Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Dziecko z ADHD w szkole

Moderator: Moderatorzy

agjol

Post 08-10-2005 19:17

Dziecko z ADHD w szkole

Jestem matką dziecka z ADHD poszukuję jakichś grup wsparcia lub pomocy w okolicach Radomia. Mój Krzyś jest teraz w 1 klasie szkoły podstawowej i już zaczynają się schody! Jest nadpobudliwy ale nie agresywny! Nikogo nie bije tyle tylko że chodzi po klasie a nauczycielka musi mu klika razy powtórzyć polecenie.Jednak rodzice innych uczniów z klasy chcą mnie zmusić do nauczania indywidualnego gdyż mój syn "rozprasza ich dzieci " chodzeniem po klasie. Napisali w tej sprawie pismo do dyrektora. Nauczycielka na zebraniu była po ich stronie, gdyż "gdyby on chodził do jej klasy nadal to musiałaby mu kilka razy powtarzać polecenie a wtedy zaniedbuje inne dzieci"! Co mam robić? Już obserwuję oznaki odrzucenia w klasie inne dzieci nie bawią się z nim pukają się palcem w głowe że on jest "Głupi" ( i to robią dzieci nauczycielskie!) Jeśli tak jest przedstawiany w domach nauczycieli ( zdawałoby się ludzi wykształconych) to trudno spodziewać się że inne dzieci będą go traktować normalnie! Gdzie mogę udać się po pomoc? Pomóżcie i poradźcie mi co mam robić :cry:
Jola

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-10-2005 20:18

Re: Dziecko z ADHD w szkole

Witaj cieplutko glowa do gory z tego co piszesz to nie ma tak zle a problemy ktore masz sa sprawami do zalatwienia .Jezeli chodzi o nauczanie indywidualne to szkola nie moze wyslac na nie dziecko bez Twojej zgody ..dlatego nic na sile ..wiem jak sie czujesz podobnie jak Twoj syn bo podobne problemy mialam swojego czasu w szkole ale najwazniejsze jest to zebys sie nie poddala ...Twoje dziecko nie jest ani agresywne ani nie stanowi zagrozenia dla innych dzieci dlatego nie ma najemniejszego powodu do skierowania go na nauczanie indywidualne a wprost przeciwnie ustalone jasne zasady postepowania i integracj az grupa moga przyczynic sie do poprawy stanu zdrowia Twojego synka .Odizolowanie w Waszym przypadku nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem a pomoc powinnas szukac w poradni psychologiczno-pedagogicznej ktora moze wydac orzeczenie o potrzebie ksztalcenia integracyjnego uwzgledniajac wskazowki dla nauczycieli :-)))

Kicia

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 10-10-2005 13:24

Czego to ja się nie nacierpiałam w szkole przez te wszystkie lata nauki...Dokładnie to samo co u Krzysia - tak samo rodzice innych dzieci robili draki w szkole, że ich zdrowe, normalne i w ogóle cacy dzieci maja mnie dość i że oni nie chcą żebym chodziła z nimi do klasy, bo jestem gadatliwa, meczaca, a na lekcjach zadaję głupie pytania nauczycielom.Teraz jestem w klasie maturalnej (to moja siódma szkoła) i egzystuję w klasie jako tako tylko dlatego, że w szkole udaję kogos kim nie jestem - odzywam się tylko pytana. Za to w domu muszę potem odreagować ze zdwojona mocą...
Kicia

AgaK

Post 10-10-2005 18:16

Uważam podobnie jak biedroneczka. Naprawdę jest o co powalczyć. W klasach integracyjnych jest mniej dzieci i pedagog wspierający, którego zadaniem jest pomoc dzieciom z orzeczeniem. Poza tym wychowawczynie klas integracyjnych zwykle mają większe doświadczenie i umiejętności. Naprawdę powinnaś zgłosić się do Poradni Psych.-Pedagogicznej i nie czekaj, aż Twojemu dziecku nazbierają się negatywne doświadczenia. Można tego uniknąć.
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-10-2005 18:21

