Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wrocław

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-03-2007 15:09

reginavip pisze:Adrianek od 2 lat jest leczony przez p. dra Kalinowskiego(neuropsychiatra) w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Białowieskiej. Jest tam również realizowany program wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Tym programem objęte są dzieci do 7 roku życia. Tam również mieści się szkoła. Do tej Poradni zostałam skierowana przez dra neurologa (po 2-letnim leczeniu przez właśnie tego lekarza lekiem Depakina), który nie dawał żadnych rezultatów. Pan dr Kalinowski jest bardzo dobrym specjalistą (polecanym przez praktycznie wszystkich psychologów). Do tej Poradni nie trzeba skierowania, wystarczy rejestracja do psychiatry (do psychiatary nie trzeba skierowania) a psychiatra zleca badanie u psychologa i innych specjalistów. Podaję nr tel. 071 355-35-94. Moja pierwsza wizyta w tej poradni była u p. dr Szwed (psychiatara, wspaniały lekarz). Polecam. Ale mój Adrianek w ramach tego programu uczęszcza do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Krakowskiej 102. Również podaję nr tel. 071 786-7-15, 786-70-22, 786-70-21. Uczęszcza tam dlatego, ponieważ przy ul. Krakowskiej program ten był wcześniej realizowany. W ramch tego programu Adrianek uczęszcza do psychologa (mgr Lesiak), pedagoga (mgr Ramut), logopedy (mgr Smereka, również jego logopeda z przedszkola), biofidbek (dyrektor mgr Iwan). Wspaniali specjaliści, pełni oddania dla dzieci. Od nich mam też wskazówki jak mam postępować z Adrianem. Uczęszcza 2 razy w tygodniu na basen, 1 raz w tygodniu na suchy masaż, rehabilitację, biofidbek.

Potwierdzone ciepłe słowa o dr Kalinowskim
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

jack

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 27-05-2010 13:54

Ja pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Mój syn był wiele lat leczony lekami przeciwpadaczkowymi, podobno z uwagi na nieprawidłowy zapis EEG, ponadto ma stwierdzoną dysgrafię i lateralizację. Nadruchliwość i w znacznym stopniu impulsywność w czasie szkoły podstawowej wprawdzie zanikła ale przecież to się dzieje również bez udziału leków. Zresztą wielokrotnie dr Kalinowskiemu oraz kilku neurologom zwracałam uwagę że te objawy są problemem dla nauczyciel a nie dla mnie. Dla mnie liczy się głównie koncentracja, możliwość poświęcenia uwagi dłużej nużącym zadaniom w tym odrabianiu lekcji, wiary we własne siły, itd ... Tutaj jak było źle tak jest nadal, natomiast dla tych lekarzy jest praktycznie zdrowy bo już nie fika nogami... Efekt był taki że w końcu poddaliśmy się zmęczeni ciągłą walką do której doszły bunty okresu dojrzewania i okres gimnazjum wypadł bardzo słabo. Za to nasze relacje z dzieckiem się poprawiły, zresztą psycholog powiedziała że teraz syn musi się sam zacząć kontrolować, bo bez tego nie poradzi sobie dalej. Tylko że to nie takie proste. Znam to z autopsji.

Syn z przedmiotów które lubi albo ma nauczyciela który potrafi zaciekawić ucznia ma bardzo dobre oceny (informatyka, biologia, język angielski). Z reszty jest bardzo słabo albo wręcz tragicznie co może być problemem w dostaniu się do wybranej szkoły.

W przeszłości syn jeździł też na Biofeedback (50 seansów), Kinezjologię Edukacyjną, treninigi pamięci metodą Wojakowskich. Przychodnia psychologiczno-pedagogiczna obiecywała grupę terapeutyczną ale nigdy nie doszło to do skutku.

Teraz w końcu zebrałem ponownie siły i kolejna wizyta tym razem u psychiatry dziecięcego i recepta na Concerta, na razie dawka minimalna żeby przed wakacjami zobaczyć czy jest dobrze tolerowany. Natomiast Panu Kalinowskiemu i kilku neurologom chciałem podziękować za odebranie nadziei i zadedykować książkę ADHD u dorosłych, jeżeli nadal myślą że ADHD znika w okresie dojrzewania, że ADHD to fikanie nogami pod ławką, a dziecko nie chce robić notatek ani odrabiać lekcji bo jest leniem. Myślę też o jakiejś terapii behawioralnej pod fachowym okiem (tylko gdzie?), bo pewne procesy zaszły dość daleko i nie wiem czy sami podołamy w zmianie nabytych zachowań syna. Być może dzięki Concercie będzie teraz łatwiej. Ona na pewno nie jest jakimś panaceum ale może pomóc w walce. Dziecku ułatwi a nas nie zniechęci do podejmowania trudów powrotu "do życia".

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-06-2010 12:12

a ja kiedys bylam we Wroclawiu badac mlodego i oprocz stwierdzenia, ze adhd to nie jest - nikt nie postawil diagnozy (ale na pewno badala go kobieta), wiec moze jest swiatelko w tunelu .......?
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

orchidee

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-01-2012 14:07

Czy doktor ten zajmuje się może także dorosłymi? Dziękuję

youbaberz

Dzieci: Marta 10

Post 09-09-2015 14:33

Z jakim wiekiem może kończyć się objaw choroby u dorosłych?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-09-2015 19:17

youbaberz pisze:Z jakim wiekiem może kończyć się objaw choroby u dorosłych?
Z żadnym.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 12-09-2015 11:11

youbaberz pisze:Z jakim wiekiem może kończyć się objaw choroby u dorosłych?

jakiej choroby?
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

youbaberz

Post 16-09-2015 09:35

No ADHD

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-09-2015 17:57

to nie jest choroba, to jest cecha człowieka.
Z niej się nie da wyleczyć ani wyrosnąć.

youbaberz

Post 12-11-2015 14:53

No ale pewnie w późniejszym okresie życia objawy się nie nasilają a raczej maleją...

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-11-2015 07:42

youbaberz pisze:No ale pewnie w późniejszym okresie życia objawy się nie nasilają a raczej maleją...
To zależy. Niektóre tak, niektóre nie.

Wróć do Przychodnie