Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Zaproszenie do dialogu Stowarzyszeń - spotkania w Szczecinie

Moderator: Moderatorzy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 17-12-2014 18:57

Zaproszenie do dialogu Stowarzyszeń - spotkania w Szczecinie

Działacze stowarzyszeń na rzecz dzieci z ADHD są zaproszeni do cyklu czterech dwudniowych spotkań w Szczecinie.

Nasze koleżanki ze Szczecina pozyskały środki na zorganizowanie takich spotkań i zapraszają nas do dialogu. Są pełne zapału i nadziei, że wspólne dążenie - dobro dzieci z ADHD - pomoże nam wypracować wspólne cele. :OK:
Z rozmowy telefonicznej wynikało, że nie wykluczają włączenie w działania również ZA.

Myślę, że to bardzo cenna inicjatywa, w którą warto zainwestować swój czas i zaangażowanie, ponieważ niewątpliwie razem możemy zrobić więcej.

Czasu na zgłoszenie chęci udziału w projekcie jest naprawdę niewiele - tylko do końca tego roku.
Poniżej treść oficjalnego zaproszenia:

Liderzy OPP
Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji i Inicjatyw
Działających Na Rzecz Osób z ADHD

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Dla Dzieci i Młodzieży z ADHD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZOR oraz Koło Pomocy Dzieciom z ADHD TPD w Szczecinie w partnerstwie z Fundacją im. Stefana Batorego i z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału liderów i przedstawicieli OPP zrzeszonych w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji i Inicjatyw Działających Na Rzecz Osób z ADHD (2 osób z każdej organizacji) w projekcie tematycznym „ADHD wyzwanie społeczne czy negacja?” w ramach programu dla organizacji pozarządowych Obywatele dla Demokracji.
Meritum projektu
Projekt ma uruchomić dialog różnych środowisk zajmujących się dziećmi i młodzieżą z ADHD oraz przeciwdziałać ich permanentnemu wykluczaniu. W odpowiedzi na potrzeby środowiska zaplanowano kompleksowe działania z dziećmi i młodzieżą z ADHD, rodzicami, nauczycielami, kuratorami, sądami, policją, asystentami rodzin o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym, interwencyjnym, prawnym oraz informacyjnym. Ich efektem będzie wzrost wiedzy i kompetencji w zakresie postępowania z dzieckiem z ADHD oraz powstanie stałej sieci współpracy między instytucjami lokalnymi. Projekt ma także wymiar ogólnopolski, gdyż przewiduje działania wzmacniające istniejącą już koalicję pn. "Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji i Inicjatyw działających na rzecz osób z ADHD" oraz organizację konwentu na szczeblu krajowym. Efektem tych prac będą postulaty zmian systemowych ADHD w obszarze edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Wraz z rekomendacjami młodzieży i liderów lokalnych pozwolą rozpocząć proces legislacyjny.
Działania
Ze względu na brak zrozumienia oraz niewystarczającego wsparcia ze strony instytucji samorządowych planowane jest wzmocnienie istniejącej już koalicji organizacji oraz osób zajmujących się ADHD pn. " Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji i Inicjatyw działających na rzecz osób z ADHD" - http://www.adhd.org.pl. Aktualnie zrzesza ono 13 organizacji i 4 nieformalne grupy z całej Polski, lecz nie ma stałej formuły spotkań i współpracy. Projekt zakłada\wypracowanie takiej formuły. Na początek będą to 4 dwudniowe spotkania (co kwartał) zorganizowane w Szczecinie dla ok. 22 ośrodków z Polski po 2 os, w sumie 44 os. Współpraca specjalistów z dziedziny ADHD będzie kolejnym elementem dla stworzenia postulatów oraz uznania ADHD jako jednostki chorobowej wymagającej specjalnych rozwiązań systemowych.
Terminy:
16-17.01.2015 r; 10-11.04.2015 r; 12-13.06.2015 r; 9-10.10.2015 r
Szczegóły organizacyjne: udział nieodpłatny!; zwrot kosztów podróży do 180,00 zł/os; organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowo- edukacyjne
Zgłoszenia
Imienne zgłoszenia z numerem telefonu kontaktowego i nazwą OPP, prosimy kierować na adres adhd@tpd.szczecin.pl, do dnia 31 grudnia 2014 r. Szczegółowe informacje u Menadżera projektu Joanny Rysz tel. 600 905 422
Zapraszamy na stronę projektu
http://www.tpd.szczecin.pl/index.php/pr ... demokracji
Koordynator projektu
Olszewska Tamara
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 20-12-2014 16:13