Tylko , że w klasach integracyjnych nauczyciel wspomagający to najczęściej oligofrenopedagog, który potrafi pracować z dziećmi upośledzonymi, natomiast nadruchliwe i inteligentne do tego, sa bardzo trudnym przeciwnikiem i tu oligofreno nie pomaga.
Tu potrzeba empatii i cierpliwości i konsekwencji, a to jest często zbyt trudne dla słaboopłacanych nauczycieli. Tu trzeba szukać szkoły przyjaznej, gdzie nauczyciele nie narzekają na dyrekcję i na swoją trudną prace za małe pieniądze.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-10-2005 18:28

Ciężko mi coś powiedzieć. Skończyłam państwówkę, zmieniałam klasę z powodu relacji z rówieśnikami, ale akurat z nauką problemów nie było - taki podtyp.
Jeśli dziecko lgnie do książek i ogólnie nie stroni od nauki (choćby i jednego przedmiotu), to może spróbować do zwyczajnej klasy, z tym że poleconej przez znajomych - bo to przecież różnie bywa. Wtedy wystarczy dobry nauczyciel i dziecko trochę się uspokoi. Jeśli to właśnie nauka sprawia największe trudności - lepiej chyba integracyjna.

A nauczycielka jest ogólnie mało zaradna. Nie chce jej się powtarzać poleceń... Pierwszoklasiści są przecież "świeżym" nabytkiem i można dać im trochę kredytu zaufania. Nauczanie początkowe to trzy pierwsze klasy, wszystkie lekcje z jedną osobą, czas na wyrobienie właściwych nawyków, wypracowanie dobrych relacji z uczniami. A dzieci w tym wieku są różnie dojrzałe, z adhd czy bez. A jak polubią nauczycielkę, to już całym sercem.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

AgaK

Post 10-10-2005 18:37

Halina pisze:Tu potrzeba empatii i cierpliwości i konsekwencji, a to jest często zbyt trudne dla słaboopłacanych nauczycieli. Tu trzeba szukać szkoły przyjaznej, gdzie nauczyciele nie narzekają na dyrekcję i na swoją trudną prace za małe pieniądze.

Empatia potrzebna jest zawsze. Co do wykształcenia pedagogów, to tego nie wiedziałam. Wydawało mi się, że powinno uwzględniać różne trudności dzieci. W naszej szkole z pewnością taki świeży pedagog szybko nabędzie doświadczenia w pracy z Adhdowcami :wink:
Na szczęście dla nich (Adhdowców) pedagog szkolna przyznaje się do tej dysfunkcji, więc i rodzicom od razu łatwiej.
Agnieszka, mama ośmiolatka z ADHD

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 10-10-2005 18:46

Damiana pedagog zapoznala sie tak dokładnie co to jest to adhd i jak to sie je i teraz dopiero w 3 klasie widac obustronną chęć do współpracy i pomocy ,,teraz moge smiało powiedzieć że klasa integracyjna jest lepsza od masówki chodż i tu znajdą sie rodzice przeciwni co do wspólnej nauki Damiana i ich dzieci ale głos decydujący ma tu w koncu nauczyciel no i ja -ma sie rozumieć

missblack

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-06-2006 14:05

Od września Ala idzie do szkoły. Do jedynej w naszym mieście. Klas pierwszych - sztuk dwie. I dwie nauczycielki, które, nie wiem skąd, wiedzą o nadpobudliwości Ali. I obie już się boją mieć moje dziecko w swojej klasie. To jest baaardzo "miły" początek. Dziwi mnie to wszystko tym bardziej, że ja nigdy w życiu nie pokazywałam komukolwiek orzeczenia o tym, że Ala ma ADHD, bo takowego nie mam. Pni z PPP ustnie poinformowała mnie o ADHD Ali i poradziła, abym na początku w szkole nic o tym nie wspominała, bo różnie to bywa... A Ala jest tak samo,jak Krzyś wielką wiercipiętą, ale absolutnie nie jest agresywna.
I żeby tego było mało, rehabilitant z Ośrodka Wczesnej Interwencji stwierdził, że nadpobudliwość dziecka może wiązać się z kłopotami z IS i błędami wychowawczymi. Dziecko jeszcze nie wyruszyło do szkoły, a już go zaszufladkowano. I to już dawno temu.
No coż, czuję, że muszę przez wakacje nabierać sił i uzbrajać się w cierpliowość i wiarę w ludzi...
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

