Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

CBT- Centrum Terapii Behavioralnej

Moderator: Moderatorzy

Anna1

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 18-08-2005 11:59

CBT- Centrum Terapii Behavioralnej

Miałabym ogromną prośbę o informacje odnośnie CTB w Warszawie. Wiem że jest strona CTB ale nie podają tam np. kosztów wizyty. Bardzo byłabym wdzięczna za podzielenie się również doświadczeniami z wizyt i podpowiedź, który lekarz jest godny polecenia do dziecka z ADHD (przypuszczam że doktor Wolańczyk i Skotnicka) :D
Andzia

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 18-08-2005 16:11

ela lech pisze:Mam wrażenie ,że już o tym pisałam,ale powtórzę.Jeżdżę z moim synem do dr.Skotnickiej, ma fantastyczne podejście do ADHD-owców.Z dziesiątków lekarzy przez których gabinety przewineliśmy się,rzaden nie uzyskał tego,co dr.Skotnicka:Łukasz lat prawie 14 czuje przed Nią respekt.Najlepsze kłamstwo,wykręty nie przejdą,p.doktor "czuje pismo nosem".Naprawdę polecam!Do dr.Wolańczyka nie ma szns się dostać(chyba,że wykruszyło się paru pacjętów).Pierwsza wizyta kosztuje 170 zł,następne po 120.Na pierwszą wizytę czeka się 2-3 m-ce.

Straszne sprawy. Czy dzieci nie mają możliwosci dostać się do CTB za darmo? :?

cytowany wyżej post Eli Lech przeniosłam do tematu o Dr. Skotnickiej//Dosia

ela lech

Wsparcie

Post 18-08-2005 16:29

CTB to niestety instytucja prywatna,więc płacić trzeba. Ci sami lekarze przyjmują"państwowo" w Poradnii dla Dzieci Nadpobudliwych,ale czas oczekiwania na pierwszą wizytę to ponad 2 lata i w związku z tym nie przyjmują nowych pacjentów(tak było jeszcze przed wakacjami).

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 18-08-2005 16:49

I dalej jest tak samo, niestety na wizyty refundowane u tych lekarzy nie ma szans.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Anna1

Post 19-08-2005 05:49

Bardzo dziękuję za wiadomości, przynajmniej wiem na jakie koszta w przyszłaści się nastawić.
Gorąco pozdrawiam :)
Andzia

ulka

Post 15-09-2005 16:25

U nas w Gdańsku stowarzyszenie organizowało spotkania z Dr. Kołakowskim i w sumie to był świetny pomysł, bo koszt wizyty to było 100 zł +10 zł za wynajęty lokal. W każdym bądż razie sama podróż do Warszawy z dzieckiem to dużo większy wydatek.A tak naprawdę to chodziło mi tylko, aby uzyskać diagnozę ADHD z CTB, ponieważ domagano się jej w Przychodni pedagogiczno-psychologicznej, oraz w szkole.Wydałam 110 zł, a ile spokoju mam ze strony różnych instytucji...Takie samo zaświadczenie od psychiatry nie wywarło takiego wrażenia. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Pozdrawiam ULka.

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 24-09-2005 00:13

do Agi

AgaK pisze:Ja też chodzę z synem do dr Skotnickiej. Po doświadczeniach z psychiatrią z NFZ (z Litewskiej, od Wolańczyka) wreszcie odetchnęłam z ulgą, że kobieta wie, o czym mówi i nie usiłuje wmówić mi, że syn ma jakieś poważne zaburzenia, no i daje wskazówki, jak radzić sobie z impulsywnością i nadruchliwością. A nie tylko faszerowanie dzieciaka lekami

To dobrze, ze zrezygnowałaś z Litewskiej skoro dziecko nie ma poważnych zaburzeń i wystarczą same rady jak sobie radzić, jest wiele dzieci, które mają poważne zaburzenia i nie mogą dostać sie na Litewską, a rodzice nie bardzo mają kasę na leczenie w CBT.

Natomiast dr Skotnicka też jest od Wolańczyka. Jeżeli to wada, to radzę korzystać np. z dr Pakszys, napewno nie jest od Wolańczyka, a widzę w innym wątku, że bardzo interesują Ciebie jej neurologiczne teorie, które ta kobieta wkółko powtarza - chociaz nie mają żadnego znaczenia dla praktycznego rozwiazywania problemów dziecka z ADHD .

