało to bardzo duży wpływ na przebieg testów. Czekało nas jeszcze badanie pedagogiczne. Na tym badaniu, Kuba "rozkwitł", tzn. zachowywał się w sposób książkowy dla ADHD, właśnie u pedagog dowiedziałam się, że do pełnej diagnozy potrzebna jest konsultacja psychiatryczna i neurologiczna. Psychiatrę udało mi się załatwić w ciągu 2 tyg. w tej samej poradni. Psychiatra powiedziała mi, że dziwi się diagnozie psychologicznej bo Kuba ma wyraźne objawy adhd ale zaczekamy na neurologa. /W tzw. międzyczasie dostałam opinię do szkoły gdzie była diagnoza - dysfunkacja rozwojowa z podejrzeniem adhd. Oczywiście piszę w skrócie bo opis jest bardziej szczególowy. Po pewnym czasie dowiedziałam się, że opinie wydawane przez PPP są baaaaaaaaaaaardzo podobne dla wszystkich dzieci?! / Po jakimś miesiącu dotarliśmy do neurologa, który stwierdził, że neurologicznie Kuba jest ok. zalecił leczenie adhd. w poradni psychiatrycznej. Po dostarczeniu do PPP diagnozy od neurologa, musiałam wypełnić wniosek o wydanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Teraz po próbie dostania się do Poradni Zdrowia Psychicznego odnoszę wrażenie, że mam diagnozę w sprawie szkoły a przed nami kolejna diagnoza. Znowu trzeba będzie przejść wszystkie testy- psychologiczne, psychiatryczne i neurologiczne.
Myślę, też, że PPP działają nie do końca prawidłowo. W tej samej poradni robiłam Kubie testy pod kątem adhd już dwa razy. Pierszy raz w przedszkolu drugi raz w zerówce. Gdyby ktoś wcześniej skierował nas i do pedagoga, psychiatry i neurologa, Kuba chodziłby do szkoły integracyjnej od 1 klasy i kilka już lat mógłby uczestniczyć w terapiach. Zaoszczędziłoby to i dziecku i mnie wielu rozczarowań, stresu i niepotrzebnych "szkolnych" nerwów. :glawa w sciane:
Na dzisiaj jest taka prawda, że o szkole integracyjnej mogę zapomnieć, Kuba musi zostać w szkole do, której chodzi. Orzeczenie jest do końca podstawówki, czyli na początku 6 klasy, trzeba się starać o nowe, żeby mógł trafić do gimnajum integracyjnego. No chyba, że specjaliści z PPP uznają, że adhd zostało wyleczone?!

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-07-2011 05:19

Nie wiem jakim cudem dostałaś na ADHD orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, na to nie dostaje się orzeczenia tylko opinię.

Co to jest dysfunkcja rozwojowa?
Znam diagnozę dysleksja rozwojowa, ale dysfunkcja nie.

Może chodziło o całościowe zaburzenia rozwoju?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Izabelka43

Post 08-07-2011 09:31

Masz rację, oczywiście dyslekcja rozwojowa.

Anna

Wsparcie

Post 08-07-2011 12:37

Izabelka43 pisze:orzeczenie dostałam po przejściu całej wymaganej "procedury".

Możesz napisać jakie masz wpisane w orzeczeniu zalecenia dla szkoły?
syn 14 lat

Izabelka43

Post 12-07-2011 19:42

Witaj,
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Zaleceń jest dużo w sumie 17 pozycji.
Gdybyś mi podała adres emailowy to mogłabym wysłać Ci skan.
Pozdrawiam

Wróć do Przychodnie