aleks

Awatar użytkownika

Post 09-06-2006 14:45

Oj tam wiedza bo wieści szybko sie rozchodza :) Dobrze ze nie mówią że ma nadpbudliwość bo ma ojca alkocholika a mama ich zostawiła :) jak było w naszym przypadku:) dodam że wieści rozpowszechniała pani pedagog szkolna. No ale ludzie fantazje mają :) Myśle że jeśli jest nagonka na Twoje dziecko to zabieraj go stamtąd szybko, nie zmienisz ldzi a dziecko będzie cierpieć :( My mieliśmy przerost ambicji walczyliśmy i mały ucierpał a ludzie i tak podli zostali.[/url]
Aleks

wiola

Post 09-06-2006 16:34

Mam koleżankę nauczycielkę i niedawno mi powiedziała, że w szkole już drżą, iż będą od września mieć ucznia z adhd. Tak na marginesie jest to syn mojej znajomej, ale nic jej o tym nie mówiłam, bo w międzyczasie zapisała go do innej szkoły, z powodu planowanej zmiany miejsca zamieszkania. Wywiad dobrze działa. W mojej szkole rejonowej z klasami integracyjnymi dzieciom zafundowano testy sprawdzające rzekome predyspozycje do uczęszczania do klasy integracyjnej, a przecież chodziło o to, żeby przypadkiem nie trafiło jakieś dziecko z problemami bez orzeczenia. Moje nie dostało się i przez rok musiało chodzić do odległej szkoły, by w ten sposób uniknąć nauki na II zmianę przez 6 lat. Wrócił w II klasie jak dziecko "orzeczone". Tym sposobem stracił pół roku w I klasie - pozwolono mu nic nie robić na lekcjach.

mamaarka

Awatar użytkownika

Post 09-06-2006 16:36

Oj, może to nie wypada, ale ucieszyłam się, że nie tylko w naszej w szkole coś jest nie tak z panią pedagog... :)
Do nas tydzień temu wpadło na wywiad środowiskowy dwóch miłych panów policjantów, którzy otrzymali zgłoszenie ze szkoły, że dzieci są chyba maltretowane i zaniedbywane w domu, bo wykazują wszelkie objawy ofiar przemocy... Miła rozmowa skończyła się stwierdzeniem pana policjanta: "cóź, bardzo państwu współczuję, ja też mam dzieci, a teraz jest taka moda na tą przemoc..."
Ale ja i tak jakoś nie czuję się najlepiej...

missblack

Awatar użytkownika

Post 10-06-2006 09:39

A ja już myślałam, że tylko w takich małych mieścinkach, w jakiej my mieszkamy, wieści szybko się roznoszą. A tu widocznie wszędzie tak jest, że nauczyciele po prostu chcą wiedzieć z kim będą pracować, albo ... :roll: Wolę nie kończyć. Ja tam uważam, że Ala będzie skarbem dla wychowawcy, jeżeli będzie umiał ją zmotywować i docenić. Przy brakach z jednej strony ma ponadprzeciętne możliwości z innej, no ale przecież najlepiej być tym przeciętnym... :evil:

Aj tam, będzie super :OK:
Pozdrawiam.