Widać z tego, że nie masz poważnych i prawdziwych problemów, a moze masz środki, aby skorzystać z jej terapii, może łagodnie pomoże i trochę dziecko wyciszy - terapia w sam raz dla Twojego dziecka.
Będziesz zadowolona. To wszak neurolog , a nie psychiatra, lepiej brzmi.

Wiesz gdzie przyjmuje ?
Jeżeli nie, to tutaj adresu nie podam, ale widzialem jej ogloszenie w jakimś darmowym dzielnicowym szmatławcu, które walaja sie w Warszawie po sklepach.
pozdrawiam

cytowany wyżej post AgaK przeniosłam do tematu o Dr. Skotnickiej//Dosia

AgaK

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 24-09-2005 09:36

Re: do Agi

Psychiatra, do której chodziłam przyjmowała na ul. Kochowskiego, ale pracuje też w szpitalu na Litewskiej. Nie byłam zadowolona z jej sposobu prowadzenia dziecka, bo na wejściu zaproponowała obserwację w szpitalu (i to nie na Litewskiej, tylko w Garwolinie bądź Otwocku), gdy się nie zgodziliśmy zaproponowała Imipraminę (oczywiście po wykonaniu wszystkich badań). Syn brał ją przez niecałe dwa tygodnie - ledwo co doszedł do pełnej dawki - gdy doktor stwierdziła, że przeanalizowała jego 'sprawę' i Imipramina mu na pewno nie pomoże. Więc odstawiliśmy i lek, i lekarza :wink:
Z synem były naprawdę bardzo poważne problemy w szkole - pod koniec roku proponowano nam nauczanie indywidualne, bo nikt nie umiał sobie z nim poradzić. A ja na zebraniu rodziców przeżyłam prawdziwy, zmasowany atak i byłam oskarżana o nieudolność wychowawczą. Być może nie są to jeszcze 'prawdziwe problemy', jak piszesz, bo sprawy w sądzie nie miałam. Ale dzieciak przeżył traumę - były w szkole sytuacje naprawdę dramatyczne.
Oczywiście, że wiem, że dr Skotnicka jest od Wolańczyka - jestem zadowolona z konsultacji u niej, bo zaproponowała nam program, który nauczy dziecko funkcjonować w grupie/w szkole, a nie tylko farmakologię. Zresztą syn nie ma zaburzeń koncetracji uwagi. Problemem jest jego impulsywność.
Na razie jest lepiej. Syn trafił do klasy integracyjnej, gdzie jest mało dzieci i gdzie może zaistnieć bez łatki tego najgorszego. Zobaczymy, co będzie dalej. Na następną wizytę u doktor Skotnickiej wybiera się z nami pedagog wspierająca z syna klasy.
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-09-2005 11:26

Jarku a ja chcialabym wiedziec dlaczego ty tak nie lubisz pani Pakszys czyzby to byl zly ekspert?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

jarek

Post 24-09-2005 11:27

do AgiK

Przepraszam za nieco arogancji w poprzednim poście, ale niktore sprawy... są tak drażniące.
Lekarze nie wszyscy sa jednakowi pomiomo, ze mają etat w tej samej plecowce opieki zdrowotnej, lekarz czasami musi postępować wg.pewnych ustalonych schematów, jak wyglądala sytuacja pacjenta w tym konkretnym przypadku. Rozumiem też Ciebie, że zrezygnowaliście z tego, też bym tak zrobił i nie z powodu imipraminy - pomocnej, szczególnie w polączeniu z moczeniem nocnym.
Natomiast teraz wiem, dlaczego recepcja na Litewskiej radzila kilku osobom, aby z braku przyjęć na Litewskiej skierowali się na Kochowskiego, tam jednak recepcjonistka odpowiedziala komuś , że nie slyszeli nigdy o nadpobudliwości, czy ADHD !!!!? I nikt sie tam tym nie zajmuje???
Dodam jeszcze, że tak naprawdę, dylemat nie polega na tym czy podawać leki czy nie, ale jakie leki, wlaściwy lek i waściwa dawka, są nie do zastąpienia jakąkolwiek inną terapią!!!
Rrozważania o falach, eeg itp mają bardzo ograniczone zastosowanie w diagnozie ADHD, a w leczeniu i praktycznym podejściu żadne!!!

