Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

GDAŃSK

Moderator: Moderatorzy

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 04-08-2006 21:34

GDAŃSK

zwracam się z prośbą o informacje na temat Przychodni Specjalistycznej w Gdańsku REMED-LECTUS na ul.Wałowj;czy ktoś diagnozował tam dziecko?jakie wrażenia?czy wizyty są odpłatne?
adres tej przychodni znalazłam na stronie głównej poświęconej adhd;w przyszłym tygodniu jadę tam z dzieckiem;panie przez telefon bardzo sympatyczne;wydają się kompetentne...
memo

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 08-08-2006 22:17

Gdańsk

wiem już,iż za wizytę się nie płaci,a jak jest...
napiszę w czwartek...
memo

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 10-08-2006 18:47

Gdańsk

jak obiecałam - tak piszę;
wizyty są niepłatne;wystarczy książeczka RUM;bez skierowania;wcześniej trzeba się umówić na wizytę;nie czeka się długo;
pani doktor to Krystyna Kierkowska - dzieci i młodzież;
czwartki 11-17
sympatyczna i konkretna osoba;
pozwala wypowiedzieć się dziecku,cały czas obserwując je;wizyta trwa od 30-60 minut
memo

anna78

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-08-2006 16:05

Re: Gdańsk

Marta Mocek-Owsińska pisze:jak obiecałam - tak piszę;
wizyty są niepłatne;wystarczy książeczka RUM;bez skierowania;wcześniej trzeba się umówić na wizytę;nie czeka się długo;
pani doktor to Krystyna Kierkowska - dzieci i młodzież;
czwartki 11-17
sympatyczna i konkretna osoba;
pozwala wypowiedzieć się dziecku,cały czas obserwując je;wizyta trwa od 30-60 minut

Witaj!
Ja również lecze u dr.Kierkowskiej w Elblągu syna chorego na ADHD,ale nie zrobiła na mnie wrażenia zraziłam się doborem leków chybił trafił.Nie zrobiła żadnych badań,ani testów ,ani nie wykonała diagnozy różnicowej....

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 17-08-2006 19:24

gdańsk

ANNO 78
ja byłam na pierwszej wizycie u niej,a po roku leczenia dziecka w Słupsku - mam porównanie...
zobaczymy,co będzie dalej
memo

anna78

Awatar użytkownika

Post 19-08-2006 21:40

Re: gdańsk

Marta Mocek-Owsińska pisze:ANNO 78
ja byłam na pierwszej wizycie u niej,a po roku leczenia dziecka w Słupsku - mam porównanie...
zobaczymy,co będzie dalej

witaj Marto!
Ja byłam u 10 psychiatrów z synem
i byłam u niej 2 razy i 3 raz też pojade,ale wymagam,ale szukam dalej w Gdańsku chyba mi się uda dzięki stowarzyrzeniu ja oczekuje konkretnej diagnozy,testów,badań i przede wszystkim leczenia.Pozdrawiam

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 21-08-2006 12:11

Gdańsk

Anno 78
ja byłam z synem u dwóch psychiatrów i co najmniej u czterech psychologów;
myślisz,że ja nie wymagam?chodzi o moje dziecko,a nie sztuka jest ładować w nie leki - chcę konkretów ,jak mi mówi o nerwicy natręctw,to pytam,czy jest pewna diagnozy!
mam prawo wiedzieć;
wolny rynek...
wolałabym jednak nie zmieniać mu za często lekarzy,bo to,co doktor,to inne leki...
pozdarawiam
memo

anna78

Awatar użytkownika

Post 24-08-2006 07:52

Re: Gdańsk

Marta Mocek-Owsińska pisze:Anno 78
ja byłam z synem u dwóch psychiatrów i co najmniej u czterech psychologów;
myślisz,że ja nie wymagam?chodzi o moje dziecko,a nie sztuka jest ładować w nie leki - chcę konkretów ,jak mi mówi o nerwicy natręctw,to pytam,czy jest pewna diagnozy!
mam prawo wiedzieć;
wolny rynek...
wolałabym jednak nie zmieniać mu za często lekarzy,bo to,co doktor,to inne leki...
pozdarawiam