aleks

Awatar użytkownika

Post 10-06-2006 10:06

No dobra a teraz będę piąc z zachwytu :) a co tam nasze panie i szkoła zasługują na to :) Pani derektor tej szkoły ( 3już) uwiodła mnie pierwszą rozmową :) Powiedziała że zanim zdecydują się na przyjęcie mojego dziecka( nie ten rejon) musi je zobaczyć i z nim porozmawiać bo nie wie czy sobie poradzą. Profesjonalizm :) Na rozmowie była pani derektor i pedagog szkolny ( drugi nasz aniołek) Mały się dostał i jeszcze był przez panie zachęcany do przyjścia do szkoły:) Szkoła państwowa :) a jednak można jak sie chce:)
Aleks

Ciekawska

Wsparcie

Post 05-07-2006 14:43

missblack pisze:A ja już myślałam, że tylko w takich małych mieścinkach, w jakiej my mieszkamy, wieści szybko się roznoszą. A tu widocznie wszędzie tak jest, że nauczyciele po prostu chcą wiedzieć z kim będą pracować, albo ... :roll: Wolę nie kończyć. Ja tam uważam, że Ala będzie skarbem dla wychowawcy, jeżeli będzie umiał ją zmotywować i docenić. Przy brakach z jednej strony ma ponadprzeciętne możliwości z innej, no ale przecież najlepiej być tym przeciętnym... :evil:

Aj tam, będzie super :OK:

To też prawda. Nie popieram plotkarstwa i tanich sensacji.
Ale nie zawsze nauczyciel chce się dowiedzieć czegoś więcej o uczniach w złej intencji. Jeśli będzie wiedzieć o problemach dziecka czy to domowych, czy to zdrowotnych, to już we wrześniu może zacząć działać z marszu. A tak zanim się zapozna z dwudziestoma kilkoma pierwszakami, rodzicami, rozezna się w sytuacji materialnej, komu jakich podręczników brak, to przeleci miesiąc. A to jest bardzo dużo w adaptacji pierwszaka.
Ja mając dostać kolejną pierwszą klasę już od maja przygotowuję się do tego psychicznie i praktycznie. Robię spotkania z rodzicami, mogą też kontaktować sie indywidualnie, oraz odwiedzam dzieciaki w zerówce i trochę je rozpoznaję. O resztę pytam nauczycielkę. (Nie jest to wielki problem, bo zerówka jest w mojej szkole, drzwi w drzwi).
I dzięki temu wiem, że Jaś ma cukrzycę i mama szkoli mnie jak zbadać cukier a jak w razie czego podać insulinę, druga informuje mnie, że Małgosia bierze silne leki po których ma zaburzoną koncentrację i jest śpiąca, że jej reakcja jest wydłużona. A Jola ma bardzo poważne problemy z nerkami i broń Boże żeby się nie zmarzła i nie zaziębiła się i na każde zgłoszenie trzeba szybko wypuszczać dziecko do WC. No i w ubiegłe wakacje doszły dzieci z ADHD i z DzPM. Jakbym nie miała tych informacji wcześniej, to we wrześniu wyszłabym, brzydko mówiąc na głupa, niedouczoną i nie wiedziałabym co mam z tymi dziećmi robić. A tu każdy trzyma się spódnicy, chce być zauważony, albo odwrotnie boi sie szkoły i ja mam to ogarnąć i jeszcze uczyć.
Na dodatek przez kilka dni dzieci mają dla mnie jednakowe buzie (bo mam słabą pamięć do twarzy), więc robią im fajne identyfikatory i one są z tego bardzo dumne, a ja mogę od razu zwracać sie po imieniu bez mylenia Jasia z Grzesiem. Samo życie.
Więc drogie mamy, nie miejcie nauczycielom wszystkiego za złe, bo czasem to co robią, a Wam się wydaje, że w złej wierze, wygląda zupełnie inaczej od strony biurka i dziennika.
Nie uprzedzajcie sie od samego początku. Lepiej przyjść i powiedzieć o problemach dziecka i zastrzec, że nie życzycie sobie aby wiedziały o tym osoby postronne czyli Ci, którzy nie bedą uczyć dziecka i Grześ, i cała wieś. Wiem, że ludzie są różni, ale trzeba poprosić o dyskrecję w imię dobra dziecka, żeby go na wstępie nie zaetykietowano.
Jasne, ze każdy każdy chciałby mieć w klasie wszytkich uczniów ślicznych, mądrych i grzecznych. Ale tak nie jest.
To bardzo fajnie, że mamy pierwszaczków tak przeżywają ten start szkolny swojego dziecka. Trzeba wykorzystać ten czas we wrześniu, kiedy dziecko jest zauroczone szkołą, kolegami, panią. Wtedy da sie dużo zmienić nawet u gaduł i wiercipięt. A jeszcze jak pani będzie miała duży autorytet u dziecka, to 3 lata macie z głowy, bo dzieciak będzie zapatrzony w nauczycielkę i wyfrunie mamie spod skrzydełek. Trzeba tylko dyskretnie obserwować i czuwać nad całokształtem wdrażania w obowiązek szkolny.
POzdrawiam