A o CBT, zwrócę nie tylko Tobie uwagę, że ADHD jest dla nich ważne, tym się kiedyś zajęli, ale nie jest to ich jedyne zajęcie, jak sama nazwa wskazuje są centrum terapii poznawczo-behawioralnej i to jest dla nich bardziej twórcze zajecie, a nie tylko wypisywanie recept i zaleceń dla pedagoga, czy nauczyciela.
Co do kontraktu z NFZ - nie muszą komplikować sobie życia kontraktami, bo do wiodących placówek w danej dziedzinie zawsze bedą chętni.

AgaK

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 24-09-2005 12:12

Re: do AgiK

jarek pisze: Rozumiem też Ciebie, że zrezygnowaliście z tego, też bym tak zrobił i nie z powodu imipraminy - pomocnej, szczególnie w polączeniu z moczeniem nocnym.

Znam dzieci - prowadzone przez tę samą psychiatrę, z której zrezygnowaliśmy - które bardzo dobrze reagują na Imipraminę. Ale, tak jak piszesz - jest to kwestia właściwego dobrania leku.

jarek pisze:Natomiast teraz wiem, dlaczego recepcja na Litewskiej radzila kilku osobom, aby z braku przyjęć na Litewskiej skierowali się na Kochowskiego, tam jednak recepcjonistka odpowiedziala komuś , że nie slyszeli nigdy o nadpobudliwości, czy ADHD !!!!? I nikt sie tam tym nie zajmuje???

Och, bo tam jest taka ogólna recepcja - dla poradni laryngologicznej, dentysty i czegoś tam jeszcze i może ten ktoś właśnie tam się dodzwonił.
Ta psychiatra (nie będę podawać nazwiska, skoro są dzieci z ADHD, którym pomogła) z pewnością ma wiedzę na temat ADHD, ale podchodzi do kolejnych przypadków dość schematycznie, rutynowo. Stąd moje rozczarowanie (w chwili obecnej, bo przedtem dostarczyła mi swoją diagnozą dużo intensywniejsze emocje). Mój syn - jak pisałam - nie ma zaburzeń uwagi, jest za to bardzo impulsywny.

jarek pisze:Dodam jeszcze, że tak naprawdę, dylemat nie polega na tym czy podawać leki czy nie, ale jakie leki, wlaściwy lek i waściwa dawka, są nie do zastąpienia jakąkolwiek inną terapią!!!

Wszędzie, gdzie czytałam o ADHD podkreślano, że farmakologia nie zastąpi terapii. Może ją tylko wspomóc. Powiedziano nam w CBT, że na impulsywność i zachowania opozycyjno-buntownicze leki nie pomogą. I syn dostanie je tylko w ostateczności, gdyby bójki - w które się wdaje - groziły sprawą sądową. Na razie dziecko się stara.

jarek pisze:Rrozważania o falach, eeg itp mają bardzo ograniczone zastosowanie w diagnozie ADHD, a w leczeniu i praktycznym podejściu żadne!!!

Ja nie skupiam się na falach i EEG. Skorzystałam z okazji, że ktoś interpretuje wyniki badania. Bo ja lubię wiedzieć :wink:

jarek pisze:A o CBT, zwrócę nie tylko Tobie uwagę, że ADHD jest dla nich ważne, tym się kiedyś zajęli, ale nie jest to ich jedyne zajęcie, jak sama nazwa wskazuje są centrum terapii poznawczo-behawioralnej i to jest dla nich bardziej twórcze zajecie, a nie tylko wypisywanie recept i zaleceń dla pedagoga, czy nauczyciela.

Najważniejsze dla mnie jest, że znalazłam tam pomoc. Wreszcie.

jarek pisze:Co do kontraktu z NFZ - nie muszą komplikować sobie życia kontraktami, bo do wiodących placówek w danej dziedzinie zawsze bedą chętni.

No i niestety potwierdza się opinia, że tylko w placówkach prywatnych można podjąć właściwe leczenie.
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

jarek

Post 24-09-2005 23:09

Powiedziano nam w CBT, że na impulsywność i zachowania opozycyjno-buntownicze leki nie pomogą. I syn dostanie je tylko w ostateczności, gdyby bójki - w które się wdaje - groziły sprawą sądową.

i o to chodzi, bo na te zaburzenia lekarze przepisują zwykle leki ( innych nie ma) , które oslabiają czynności poznawcze - neuroleptyki, a więc za cenę uspokojenia osoby mamy otępienie. Wielu lekarzy ma mniej wątpliwości i to często sprawia, ze wczale nie dziwie sie tym , ktorzy obawiają się lekow.
pozdrawiam

Swietłana

Post 15-02-2006 15:28

Kogo jeszcze z CBT możecie polecić dla małego dziecka?