Przypominam , że już tylko 11 dni na zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu.
Po dwie osoby z każdego Stowarzyszenia. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Fundacja Savant

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-12-2014 16:44

Nam nie udało się poprzestawiać planów zawodowych.
Więc na tym spotkaniu nie uda się nam być.
Może na następnym będzie lepiej?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-01-2015 01:51

Ostatecznie udało się Savantowi jednak uczestniczyć w spotkaniu, przez naprawdę wspaniałego przedstawiciela. :OK:

Kto nie był, niech żałuje, było absolutnie cudownie, wymiana doświadczeń na pewno doprowadzi do ułatwienia organizacjom działalności statutowej. Dziękuję wszystkim uczestnikom za to, że miałam zaszczyt Was poznać, jestem pełna podziwu dla Waszego samozaparcia i dokonań. :OK: Dziękuję Wam również za chęć dzielenia się swoimi materiałami i doświadczeniami. No i przede wszystkim dziękuję dziewczynom ze Szczecina za genialny pomysł i realizację. :D

Już w kwietniu 2015 mamy nadzieję spotkać się w znacznie szerszym gronie, zainteresowanych działaczy (UWAGA - tym razem niekoniecznie muszą to być formalne organizacje!) zapraszamy do kontaktu ze mną przez PW lub z Joanną Rysz tel. 600 905 422.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 06-03-2015 17:41

Następne spotkanie już na początku kwietnia, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Treść zaproszenia:
Szczecin, dnia 04 marca 2015 r
ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA SZCZECIN
Liderzy OPP i Inicjatyw
wraz z Ogólnopolskim Porozumieniem Organizacji i Inicjatyw
Działających Na Rzecz Osób z ADHD

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Dla Dzieci i Młodzieży z ADHD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZOR oraz Koło Pomocy Dzieciom z ADHD TPD w Szczecinie w partnerstwie z Fundacją im. Stefana Batorego i z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału liderów i przedstawicieli OPP i Inicjatyw oraz osób zrzeszonych w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji i Inicjatyw Działających Na Rzecz Osób z ADHD (2 osób z każdej organizacji) w projekcie tematycznym „ADHD wyzwanie społeczne czy negacja?” w ramach programu dla organizacji pozarządowych Obywatele dla Demokracji.
Meritum projektu
Projekt ma uruchomić dialog różnych środowisk zajmujących się dziećmi i młodzieżą z ADHD oraz przeciwdziałać ich permanentnemu wykluczaniu. W odpowiedzi na potrzeby środowiska zaplanowano kompleksowe działania z dziećmi i młodzieżą z ADHD, rodzicami, nauczycielami, kuratorami, sądami, policją, asystentami rodzin o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym, interwencyjnym, prawnym oraz informacyjnym. Ich efektem będzie wzrost wiedzy i kompetencji w zakresie postępowania z dzieckiem z ADHD oraz powstanie stałej sieci współpracy między instytucjami lokalnymi. Projekt ma także wymiar ogólnopolski, gdyż przewiduje działania wzmacniające istniejącą już koalicję pn. "Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji i Inicjatyw działających na rzecz osób z ADHD" oraz organizację konwentu na szczeblu krajowym. Efektem tych prac będą postulaty zmian systemowych ADHD w obszarze edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Wraz z rekomendacjami młodzieży i liderów lokalnych pozwolą rozpocząć proces legislacyjny.
Działania
Ze względu na brak zrozumienia oraz niewystarczającego wsparcia ze strony instytucji samorządowych planowane jest wzmocnienie istniejącej już koalicji organizacji oraz osób zajmujących się ADHD pn. " Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji i Inicjatyw działających na rzecz osób z ADHD" - http://www.adhd.org.pl. Aktualnie zrzesza ono 13 organizacji i 4 nieformalne grupy z całej Polski, lecz nie ma stałej formuły spotkań i współpracy. Projekt zakłada\wypracowanie takiej formuły. Na początek będą to 4 dwudniowe spotkania (co kwartał) zorganizowane w Szczecinie dla ok. 22 ośrodków z Polski po 2 os, w sumie 44 os. Współpraca specjalistów z dziedziny ADHD będzie kolejnym elementem dla stworzenia postulatów oraz uznania ADHD jako jednostki chorobowej wymagającej specjalnych rozwiązań systemowych.
Terminy:
16-17.01.2015 r; 10-11.04.2015 r; 12-13.06.2015 r; 9-10.10.2015 r
Szczegóły organizacyjne: udział nieodpłatny!; zwrot kosztów podróży do 180,00 zł/os; organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowo- edukacyjne
Zgłoszenia
Imienne zgłoszenia z numerem telefonu kontaktowego i nazwą OPP + miastem, prosimy kierować na adres adhd@tpd.szczecin.pl, do dnia 31 marca 2015 r. Szczegółowe informacje u Menadżera projektu Joanny Rysz tel. 600 905 422
Zapraszamy na stronę projektu
http://www.tpd.szczecin.pl/index.php/pr ... demokracji
Koordynator projektu
Olszewska Tamara