Zwróciłam się o pomoc do stowarzyszenia Pomost dla dzieci z ADHD w Gdańsku oni współpracują z cbt w warszawie i mają w swoim stowarzyszeniu psychiatre dziecięcego od Adhd podaje Ci tylko informacje,jakbyś kiedyś potrzebowała jestem również z popmorza .
GDAŃSK Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością i Ich
Rodzinom "POMOST"
Małgorzata Syczyło, tel.(58) 557 53 23, 0 501 640 703
Iwona Turbiarz, tel.(58) 552 10 21, 0 608 248 939,e-mail- iwona.tur@wp.pl

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 24-08-2006 08:01

Z tego co wiem pani Turbiarz i pani Syczyło to juz nie POMOST, one sie odłączyły i teraz sie nazywają - Pomorskie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne. Z Pomostem juz nie maja nic wspólnego. W Pomoście diagnozuje lekarka z przychodni na Gospody, a prowadzą swoje terapie i warsztaty.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 24-08-2006 09:38

Ja już to przerabiałam z moją córką. Psychiatrę na Gospody i pseudo pomoc z Pomostu (zajęcia terapeutyczne u pani Joanny Chromik) i liczne rozmowy telefoniczne. Najgorsze jest to, że szuka się pomocy, a później okazuje się, że dobro dziecka się nie liczy tylko własne interesy. Jak zerwaliśmy wszelkie kontakty i zaczeliśmy bazować tylko na własnej pracy + suplementacja to zaczęło być lepiej a nie tak tragicznie. Znaleźliśmy szkołę w której nigdy nie było pań z wyżej wymienionego Pomostu, to wszyko zaczęło powoli iść do przodu. Ścisła współpraca z wychowawczynią.
Ja zawiodłam się srodze. Warto jedynie skontaktować się z p. Iwoną Turbiarz - bardzo pozytywne doświadczenie.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-08-2006 13:33

Ha widzisz Iro, ja z kolei zawiodłam sie na całej linii na pani Turbiarz, dwukrotnie bylam umówiona na konsultacje, mialam czekac na telefon odnosnie godziny i nie doczekałam się, zrezygnowałam. Teraz z kolei mam kontaklt z pania CHromik i narazie wszytsko jest OK, od września zaczynamy terapie w Pomoście, z poniedziałekide na rozmowę do chyba terapeuty z pomostu i potem zaczynamy z terapia.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 24-08-2006 14:09

Ja nie zwiodłam się dlatego, że spotkanie nie doszło do skutku. Ja się zawiodłam na własnej skórze i mojego dziecka. Dlatego tylko ostrzegam, bo pozory bardzo mogą mylić. My zaufaliśmy i to był nasz duży bląd. Bardzo duży błąd. Córa chodziła na zajęcia przez całe półrocze. Strasznie tego żałuję.

Luna

Awatar użytkownika

Post 16-10-2006 12:53

Ira D.
Czy możesz powiedziec co takiego się stało? Ja właśnie myślę o terapii
i nie wiem czy w ogóle zgłaszać się do "Pomostu"?
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 16-10-2006 20:11

Luna
Ja z swojej strony terapie w Pomoscie polecam, chodzimy tam od wrzesnia, Kuba jest baardzo zadowolony, ja ze spotkan tez. Na efekty pewnie trzeba dluzej poczekac, ale moje dziecko dobrze sie czuje wsród "swoich".
Obrazek

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 25-12-2006 16:41

Gdańsk

jestem wstępnie umówiona do Pomostu,z panią Chromik - chociaż mnie bardziej chodzi o konsultacje,zobaczymy jakie to bedzie doświadczenie ...
memo

Nicce

Post 24-03-2007 10:52

Chciałabym się zapytać czy ktoś z Was diagnozował dziecko u pani prof. Hanny Jaklewicz w Gdańsku , czy pani profesor prowadzi tylko prv praktykę lekarską??