Witam!
Dopiero zamierzam się zapisac na pierwszą wizytę ze swoim 4-latkiem (klasyczne cechy ADHD) do CBT...
Zależy mi na osobie mającej dobre podejście do takich maluszków - ciepłej i wyrozumiałej...
Wiem, że jest polecana dr Skotnicka, ale czy tylko ona wchodzi w grę?
O Wolańczyku już nie wspomnę - raczej trudno będzie się dostać przez najbliższe 6 mies.... A chciałabym tam trafić jak najszybciej, zeby nie tracić już czasu...
Wiem, ze są inni lekarze od ADHD - np. dr Jagielska, Bryńska, Wiśniewski i t.p.
Do kogo z nich warto się zapisać z maluchem?
Swietłana

klodi12

Awatar użytkownika

Post 26-03-2006 15:43

Dla Dorosłych ADHD

Byłam u dr Holasa, i uważam ze jest wspaniałaym lekarzem.
\oczywiscie CBT

I mimo ze jestem z Krakowa, to uwazam ze warto sie przejechac, zwłaszcza ze miałam doswiadczenia z Krakowa- Kraków-wstyd.

Nie wiem czy dr Holas przyjmuje dzieci ale dorosłych napewno, i na dodatek zanjumje sie róznymi zaburzeniami osobowosci u dorosłych czyli tym bardziej jest fachowcem dla takich osób niezdiagnozowoanych. Kazdy sie dowie przynajmniej czy czasem nie ma jeszcze jakis innych problemow.
Jest bardzo moim zdaniem , dobrym zaróno specjalista jak i człowiekiem,
sympatycznym, pogodnym, spokojnym- dla mnie rewelacja, bo działa kojąco, słucha z uwagą, czuje sie człowiek jak ktos ważny i w koncu zrozumiany.
nie szasta lekami i spokonie tłumaczy wszystko , dokładnie mówi każdy krok, jaki idziemy dalej, dla mnie to wazne,
dokładnie przyglądnął sie moim wynikom , nie podjął zadnego leczenia bez zrobienia testów + moje wyniki- testy robiła taka Pani doktor albo Psycholog, nazwiska oczywiscie nie pamietam , ale jak nie zapomne i sie dowiem to napisze bo tez ogromnie sympatyczna kobieta. Troche mnie wymordowała tymi testami bo to długie jak cholera i wymaga koncentracji, ale chyba nie da sie inaczej
Podobało mi sie potem ich wzajene skonsultowanie sie," omówienie mnie"
i dpiero jakies decyzje co do leków.

Profesjonalne podejscie do pacjenta i z ogromnym szacunkiem.
Wiem ,ze teraz przyjmuje tylko jak jakis pacjent "wyskoczy" bo ma jakąś prace do napisania i dopóki nie skonczy to musi ograniczac przyjmowanie ludzi, ale to kwestia czasu.
Nigdzie poza CBT nie przyjmuje pacjentów, pytałam.

Polecam bardzo bardzo, to wspaniały CZŁOWIEK!!!!!!
a na wizyte czekałam jakis miesiąc chyba, ale wiem ze mozna dzwonic i próbowac wskoczyc na wolny termin, nie zrazac sie.
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 30-04-2008 22:54

Re: do Agi

AgaK pisze:Psychiatra, do której chodziłam przyjmowała na ul. Kochowskiego, ale pracuje też w szpitalu na Litewskiej. Nie byłam zadowolona z jej sposobu prowadzenia dziecka, bo na wejściu zaproponowała obserwację w szpitalu (i to nie na Litewskiej, tylko w Garwolinie bądź Otwocku), gdy się nie zgodziliśmy zaproponowała Imipraminę (oczywiście po wykonaniu wszystkich badań). Syn brał ją przez niecałe dwa tygodnie - ledwo co doszedł do pełnej dawki - gdy doktor stwierdziła, że przeanalizowała jego 'sprawę' i Imipramina mu na pewno nie pomoże. Więc odstawiliśmy i lek, i lekarza :wink:
Z synem były naprawdę bardzo poważne problemy w szkole - pod koniec roku proponowano nam nauczanie indywidualne, bo nikt nie umiał sobie z nim poradzić. A ja na zebraniu rodziców przeżyłam prawdziwy, zmasowany atak i byłam oskarżana o nieudolność wychowawczą. Być może nie są to jeszcze 'prawdziwe problemy', jak piszesz, bo sprawy w sądzie nie miałam. Ale dzieciak przeżył traumę - były w szkole sytuacje naprawdę dramatyczne.