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 18-02-2016 20:07

Zbliża się czas na podsumowanie tego projektu. Zapraszamy serdecznie. :)
Projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji
i środków Miasta Szczecin
Koło Pomocy Dzieciom z ADHD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Kontakt: tel. 505 156 895 / adhd@tpd.szczecin.pl / http://www.tpd.szczecin.pl
ul. Pocztowa 31-33,
70-360 Szczecin

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO KONGRESU ADHD nt.
„ADHD wyzwanie społeczne czy negacja?”
12 – 13 marzec 2016 r, ZCDN ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
DZIEŃ PIERWSZY: 12 marzec 2016 r sobota
8.00 – 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.30 Słowo od Organizatorów oraz Gości
9.30 – 11.00 Cele Rezultaty Rekomendacje
11.00 – 13.00 Prelekcja: dr n. med. Artur Kołakowski
Superwizor dydaktyk numer licencji 7 PTTPB. Specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor-dydaktyk PTTPiB
13.00 – 14.00 Przerwa kawowa
14.00 – 15.00 Prelekcja: dr Izabela Gorzkowska
Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Certyfikowany Psychoterapeuta PTP
15.00 – 16.00 Prelekcja: dr Bagusław Brzuchalski
Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
16.00 – 16.30 Przerwa kawowa
16.30 – 17.30 Prelekcja: mgr Natalia Kajka
Psycholog, trener, animator
Ok. 18.00 Zakończenie pierwszego dnia kongresu.

12 – 13 marzec 2016 r, , ZCDN ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
DZIEŃ DRUGI: 13 marzec 2016 r niedziela
9.00 – 10.00 Prelekcja: mgr Katarzyna Orkisz
Pedagog, Tyflopedagog, Terapeuta Sensomotoryki i Integracji Sensorycznej (I i II st.)
10.00 – 10.30 Prelekcja: mgr Dorota Zaborowska
Przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera przy TPD Oddział Okręgowy w Koszalinie
10.30 – 11.00 Prelekcja: mgr Grażyna Ulman
Artystka, Arteterapeutka, Trenerka szkoleń osób dorosłych
11.00 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 -12.00 Prelekcja: mgr Iwona Żmurko
Pedagog, Socjoterapeuta
12.00 – 12.30 Prelekcja: mgr Małgorzata Błędkowska- Matias
Terapeuta rodzinny, Socjoterapeuta, nauczyciel nauczania zintegrowanego, konsultant, mediator
12.30 – 13.00 Prelekcja: mgr Monika Górska – Matysiak
Terapeuta Integracji Sensorycznej (I i II st), Logopeda, Glottodydaktyk
Ok. 13.15 Zakończenie drugiego dnia kongresu.

UWAGA! UDZIAŁ W KONGRESIE NIEODPŁATNY

ZGŁOSZENIA IMIENNE PRZYJMUJEMY PODAJĄC: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, datę urodzenia
- NA ADRES: adhd@tpd.szczecin.pl
- TELEFONICZNIE: 725 – 707 – 101
(OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8.00 – 12.00)

Program Kongresu Dzień Pierwszy_800.jpg
(188.76 KiB) Nie pobierany

Program Kongresu Dzień Drugi_800.jpg
(216.36 KiB) Nie pobierany

Wróć do Stowarzyszenia