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-03-2007 20:28

Ja bylam na jednej wizycie u prof. Jaklewicz. Z tego co wiem ma tylko prywatna praktyke. jest niesamowicie spokojną, uroczą osobą i świetnym specjalistą. A to niestety kosztuje, ale warto. uspokoiła mnie bardzo.
Obrazek

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 20-08-2007 10:53

My byliśmy w piątek u psychiatry po zaświadczenie do klasy integracyjnej (znowu)
OPTIMED na Jaskółczej , lekarz Ewa Szatkowska , całkiem miła i otwarta .
Przychodnia prywatna ale z podpisaną umową wiec za wizytę się nie płaci.
Na razie nic więcej nie umiem powiedzieć ale wiem że na Wałowej już psychiatry dziecięcego nie ma.
Aleks

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-08-2007 22:47

Ja tez dość długo chodziłam tam z KUbą, do czasu jak pani doktor go zaszufladkowała jako schozifrenika i wszystko pod to podciągała.
Obrazek

Nicce

Post 03-09-2007 13:58

Dziekuje Wam za odpowiedzi, w moim mieście trafiłam na "fajna" p. psycholog, poza tym moje wątpliwości rozwiało cbt, rozmawiałam w tym temacie z pediatra prowadzącym małego, nie jestem spokojna o przyszłość dziecka bo tego nie można byc spokojnym, mamy jednak swoje małe sukcesy. Z porad u p. Jaklewicz zrewzygnowałam , po 4 wizytach przestało być mnie stać na nie, w środowisku codziennym nie miałam wsparcia bo wiadomo odległość itd. Pozdrawiam miłego dnia :D :D

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-10-2007 14:43

http://www.centrumadhd.gda.pl/
Znalazłam w necie, zna ktoś?
Obrazek

Nicce

Post 30-10-2007 15:48

Nie słyszalam o tym co jest w linku, niby rozsadnie brzmi wszystko, mozna jak doczytalam spr . to telefonicznie badź e-mail. Teraz duzo powstaje różnych poradni itd. pozdrawiam

Luna

Awatar użytkownika

Post 31-10-2007 08:58

No ciekawe, brzmi całkiem nieźle, tylko jakoś nie wzbudza mojego zaufania.

Na dodatek nie mam pojęcia dlaczego?
:roll:

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-11-2007 19:48

No więc spotkałam się dzisiaj z panią Małgorzatą Dąbrowską. Jest ona założycielką centrum adhd. I okazuje się, że miałam już z nią wcześniej kontakt z polecenia, bardzo pozytywna opinia od jednej z naszych forumowiczek. Pani jest kompetentna, przeszkolona w CBT, diagnozuje dzieci w elbląskim oddziale CBT, w Gdańsku pracuje również w poradni. Jej centrum dopiero się rozwija, ma zespół współpracowników, psychologów, terapeutów, pedagogów, kontakt z prywatna poradnia, która ma uprawnienia jak państwowa. Wizyty u niej są odpłatne (1h - 60 zł), ale wydaje mi się, że przystępne. W razie potrzeby wystawia recepty, również różowe.
Miała możliwość przyjmowania na fundusz, ale zrezygnowała, żeby nie musieć mieścić się w 15 minutach wizyty, tylko robić coś porządnie od początku do końca.
Poza tym współpracuje z klubami sportowymi, kieruje dzieci tam na zajęcia i na obozy.
Naprawdę pierwsze wrażenie pozytywne, miłe miejsce i wg mnie kompetentna lekarka.
Aha zajmuje się adhd i zespołem Aspergera.
Obrazek

Luna

Awatar użytkownika

Post 09-11-2007 08:18

Znaczy moje uprzedzenia były kompletnie nieuzasadnione :roll:

No i bardzo się z tego cieszę. Im więcej kompetentnych ludzi zajmujących się ADHD tym lepiej.