bardzo żle wspominam Kochowskiego.. próbowano mnie przekonać zeby (BEZ DIAGNOZY I BADAŃ, bo Niko odmówił nawet rozmowy z panią):
1) załatwić mu szkołe przy szpitalu psychiatrycznym
2) wyslać go do ośrodka wychowawczego na drugim końcu Polski
na dokądkę miałąm to sobie sama zalatwić//
a pani psychiatra "dołozyła" - dalej bez badań (bo nie maja czasu):
do dziecka (wtedy 10lat): "słuchaj, jak się bedziesz sie tak zachowywał, to ci zabiorą od mamy, wsadzą do poprawczaka i dadzą kuratora"
a do mnie: "wie pani, dzieci trzeba straszyć"

szczerze powiem ZATKAŁO MNIE... oczywiscie do pań i tej poradni wiecej nie mam zamiaru traić
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-05-2008 21:55

Re: do AgiK

jarek pisze:Natomiast teraz wiem, dlaczego recepcja na Litewskiej radzila kilku osobom, aby z braku przyjęć na Litewskiej skierowali się na Kochowskiego, tam jednak recepcjonistka odpowiedziala komuś , że nie slyszeli nigdy o nadpobudliwości, czy ADHD !!!!? I nikt sie tam tym nie zajmuje???

to teraz rozumiem, dlaczego mój syn zostawiony (na chwilę mojej rozmowy z lekarzem) z p. recepcjonistką... uciekł z przychodni. cale szczscie znajoma mama zauwżyła to i pognał za przerażonym zbiegiem ;((
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Anuta

Post 24-06-2008 20:21

Kierując się informacjami tu zawartymi postanowiłam zapisać syna na wizytę do CBT. Chociaż cały dzisiejszy dzień "bębniłam" telefonem na dwa podane na ich stronie telefony, nikt nie odbierał. Czy ktoś wie może dlaczego? Czy tam remont, czy urlopy, czy może zakorkowali się pacjentami?

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-06-2008 21:23

Czy chodzi Ci o CBT czy o dr Skotnicką-czyli specjalistę???
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Anuta

Post 25-06-2008 13:34

Myślałam o dr. Holasie. Ktoś wcześniej go ładnie zarekomendował. On zajmuje się dorosłymi a mój syn ma 18 lat.

kuchenkowa

Post 22-10-2008 23:00

Witam, to mój pierwszy post tutaj.

Czy ktoś z Was leczy dziecko u doktora Kołakowskiego w CBT?

Ja od jakiegos czasu tak, ale po dzisiejszym chyba zmienię lekarza.

Zawsze był nieco nieprzytomny, wydawał się nieobecny, ale mu ufałam.

Mój syn leczy się u niego Concertą od jakiegos czasu. Przegapiłam termin wykupu tej różowej recepty (tylko 2 tyg, pamiętajcie!), więc pojechałam do CBT przestemplować datę recepty.

Wyobraźcie sobie, że dr Kołakowskiemu ta drobna przysługa (piszę: drobna, bo mój mąż jest lekarzem i też czasem robi taka grzeczonośc pacjentom, to zajmuje dosłownie dziesięć sekund) zajęła dobrych parę godzin, z czego częśc przesiedziałam w poczekalni ja, licząc, że wyświadczy mi tę przysługę między pacjentami. A kolejną godzinę, pod koniec urzędowania doktora, zaliczył w poczekalni mój mąż.

Przez tych parę godzin nasza recepta z notką recepcjonistki leżała na biurku doktora.

Czuję się poniżona i jakaś taka znękana. Przykro mi.

Ale może chociaż fachowiec z niego dobry, co mówicie?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-10-2008 23:14

Fachowiec świetny, ale on tez ma ADHD.

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 12:23

Ja właśnie zapisałam Mateuszka do dr Kołakowskiego (termin straszny - dopiero 10.02.2009).

Pytanie do Dreptaka: czy masz jakieś doświadczenia z tym lekarzem?
Pytam, bo nie wiem, czy dobrze zrobiłam zapisująć Matika właśnie do niego.

