Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Łódź Psychiatra

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 17-07-2005 11:18

Psychiatra Łódź

roksi770 pisze:Mogę polecić psychiatrę dziecięcego,do którego chodzę ze swoją 6 letnią córeczką.Jest to dr.Danuta Wojciechowska oto prywatny n.tel. do niej 502-143-321. Prywatnie przyjmuje w MED-POL ul.Kamińskiego11 nr.tel.678-23-22 w listopadzie 2004r.brała 80zł. Przyjmuje też państwowo PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ul.Wierzbowa13 nr.tel.679-02-13 Jak narazie jestem zadowolona z niej,powiedziałam,że nie stać mnie na dalsze prywatne wizyty i czy mogę z dzieckiem przyjść państwowo nie było problemu.Jeśli chodzi o dorosłych to być może prywatnie przyjmuje i dorosłych.Pozdrawiam raz jeszcze Aneta.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Anuta

Post 08-03-2008 15:54

Prawdopodobnie informacja powyższa jest już nieaktualna. Nie ma psychiatrii pod podanym adresem.
Jestem w potrzebie. Mój syn był kiepsko prowadzony przez pewną przychodnię w województwie łódzkim. Ma 18 lat, nic z nim nie lepiej. Muszę zacząć działać inaczej niż do tej pory.
Może ktoś mógłby polecić jakiegoś specjalistę od ADHD w Łodzi? :cry:

adaspes6

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 08-03-2008 21:42

Mogę ci polecić dr. Murak. Przyjmuje w Przycodni w Aleksandrowie.

Anuta

Post 09-03-2008 11:27

Nie wytrzymam!!!! :shock: :Znam tą panią doktor osobiście z innej okazji. Nie pomyślałabym,że i tym może się zajmować.
Bardzo dziękuję. D :D

Piaff

Dzieci: Filip 4 lata ADHD?

Post 30-07-2015 10:56

Witajcie,
chciałabym odkurzyć ten wątek, gdyż poszukuję dobrego, mądrego lekarza (psychiatrę), który pomoże mi doprowadzić (i prowadzić dalej) synka do diagnozy w kierunku ADHD.

A dlaczego szukam pomocy? Mamy 'problem' z synkiem. Nasz prawie 4-latek od dwóch lat z okładem przejawia zachowania agresywne i autoagresywne. Od września uczęszcza do przedszkola państwowego, gdzie niestety Jego aspołeczne zachowania się nasilają. Jednocześnie, od września objęty jest wczesnym wspomaganiem rozwoju w pabianickiej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Niestety, po rocznych zajęciach z psychologiem, pedagogiem oraz terapeutką SI widocznych zmian w zachowaniu synka nie ma. Owszem, awantury czy wręcz histerie nie są codzienne, ale jednak odnosimy z mężem wrażenie, że są silniejsze. Oczywiście, sami także staramy się pracować z synem - nagradzamy za dobre rzeczy, nawet najmniejsze, chwalimy, mówimy co nam się nie podoba w zachowaniu, pilnujemy się by oceniać działanie a nie samego syna, staramy się być konsekwentni i jednomyślni. Zapewne i tak nadal jakieś błędy popełniamy, bo czasem naprawdę już brak sił i cierpliwości, ale zapewniam, że dajemy z siebie wszystko; nie zapominając o poświęcaniu czasu i dostarczaniu uwagi naszemu maluchowi. Grupa specjalistów z poradni, gdzie synek chodzi na zajęcia, zdecydowanie wykluczyła podejrzewany zespół Aspergera (wniosek z diagnozy w Fundacji Jaś i Małgosia) i skłania się ku wysokiemu stopniowi zaburzeń opozycyjno-buntowniczych. Czytałam jednak różne portale, blogi mam dzieci z ADHD itp. i doszłam do wniosku, że mój synek jednak w tym kierunku powinien być prowadzony (leczony). Oglądaliśmy też z mężem ten duński dokument ostatnio i oczywiście, ADHD to bardzo szeroki zakres zaburzeń zachowań człowieka i żadne dziecko z ADHD nie jest takie samo, nie ma chyba tych samych objawów. Ale jakiś szereg wspólnych cech jest. Nasz syn, poza zachowaniami auto- i agresywnymi ma także spory problem z koncentracją uwagi (przy czytaniu wytrzymuje 30 min. w tej samej pozycji, potem się wierci, a często zaczyna naśladować dźwięki; i parę in.) oraz kontrolą potrzeb fizjologicznych. Trudno mi się do tego przyznać, bo traktuję to jako porażkę rodzicielską, ale nadal na noc zakładamy pieluchomajtki, a w dzień co godzinę-dwie musimy przypominać o toalecie, niejednokrotnie jakimś chytrym sposobem niemalże zaciągając Go do wc.

Gdzieś czytałam, że diagnozować w kierunku ADHD można dopiero 5-latka, ale boję się, że może być za późno. Zostanie tylko rok na diagnozy i pracę, nim pójdzie do szkoły. Od tego roku szkolnego synek będzie chodził do przedszkola integracyjnego (tego, w którym ma zajęcia ze wczesnego wspomagania; ale nie będzie objęty kształceniem specjalnym) - przenieśliśmy Go na sugestie pań przedszkolanek z poprzedniej placówki i w nadziei, że w nowym miejscu będzie pod lepszą opieką, a i nam łatwiej/lepiej będzie się współpracowało z wychowawczyniami.

Tak więc, reasumując, czy ktoś może mi polecić dobrego psychiatrę w Łodzi oraz jakąś fundację łódzką, w której mogłabym znaleźć wsparcie? Wiem, że Warszawa niedaleko, ale jednak logistycznie z 4-latkiem i pracą, to trochę skomplikowane.

Wróć do Przychodnie