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-07-2006 18:02

Ciekawska!
Jestem zachwycony!
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Zapraszamy młodzież w wieku 13-24 lat z diagnozą ZA lub ADHD do udziału w bezpłatnych badaniach psychologicznych mających na celu poszukiwanie mocnych i słabych stron badanego.
mail: fundacja@savant.org.pl

Poradnia Savant

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-07-2006 20:39

dreptak pisze:Ciekawska!
Jestem zachwycony!

Ja też...
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 05-07-2006 20:57

Ciekawska, u mnie wlasnie tak bylo, panie jak Kuba byl jeszcze w zerówce w przedszkolu terapeutycznym przyjechały,zeby go poznać (a nie ukrywam, ze mialy kawalek), były dwa razy, rozmawialy z nauczycielami z psychologiem, zostawiły sobie furtkę, żeby w razie problemów zadzwonic i pogadac. Dzieki temu moje dziecko znało panie jak szło do szkoły, połowa stresu z głowy.
Brawo dla Ciebie, oby więcej takich nauczycieli.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

missblack

Awatar użytkownika

Post 06-07-2006 11:17

Ciekawostko, bardzo staram się bronić przed takimi uczuciami, jak uprzedzenie. To byłby okropny start. Dlatego, mimo takiej maalutkiej niepewności (bo to właśnie nauczyciel poinformował mnie, że boją się mojego dziecka, a więc cóż to za autorytet, który boi się "trudnego" ucznia?), staram się nastawiać optymistycznie. Nie mam innego wyjścia, dzieci doskonale wyczuwają nasze obawy. A może to, że się boją, to kolejna plotka?

Oczywiście również jestem pod wrażeniem po przeczytaniu Twojego posta.
Tylko pozazdrościć Twoim uczniom.
[smilie=mylove.gif]
Pozdrawiam.

golombek

Wsparcie

Post 06-07-2006 11:48

missblack pisze:Tylko pozazdrościć Twoim uczniom.
Ja tylko żałuję Ciekawska, że nie uczyłaś mojego Kuby :roll:

Ciekawska

Wsparcie

Post 06-07-2006 19:38

No co Wy, nie chwalcie mnie i tak się nie zachwycajcie :oops: . Nie jestem czymś nadzwyczajnym. I wcale nie jestem mądra (moze dopiero na emeryturze zmądrzeję :wink: ).
Jasne, że pewnych sytuacji się boję, że są one dla mnie nowe i trudne. Ale do licha wybierałam ten zawód świadomie i wiedziałam, że będę pracować z żywymi istotami, a nie z kołkami. Zdarza się, że czasm palnę coś głupiego (typu :jesteś cielę" ale nigdy gorzej), bo granice wytrzymałości nerwowej mam jak u każdego, czasem ręka świerzbi, żeby wytargać za ucho, postawić do kąta. Ale czy na straszeniu i przemocy ma polegać zachęcanie do nauki? Owszem to jest tłumione i potem odreagowywane w domu. Własnie z tym, nie mogę sobie nieraz poradzić. Myślę, że powinno sie tworzyć dla nauczycieli, którzy pracują z dziecmi z problemami, jakieś grupy wsparcia. Po prostu nie ma nic za darmo. Dla mnie tym, jest to forum, gdzie czytam sobie wypowiedzi i staram sie popatrzeć oczami rodzica na dziecko z ADHD. I wierz cie mi, to dużo daje. Pozdrawiam