Mamy swojego psychiatrę, do którego chodzimy (też prywatnie), jest to młoda osóbka, bardzo sympatyczna, ale nie wiem, czy wystarczająco doświadczona.
Jeżeli problem ma rozwiązanie - nie ma się czym martwić, a jeżeli nie ma rowiązania - to martwienie się i tak niczego nie zmieni

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 12:48

Ja nie wiem o co krzyk :D
Trzeba było mu po prostu się co jakiś czas przypominać. Dr Kołakowski to super facet (byłam u niego na warsztatach i na konferencji z jego udziałem ).
Sam ma ADHD i jak znam zycie to ta adnotacja rejestratorki po pięciu minutach mu się zlała z biurkiem i kompletnie ją przestal zauważać. :lol:

kuchenkowa

Post 23-10-2008 12:52

PostWysłany: Sro 22 Paź, 2008 10:14 pm Temat postu:
Fachowiec świetny, ale on tez ma ADHD.

To wiele tłumaczy, ale nie usprawiedliwia lekceważenia znękanych rodziców małego pacjenta.

Do EdyteK:

Ja z moim dwunastoletnim synem chodzę do dr Kołakowskiego od dwóch lat. Doktor wydaje się życzliwy, choć często zapomina imienia pacjenta. Chwilami wydaje się nieco nieobecny, zatopiony we własnych myślach.

Podaje numer swojej prywatnej komórki, na wypadek, gdyby coś się działo, który to gest mnie wzruszył do momentu, gdy rzeczywiście z moim dzieckiem coś się działo (bardzo nieoczekiwane skutki uboczne po podaniu concerty, taki ból głowy, że syn płakał i wył przez parę godzin), a na telefony, nagrania na sekretarkę i liczne alarmujące smsy doktor nie odpowiedział. Rozumiem, że nie odpowiada, gdy ma pacjentów, ale czasem chyba wychodzi z przychodni?

Więc z tą komórką się nie przejmuj, na pewno dostaniesz ten numer, ale to pic na wodę.

Doktor poza tym jest wielkim zwolennikiem farmakoterapii, do której namawiał nas od początku, zdecydowałam się na nią w kwietniu. Trochę pomaga, choć oczekiwałam cudu, a jest po prostu trochę lepiej. Co doktora też cieszy.

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 13:31

Dzięki za informację. Z dr Kołakowskim (a raczej z jego zatopieniem we własnych myślach) sobie poradzę. mam to na co dzień w domu.
:D
Jeżeli problem ma rozwiązanie - nie ma się czym martwić, a jeżeli nie ma rowiązania - to martwienie się i tak niczego nie zmieni

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-10-2008 13:41

kuchenkowa pisze:To wiele tłumaczy, ale nie usprawiedliwia lekceważenia znękanych rodziców małego pacjenta.
Ale on Ciebie nie lekceważył!
On zapomniał o Tobie! To jest właśnie spowodowane ADHD!
Musisz się przyzwyczaić, że nie wolno krytykować ludzi za objawy ADHD.
Trzeba sobie umieć radzić z tym.

Anna

Wsparcie

Post 23-10-2008 13:50

dreptak pisze:Musisz się przyzwyczaić, że nie wolno krytykować ludzi za objawy ADHD.

A kto ma sobie umieć z tym radzić ?
Nieradzący sobie z objawami lekarz, rodzice pacjenta czy sam pacjent.
syn 14 lat

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-10-2008 14:01

W tym przypadku trzeba przedrzeć się przez zaporę w postaci pielęgniarki i przypominać o sobie.

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 14:04

Czy wiecie może, w jaki sposób można byłoby umówić się z Panią dr Skotnicką???
W CTB nie zapisują już do niej nowych pacjentów :( (taką przynajmniej informację otrzymałam przez telefon)
Ostatnio zmieniony 23-10-2008 14:13 przez EdyteK, łącznie zmieniany 1 raz

kuchenkowa

Post 23-10-2008 14:04

Dreptaku, piszesz:

Musisz się przyzwyczaić, że nie wolno krytykować ludzi za objawy ADHD.

Cóż, nie miałam świadomości, że doktor ma ADHD. On natomiast wie o tym od lat zapewne i powinien sobie z tym lepiej radzić. Na przykład powiedzieć recepcjonistce, żeby stała nad nim, póki nie poprawi recepty.

A jak już w tym CBT nabroili - ja się tam popłakałam z bezsilności, mój mąż dostał szału - mogli po prostu przeprosić, że zmusili nas do parugodzinnego bezsensownego czekania.

Od przeprosin ADHD nie zwalnia. Wie to nawet mój dwunastoletni syn.