Zapoznam się jeszcze raz z ofertą i może skorzystamy. :D

Pozdrawiam
Ania

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-01-2008 19:28

DR Dąbrowska prowadzi mojego Kubę. jestem bardzo zadowolona, pomału wychodzimy z nerwicy natręctw (jednak) i zaczynamy leczenie lęków wieczornych. Pani doktor jest bardzo kompetentna, zna się na rzeczy, ma świetny kontakt z dziećmi, zresztą z rodzicami również, a oprócz tego jest taka "normalna". Naprawdę polecam z calego serca.
Obrazek

mamaPawła

Post 27-04-2008 11:15

Chciałabym też coś dodać od siebie i o POMOŚCIE i o Pomorskim Centrum Edukacyjno-Terapeutycznym i o CBT w Wawie.
Na początku wraz z rodzicami dzieci z ADHD spotykaliśmy się w Gdyni. Z jedną z mam kiedyś zgadałam się w autobusie i poinformowała mnie, że są plany założenia stowarzyszenia. Tak właśnie powstawał POMOST :D
Terapie i grupy wsparcia oraz warsztaty dla rodziców. Wspólne obozy i wycieczki. Nie mam żalu, że sie po czasie rozłączyły.
Pamiętajmy, że każde stowarzyszenie na początku powstaje dlatego, że jest grupa zapaleńców. Po czasie zaczynają się jakieś niesnaski i człowiek jest tylko człowiekiem. Albo sie zgadzamy z tym, że coś nam nie pasuje ale w tym tkwimy albo nie. Każdy ma własną nieprzymuszoną wolę i należeć może tam gdzie chce.
POMOST bardzo mi pomógł na początku mojej drogi w walce o syna. Po czasie zaczęło być za drogo i za dużo ludzi się zaczęło do nas zgłaszać i miejsc na terapie było coraz mniej. Terminy odległe bo dużo dzieci było nowych.
Jak sie odłączyły panie, które założyły Pomorskie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne to podreptałam za nimi bo miały wolne miejsca na terapiach dla dzieci i na warsztaty dla rodziców. tym bardziej że syn od początku był też związany już z p. Gosią Syczyło.
Uważam, że my jako rodzice powinniśmy szukać wszędzie tam pomocy gdzie sie da. Nie mamy zbyt dużego wyboru by wybrzydzać.
CBT i pan dr. Kołakowski to dość pozytywne odczucia jeśli chodzi o wiedzę i kompetencje. Drogo jest dla mnie i daleko ale jak przyjeżdżał na wykłady do Pomostu czy na konsultacje do PCET to robiłam wszystko by znaleźć czas i pieniądze bo i tak taniej wychodziło niż podróż z dzieckiem do Wawy ;)
Mam duży sentyment i do Pomostu i do Pomorskiego Centrum...
Szanuję ich bardzo za to, że jak by nie było nadal funkcjonują i pomagają. Każdy na swój sposób ale jednak.
***żyj i daj żyć innym***
*^*Paweł 12 lat -kochane ADHD (zdiagnozowane), Patryk 8 lat - tylko;) kochane*^*

MartynkaK

Awatar użytkownika

Post 16-03-2009 13:19

PPP w Sopocie i centrum terapii ADHD dr. Dąbrowska-Kaczorek

Witam,
to mój pierwszy wpis na forum, ale śledzę je już od conajmniej roku;-). chciałabym plecić Wam 2 miejsca w Trómieście gdzie można znaleść pomoc:
1. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sopocie - znalazłam tam pierwszą pomoc dla syna i siebie i fachowców z sercem i zaangażowaniem!
2. Pani Małgosia Dąbrowska-Kaczorek która prowadzi mojego syna już od roku - bardzo kompetentna, ciepła, życzliwa osoba. W razie pytań czy wątpliwości - zawsze odpowiada wyczerpująco na pytania i maile.
Martynka - mama Jędrusia - 10 lat (Struś Pędziwiatr, Tygrysek z Kubusia Puchatka czyli 1000 pomysłów na minutę)

wariacja

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 19-04-2010 10:05

Pani Iwona Turbiarz

Czekam w kolejce(wizyta w czerwcu) i zbieram aktualne opinie.Czego mogę spodziewac się po tej pani? Czy wydana przez nią diagnoza będzie wiarygodna? Jakiego kalibru jest fachowcem? Z forum dowiedziałam się jedynie,ze byla wpsółzałożycielką Pomostu.

Wróć do Przychodnie