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 06-07-2006 21:03

No ja planuję dla nauczycieli od przyszłego roku grupę wsparcia, jak ktoś będzie chciał. Już dawno o tym myślę i mówię, bo w końcu to nauczyciele są na pierwszej linii frontu, a pomocy znikąd.Pozdrawiam!
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-07-2006 21:12

NO ja szczerze nauczycielom wspólczuję.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-07-2006 22:12

Agatko.
Życzę szczęścia, bo powodzenia nie wróżę. Może znajdziesz pojedyńcze jednostki, chętne do udziału w takich grupach.
Nie wiem, czy pamiętacie, że w czasie konferencji o adhd zdecydowana większość nauczycieli uciekała po wydaniu zaświadczenia. To znaczy, że przyszli TYLKO po zaświadczenie. Temat im wisiał. Widziałem ich wzrok myślą niezmącony.
Nadal twierdzę, że Małgosia i Ciekawska są ewenementami (ale skomplikowanych słów używam !). Cieszę się, że są. Ale martwi mnie, że jest ich tak mało.
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Zapraszamy młodzież w wieku 13-24 lat z diagnozą ZA lub ADHD do udziału w bezpłatnych badaniach psychologicznych mających na celu poszukiwanie mocnych i słabych stron badanego.

Poradnia Savant

Ciekawska

Wsparcie

Post 07-07-2006 13:28

Ja bym na taki kurs, szkolenie, czy wsparcie poszła nawet jakby nie dawali żadnego papieru. Przeciez nie ważne ile mam bumagi, tylko, to co wiem i jak tę wiedzę zastosuję. Może np. we wrześniu zachęcicie tych nauczycieli, ktorzy pracują z Waszymi dziećmi do zaglądania tutaj, do wymiany doświadczeń, rad. poglądów, wsparcia. Mam na myśli oczywiście tych fajnych, bo na wrednych szkoda czasu. A z biegiem czasu, jak się takie nasze belferskie poradnictwo rozwinie, to również i tych, co warto byłoby aby sie podszkolili. Co Wy na to?

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-07-2006 16:11

Przecież taka grupa wsparcia może istnieć także na tym forum - dreptak dołoży jeszcze jeden dział: Forum nauczycielskie i będzie to miejsce dla nauczycieli, psychologa, wymiany mysli, refleksji... ..itp. Odpowiednio rozpropagowac "ideę wsparcia" po szkołach, wśród nauczycieli.. na pewno znajdzie sie wielu zainteresowanych (tym bardziej, że jak robią staże to umiejetność stosowania ICT bardzo sie im przyda).... jestem optymistką zawsze i wszędzie... :D :D :D
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-07-2006 17:25

Oczywiście, nie ma problemu. Forum pomieści i nauczycieli.

Ale ...
Małgosia podpowiedziała mi, że jest forum nauczycielskie. Zawitałem tam kilka miesięcy temu, gdzie troszkę rozruszałem przysychający temat adhd. Starałem się jak mogłem, żeby zachęcić nauczycieli, żeby tu zawitali.
I co? Pojawiła się najbardziej kumata osoba z tamtego forum, czyli Ciekawska. I nikt więcej.
A gdzie reszta? Na tamtym forum zarejestrowanych jest prawie 60 tys uczestników! I nikogo nie zainteresowało nasze forum?
W mojej stopce umieściłem link do naszego forum. I jaki efekt?
W maju kliknęło w ten link 36 osób, w czerwcu 10, w lipcu 2. Jakie wnioski? Ano takie, że w czasie roku szkolnego, to jeszcze coś się chce, ale na wakacje zajmują się wyłącznie sobą.

