Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Inne Stowarzyszenia zajmujące się - Trudnymi dziećmi -

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 01-01-2006 10:34

Inne Stowarzyszenia zajmujące się - Trudnymi dziećmi -

To jest link do stowarzyszenia "Nie-Grzeczne Dzieci" bardzo piekna strona poswięcona Zespołowi Aspergera, często mylonemu z ADHD, myslę, że warto tu w tym miejscu podawać linki do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się podobnymi propblemami, w których również nasze dzieci mogą znaleźć pomoc.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 03-01-2006 10:46

Przyznam się że nie przeczytałam jeszcze wszystkiego,ale znowu się zastanawiam bo wiele cech pasuje do mojego syna.Już pisałam wcześniej że diagnoza mojego syna nie jest jednoznaczna,najpierw podejrzewano autyzm,potem diagnostyka na neurologii i upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim,potem psycholodzy i psychiatra ADHD.Sama teraz nie wiem co mam myśleć może szukam dziury w całym,ale tak naprawde to upośledzenie było stwierdzone na podstawie ilorazu inteligencji,braku koncentracji,opóżnieniu w mowie,niskiej wiedzy o otoczeniu.Czekamy jeszcze na wynik badań genetycznych.To wszystko jest takie podobne do siebie ,że znowu nie wiem czy mam dobrą diagnozę.Jednak mam nadzieję że to ADHD ponieważ wszystkie terapie narazie działają i widać znaczne postępy w rozwoju mojego syna.
Żaneta mama i żona ADHD-owców

iwpal

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 14-01-2006 23:25

No, żaneto, przy takim rozrzucie diagnostycznym, to rzeczywiście moze byc w końcu ZA (często mylone na wcześniejszych etapach rozwoju z ADHD). Zaburzenia sensoryczne (bo pewnie dlatego było podejrzenie autyzmu) tez raczej sugerują tę stronę spektrum niż ADHD.
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

Wróć do Stowarzyszenia