Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Poradnia Nadpobudliwości Psychoruchowej Warszawa

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 23-03-2005 15:45

Poradnia Nadpobudliwości Psychoruchowej Warszawa

Ania napisała dlaczego nikt nie mówi o pierwszej w Polsce Poradni Nadpobudliwości Psychoruchowej. Może ktoś jet prowadzony przez tę poradnię napiszcie proszę.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-03-2005 22:01

pani dr.Szymanska

pani dr.Szymanska 0-502-222-003

Monika

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 18:13

Re: pani dr.Szymanska

Witam! Jestem z Warszawy i szukam specjalisty dla swojego synka. Kim jest dr.Szymańska? Czy ktoś korzystał z jej usług? Jaki koszt wizyty i jakie terminy?
Proszę o informacje. Może ktoś w Warszawie pracował z jakimś psychologiem, którego mógłby polecić. Nie ukrywam,że koszt odgrywa dużą rolę.
Dziękuję!

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 19:26

Ja bym prosil jeszcze wiecej informacji kontaktowych i jakis opisik dzialalnosci tej poradni (aby tez mozna bylo zamiescic na stronie)
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

lidia

Awatar użytkownika

Post 20-05-2005 12:03

Szukacie daleko a macie tak blisko... Leczę syna w tej poradni od 2 lat. Aktualnie 10 latek. Najpierw podstawowe badanie EEG wykonane własnie tam by wykluczyć błędy w opisie przez pseudospecjalistów, seria podstawowych badań na krew, mocz itp oraz obowiązkowo EKG. Dokładny wywiad lekarski, oczywiście podstawa to opinia z PPP. Potem ewentualny dobór leków jeśli tak trzeba. Przeszliśmy przez imipraminę, iporel, teraz stattera. To co piszecie czasami mnie zaskakuje. Dziecko 7-letnie nie może być leczone farmakologicznie chyba , że są jakieś arcyważne do tego powody, druga sprawa sposób wprowadzania i odstawiania leków. W kazdym przypadku odstawienie leku trwało ok 3 tygodni. Tak samo zresztą wprowadzenie dawki docelowej trwało długo nawet po 1/4 tabletki. Mam młodszego też z ADHD, jest za mały by go leczyć farmakologicznie, więc aktualnie szukam spacjalistów psychologów i psychiatrów w celu rozpoczęcia terapii. I jak się wydaje najbardziej istotna kwestia. Po co chcecie leczyć swoje dzieci farmakologicznie? Czy po to, by osiągały lepszą koncentrację w szkole, by pomóc im w uwierzeniu we własne mozliwości i siły, by w końcu potrafiły się odnaleźć w środowisku kolegów i koleżanek? Czy po to, by je wyciszyć, uspokoić, zatrzymać, bo już nie macie siły i cierpliwości? Myślę, że zanim się sięgnie po leki nalezy sobie zadać pytanie co chcemy dzięki nim osiągnąć.
pozdrawiam

Luna

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-05-2005 23:06

bardzo podoba mi sie to co mówi Lidia.mój syn ma 8 lat i podejrzenie ADHD. odpowiada opisowi aż za bardzo ale jest jeszcze bez diagnozy. szukamy dobrego specjalisty. leki sa ostatecznością. na poczatku trzeba wykorzystac wszystkie możliwości. my zaczelismy od terapii behawioralnej.pozdrowienia
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 26-05-2005 10:02

Myślę, że większość rodziców, którzy są na tym forum, leki uważa za ostateczność, nikt nie gloryfikuje ich, natomiast niestety gdy dziecko reaguje już bardzo źle, czasem nie można obejść się bez leków, Luna napisała, że zaczęli od terapii behawioralnej, zastanawiam się , jak na to szkoła, bo ja ostatnio miałam do czynienia z rodzicami, którzy w domu bardzo konsekwentnie stosują tę terapię i udało im się nawet na chwilę przekonać do tego szkołę, tj. wychowawcę w klasie 2 szkoły podstawowej i co , skutecznie starała się to wprowadzać, przez tydzień, no może 2, ale jak już było lepiej, jak zauważyła poprawę, nagle systen nagród zniknął, a zaczął się system kar i konsekwencji za objawy i jest znowu najgorzej, jeszcze tak źle nie było, brak konsekwencji nauczyciela doprowadza do strasznych rzeczy, nawet do prób wyskoczenia przez okno w szkole, i czy w tym przypadku nie potrzeba farmakologii, rodzice bardzo długo przed nią się bronili, ale są bezradni z powodu głupoty i niekonsekwencji tej drugiej , równie ważnej strony.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Przychodnie