Na tamtym forum są trzy duże działy
    Awans zawodowy
    Pomoc, szukam, potrzebuję
    Dyplomowanie i co dalej
Na pierwszym jest ponad 10 tys postów
Na drugim prawie 10 tys postow
Na trzecim 340 (słownie trzysta czterdzieści sztuk)

Dla mnie oznacza, że 99% uczestników tamtego forum kończy swoją aktywność na uzyskaniu awansu zawodowego.

Na tych pierwszych, systematycznie pojawiają się prośby o gotowce i o zestawy pytań. Co prawda jest to gonione przez administratorów, ale pojawia się systematycznie.
Oprócz tego :
    pytania o to jak dostać podwyżkę
    jak dostać mieszkanie służbowe
    sprawy socjalne
    techniczne szczegóły na temat awansu

A czasem coś się przemknie na temat dzieci.

Nie piszę tego, żeby kogokolwiek gnębić, ani dołować. Przedstawiam tylko smutną diagnozę. My i nasze problemy ich nie interesujemy.

Możemy zapraszać, motywować, zachęcać. Tylko czy coś to da?
Jeżeli którykolwiek z nauczycieli zaglądał tu, na nasze forum, słyszelibyśmy o forum w szkołach. A czy ktoś słyszał? Bo ja nie.
Słyszałem, że niektórzy psychologowie podpowiadają rodzicom, żeby do nas zajrzeli, ale o takich nauczycielach jeszcze nie słyszałem.

uff. Chyba upał mi daje popalić, bo straciłem mój beznadziejny optymizm.
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Poradnia Savant

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-07-2006 17:31

Dreptak.. a ja bym zaryzykowała to forum - przecież zawsze mozna je wykasować.. Wiem, że to, co piszesz jest prawdą. Ale ja wierzę, że to sie bedzie zmieniać.. musi.. może coś wraz z początkiem roku szkolnego drgnie?? kto wie?? :wink:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-07-2006 17:39

Małgosiu, nie ma sprawy. Twoja prośba, jest dla mnie rozkazem.
Proszę o pomysły, jak zatytuować działy dla nauczycieli. Jeden duży worek? Forum w 'Dzieciach'?
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Poradnia Savant

golombek

Wsparcie

Post 07-07-2006 18:17

dreptak pisze:Jeden duży worek? Forum w 'Dzieciach'?
Ja bym zrobił oddzielny worek. Wkładając to gdzieś między dzieci utrudnimy dostęp, a chodzi chyba przecież o promowanie tego działu. Małgosia i Ciekawska, jako najbardziej doświadczone zawodowo niech zasugerują nazwy poddziałów.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 07-07-2006 21:12

No właśnie, właśnie, a ja i tak spróbuję coś rozkręcić, łatwo się nie zrażam. Kropla drąży skałę.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-07-2006 07:03

Agatka pisze:No właśnie, właśnie, a ja i tak spróbuję coś rozkręcić, łatwo się nie zrażam. Kropla drąży skałę.

No własnie chodzi o te krople, kropelki... osobny worek na pewno .. a co do podtematów to może ich nie wyznaczać, życie samo przyniesie jakieś propozycje.. :wink:

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 11:36

małgosia pisze:co do podtematów to może ich nie wyznaczać
To dobry pomysł, gdy powstaną wątki, można będzie je jakoś posegregować w działy i wtedy nadać nazwy. Czasem lepiej zamiast kombinować pójść na żywioł :wink: , tylko... czy ten żywioł się pojawi :?: :roll: .

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-07-2006 18:48

golombek pisze:
małgosia pisze:co do podtematów to może ich nie wyznaczać
To dobry pomysł, gdy powstaną wątki, można będzie je jakoś posegregować w działy i wtedy nadać nazwy. Czasem lepiej zamiast kombinować pójść na żywioł :wink: , tylko... czy ten żywioł się pojawi :?: :roll: .