Ja tam nie idę obcować z objawami, mam tego dużo w domu, tylko z odpowiedzialnymi ludźmi, od których oczekuję pomocy, życzliwości i wsparcia, nie za darmo zresztą, powiedzmy to brutalnie.

kuchenkowa

Post 23-10-2008 14:11

dreptak:
PostWysłany: Czw 23 Paź, 2008 1:01 pm Temat postu:
W tym przypadku trzeba przedrzeć się przez zaporę w postaci pielęgniarki i przypominać o sobie.

Oj, Dreptaku, jesteś jak moja teściowa :-)

Żeby nie wiem, co się działo, zawsze jej zdaniem jest to moja wina.

Mój mąż się w końcu przedarł do doktora, i już po godzinie od przedarcia otrzymał to, co chciał.

Chyba już koniec tematu, prawda? Bo po co się nakręcać.

Wygadałam się i mi lepiej.

A Wy nie słuchajcie recepcjonistek w CBT, tylko walczcie o swoje.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 23-10-2008 14:19

kuchenkowa pisze:A Wy nie słuchajcie recepcjonistek w CBT, tylko walczcie o swoje.

Dziwne :hmmm: nigdy nie miałam takiego problemu żebym musiała walczyć z reecepcjonistkami/recepcjonistami. Co prawda nie bylam u Kołakowskiego, ale "łapały" potrzebnego mi specjalistę, albo podawały o której godzinie łatwiej "się widzieć". I spra bezboleśnie w miarę mozliwości szybko załatwialam
Obrazek

Jerzy Liebiert

Anna

Wsparcie

Post 23-10-2008 14:25

kuchenkowa pisze:Cóż, nie miałam świadomości, że doktor ma ADHD. On natomiast wie o tym od lat zapewne i powinien sobie z tym lepiej radzić. Na przykład powiedzieć recepcjonistce, żeby stała nad nim, póki nie poprawi recepty.

No właśnie.
Jak można mieć zaufanie do lekarza, który leczy objawy z którymi sam sobie nie radzi ? :(
syn 14 lat

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 14:28

anka-niko pisze:
kuchenkowa pisze:A Wy nie słuchajcie recepcjonistek w CBT, tylko walczcie o swoje.

Dziwne :hmmm: nigdy nie miałam takiego problemu żebym musiała walczyć z reecepcjonistkami/recepcjonistami. Co prawda nie bylam u Kołakowskiego, ale "łapały" potrzebnego mi specjalistę, albo podawały o której godzinie łatwiej "się widzieć". I spra bezboleśnie w miarę mozliwości szybko załatwialam

Recepcjonistka w CTB prosiła mnie o numer telefonu i pytała, czy jeżeli zwolni się jakiś wcześniejszy termin, to będzie mogła mnie przepisać. Tak więc moje, na razie niewielkie doświadczenia są jak na razie w porządku. Oby tak dalej było :)

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 23-10-2008 16:58

EdyteK pisze:Czy wiecie może, w jaki sposób można byłoby umówić się z Panią dr Skotnicką???
W CTB nie zapisują już do niej nowych pacjentów :( (taką przynajmniej informację otrzymałam przez telefon)

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=3147

ten telefon też służy do rejestracji w Warszawie
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-10-2008 09:03

Bardzo dziękuję za informację,
Pozdrawiam
Edyta Kisiel

karol-sar

Post 29-12-2008 12:53

Szukam specjalisty zajmojacego sie diagnozowaniem i terapia "doroslych" osob z ADHD (o ile osoby z adha w ogule dorastaja :lol: he he ).
Najlepiej odpowiadaly by mi wizyty w Poznaniu albo Warszawie, aczkolwiek dla wybitnego specjalisty jestem w stanie dojechac gdziekolwiek.
Prosze o szczere rady, opinie, kontakty telefoniczne lub strony internetowe.
Mam 26 lat i zajmuje sie wszystkim co podnosi poziom adrenaliny, chcialbym teraz zaczac zajmowac sie sprawami przyziemnymi i sadze ze bez pomocy dobrego specjalisty moge miec z tym klopoty.