Nawet jak nie bedzie ten żywioł wielki to warto, by na takim forum taki nauczycielski zakątek był.. :wink:

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 21:55

małgosia pisze:Nawet jak nie bedzie ten żywioł wielki to warto, by na takim forum taki nauczycielski zakątek był.. :wink:
No chyba nie masz wątpliwości, że jestem zdecydowanie ZA :!: . To ciekawy pomysł i warto go wdrożyć. Mam nieciekawe przeważnie doświadczenia z nauczycielami, ale nie tylko. Spotkałem bardzo zaangażowanych w ADHD-owe tematy i myślę, że z takiego działu na naszym forum zyskają wszyscy. I zainteresowani nauczyciele i rodzice, a przede wszystkim dzieci, bo to o nich cały czas przecież toczymy bój. Są na pewno wśród nauczycieli chętni do bliższego poznania naszych problemów i zdolni do zaangażowania się na naszym forum. Przykładem możesz być Ty Małgosiu i Ciekawska. Nie jesteście przecież wyjątkami, takich nauczycieli jest całe mrowie, więc może czas na kampanię reklamową adhd.org.pl dla nauczycieli :?:

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-07-2006 22:47

Własnie.. własnie.. właśnie.. chciało by się powiedzieć yes yes yes.. ja rozdaje rodzicom, nauczycielom namiary na forum... wiem, że wiele osób podczytuje poszczególne wątki chociaż nie pisze..

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 23:03

No i o to chodzi, świetnie Małgosiu, jesteś wielka. Dajmy im też kąt dla nich właśnie przeznaczony. Forum jest, jak na razie raczej dla rodziców i doroslych ADHD-owców. Czytają, ale nie znajdują miejsca dla siebie w tym całym bałaganie :D . Gdy powstanie, choćby malutki kącik tylko dla nich, może się ośmielą i uaktywnią się choć troszkę.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-07-2006 23:06

zrobione
Może być?
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Poradnia Savant

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 23:09

Świetnie Dreptaczku, dzięki. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże :roll:

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-07-2006 15:21

dreptak pisze:zrobione
Może być?

Supeer.

wiola

Post 10-07-2006 15:57

Ciekawska, jesteś dla mnie nauczycielem z powołania. Gratuluję.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Ciekawska

Wsparcie

Post 10-07-2006 21:30

:D No nie wiem .... może.
Nie zaglądałam tu kilka dni i widzę, że coś chyba poprzekładaliście. :wink: Wprawdzie coraz lepiej radzę sobie z poruszaniem sie po tym forum, sporo przeczytałam już ale zawsze jak tu zajrzę "na momencik" znajdę cos nowego i ciekawego do poczytania. Nie zawsze sie odzywam, bo nie mam potrzeby, ale czytam, czytam .... Widzę, że jest to po prostu kopalnia. Link do tej strony będę podawała każdej koleżance, bo wiem, że klika z nich ma uczniów z problemami z koncentracją. Poproszę też koleżanki z PPP, żeby dawały namiary rodzicom.
Aha, co możecie powiedzieć o książce "Oswoić ADHD" Beaty Chrzanowskiej i Justyny Święcickiej? Gdzieś (nie pamiętam gdzie) ja polecano.

Ciekawska

Wsparcie

Post 10-07-2006 21:32

:oops: kilka z nich (nie jest to żadna "klika")
ha ha, ale mi sie napisało.

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-07-2006 22:44

Ciekawska pisze::D jest to po prostu kopalnia. Link do tej strony będę podawała każdej koleżance, bo wiem, że klika z nich ma uczniów z problemami z koncentracją. Poproszę też koleżanki z PPP, żeby dawały namiary rodzicom.

Ja też podaję nauczycielom, rodzicom... warto poczytać.. :wink:

golombek

Wsparcie

Post 11-07-2006 04:44

Ciekawska pisze:Aha, co możecie powiedzieć o książce "Oswoić ADHD" Beaty Chrzanowskiej i Justyny Święcickiej?
Książkę polecam. Autorki znają dobrze temat, uczęszczałem na prowadzone przez obie panie warszaty w "Uniwersytecie dla Rodziców" przy ul. Raszyńskiej w Warszawie.

Wróć do Szkoła, przedszkole