Pozdrawiam i czekam na jakies informacje :D

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 29-12-2008 17:48

karol-sar pisze:Pozdrawiam i czekam na jakies informacje :D
Witaj :)
Przeczytaj ten wątek od początku.

karol-sar

Post 29-12-2008 18:59

Przeczytalem od poczatku ale brakuje mi konkretow adresu telefonu itp. w tym momecie pracuje za granica tak wiec moge kontaktowac sie jedynie przez tel i mail. No ale wczesniej chcialbym wiedziec do kogo warto sie zwrocic.
Nie jestem ani z poznania ani z wawy tak wiec zeby odnalezc tam gabinet albo przychodnie potrzebuje konkretow :)

Pzdr karol

tomek

Post 29-12-2008 20:22

No cóż...
Ponoć adhd charakteryzuje się dużą inteligencją i umiejętnością nieszablonowego myślenia...

Myślę, że wujek usegoogle powinien Ci pomóc.
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-12-2008 22:53

Hmmm...co do specjalistów dla osób dorosłych to cięęęęężka sprawa

karol-sar

Post 30-12-2008 10:16

tomek pisze:No cóż...
Ponoć adhd charakteryzuje się dużą inteligencją i umiejętnością nieszablonowego myślenia...

Myślę, że wujek usegoogle powinien Ci pomóc.

Inteligencja to napewno ale oprócz tego niecierpliwoscia he he :lol: Google nie odpowie mi na najwazniejsze pytanie czy ten specjalista jest naprawde dobry czy tylko dobrze zareklamowany przez promowanie stron.

A poza tym Przyjacielu myslalem ze to forum powstalo zeby moc wymieniac sie informacjami i doswiadczeniami pomiedzy osobami ktore borykaja sie z podobnymi problemami. Aluzje dotyczace inteligencji i umiejetnosci uzywania przegladarek internetowych nie pasuja tutaj moim zdaniem.
No ale moge sie mylic patrzac na ilosc postow ktore zamiesciles na tym forum.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-12-2008 10:40

Ale może warto, zanim zapytasz poczytać co było napisane wcześniej?
Wiem, że niecierpliwość jest typowa dla adhd'owca, ale Ty również powinieneś wiedzieć, że impulsywność też. Jeżeli po raz n-ty widzimy to samo pytanie, w dodatku w tym samym wątku już było wałkowane kilka razy, to nie dziw się cierpkiej odpowiedzi.

karol-sar

Post 30-12-2008 10:47

No czytalem o dr Holasie dr Skotlickiej ale chcialbym poznac opinie wiekszej ilosci osob zanim sie zdecyduje zwlaszcza ze nie wielu lekazy zajmuje sie profesjonalnie doroslymi pozdrawiam

karol-sar

Post 30-12-2008 10:53

Nie przegladalem innych tematow tego forum poniewaz interesuja mnie przychodnie i lekarza zajmujacy sie tym problemem ale jesli na innym temacie moge znalezc informacje na ten temat to byl bym Ci wdzieczny za pomoc w ich odnalezieniu

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 30-12-2008 10:58

karol-sar pisze: na innym temacie moge znalezc informacje na ten temat to byl bym Ci wdzieczny za pomoc w ich odnalezieniu
Jeszcze forum "Specjalisty" warto przejrzeć.

Ale diagnozowanie dorosłych w Polsce to chyba trochę kuleje :( .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Halina

Awatar użytkownika

Post 30-12-2008 11:06

karol-sar pisze:No czytalem o dr Holasie dr Skotlickiej ale chcialbym poznac opinie wiekszej ilosci osob zanim sie zdecyduje zwlaszcza ze nie wielu lekazy zajmuje sie profesjonalnie doroslymi pozdrawiam

Dr Skotnicka nie zajmuje się dorosłymi, diagnozuje ich najwyżej przy opkazji diagnozy ich dzieci., więc został Ci dr Holas. A tak poważnie zadzwoń do CBT i tam zapytaj, do kogo cię zarejestrują, bo wcale nie muszą akurat do Holasa, jeśli on już nie przyjmuje pacjentów nowych.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

karol-sar

Post 30-12-2008 11:27

Dzieki za info :)
Jezeli Dr Holas zna sie na rzeczy to wole nawet zaczekac niz eksperymentowac z innymi lakarzmi.
No ale jesli ktos z doroslych kozystajacych z pomocy lekarskiej moze polecic jeszcze kogos to prosze o opinie i info.

edziamama

Post 16-03-2009 19:45

Mam pytanie o Dr Skotnicka, mianowicie dostałam jej namiary z PPP żeby zdiagnozowac syna czy to ZA lub jak kto woli AS. Czy dobrze trafiłam? Tzn. Czy Pani Dr zajmuje się tylko ADHD?

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 16-03-2009 20:16

Zajmuje się Za i ADHD.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)
Następna

Wróć do Przychodnie