Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Turnusy rehabilitacyjne

Moderator: Moderatorzy

truskawka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-04-2005 22:03

Turnusy rehabilitacyjne

Podpowiedzcie jak , gdzie i w jaki sposób się załatwia skierowania na takie leczenie. Co trzeba mieć ,żeby się starać i gdzie ew. warto jechać i co taki wyjazd daje.
Czy dzieci mogą tam jechac z rodzicami ( do jakiego wieku ?).
Czy posiadanie zaświadczenia o niepełnosprawności ułatwia załatwienie wyjazdu?
Jak wygląda finansowa strona wyjazdu?
I co jeszcze warto wiedzieć zanim się zacznie wyjazd załatwiać ?:)

Dużo pytań ale wszystko zgromadzimy w jednym miejscu :)

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2005 21:19

turnusy

Uff ..wiec tak ..wniosek na taki turnus musisz pobrac w PEFRONIE i zaniesc do lekarza ktory Ci go wypisze .Skladajac go trzeba dolaczyc ( przynajmniej u nas w Tychach tak jest ) zaswiadczenie o dochodach .Oraz informacje o tym z jakiego osrodka i w jakim czasie masz zamiar korzystac (osrodki mozna znalezc wpisujac w wyszukiwarke "turnusy rehabilitacyjne) Przewaznie sa one 14-dniowe,jezeli lekarz wypisze Ci ze obecnosc rodzica jest obowiazkowa wtedy rowniez dostaniesz dofinansowanie z Pefronu.Pani zajmujaca sie tym powiedziala ze dzieci dostaja dofinansowania ok.650 zl a rodzic 450 zl (oczywiscie uzaleznione jest to od dochodow )Jezeli sytuacja materialna jest trudna mozna dodatkowo poprosic o pomoc MOPS .Aha zeby skorzystac z tego trzeba miec orzeczenie o niepelnosprawnosci.Pozdrawiam.Ola

truskawka

Awatar użytkownika

Post 20-04-2005 11:43

Znalazłam turnusy dla dzieci z opiekunem: http://www.neurokinesiology.pl/indexpl.htm
Choć po cichu przyznam,że cena takiego wyjazdu ( 14 dni z opiekunem) zwaliła mnie z nóg... :lol:

małgorzata

Post 04-05-2005 18:20

Dopiero dołączyłam do tematu ,i czytam wszystko na temat adhd.To chyba najciekawsze co znalazłam.Borykam się z problemem już 3 lata i z nikąd pomocy.Mieszkam w małym mieście ,gdzie na ten temat niewiele wiedzą .Zaniosłam do szkoły artykuły o adhd i niewiele pomogło.Słyszałam o takich turnusach ale ceny.....

1iwona1

Post 09-05-2005 17:41

Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

Żaneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 08-09-2005 18:46

Turnusy rehabilitacyjne

Dostałam informacje od psychiatry że w Orzeszu mieści się ośrodek leczenia w systemie całodobowym dla dzieci do lat18,możliwość towarzyszenia dziecku.Z następującymi schorzeniami:ADHD,zabuż.lękowe,fobie,fobie szkolne,natręctwa, tiki,moczenie mimowolne,zaburzenia rozwoju,mutyzm wybiurczy,jąkanie,wady wymowy,problemy emocjonalne i adaptacyjne w okresie remisji zaburzeń psychotycznychi depresyjnych.Metody terapeutyczne:psychoterapia indywidualna i grupowa,terapia przez zabawę ,terapia ruchem,ter.zajęciowa,muzykoterapia,logopedyczna,dogoterapia,zajęcia relaksacyjne,sportowe,terapiaSI,EEG,EEG BBIOFEEDBACK , zabiegi fizjoterapeutyczne,inhalacje ,kapiele itp.Specjaliści to: psychiatra dzieci i młodzieży ,pediatra,neurolog.psycholog,logopeda,terapeuci zajęciowi,pielęgniarki[dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum objęci są nauką]podaję adres i tel;032 22156 70 ul.Mikołowska208 Orzesze-Zawiść 43-187 .podobno na pobyt czeka się 2 miesiące
Żaneta mama i żona ADHD-owców

Moni

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-09-2005 07:38

Re: Turnusy rehabilitacyjne

[Witam wszystkich!Przeczytałam informację o turnusach niestety cena mnie przerosla,poprostu nie stac mnie na taki turnus nawet po doplacie z MOPS .Czy ktos mi powie od czego zaczac? Jestem tu nowa,mam 12 corke z zespolem padaczkowym i ADHD i jestem sama z tym problemem a poprostu juz nie daje rady.Pozdrawiam
Moni

Żaneta

Awatar użytkownika

Post 10-09-2005 11:43

Turnusy rehabilitacyjne

Moni ten ośrodek o którym pisałam dla dzieciaków jest refundowany przez NFZ.Tylko rodzic jak chce towarzyszyć dziecku płaci ok. 20 złotych.twoja córka ma 12 lat i może sama mogła by tam pojechać,a może z MOPSU dostała byś dla siebie dofinansowanie.Wiem też o tym że jest możliwość przepustki weekendowej dla dzieci ,które są same w ośrodku.Wszystkie zabiegi tam są bezpłatne w tym 10 seansów bbiofeedbeck.Skierowanie do tego ośrodka może wypisać pediatra,a najlepiej psychiatra no i oczywiście trzeba zaznaczyć czy dziecko jedzie samo czy z opiekunem.Podaję ci jeszcze telefon do tego ośrodka tam na pewno udzielą ci bardziej szczegółowych informacji tel:032 221 56 70

olaoska

Awatar użytkownika

Post 22-01-2006 17:40

czy znacie jakiś ośrodek rehabilitacyjny -juz sprawdzony dla dzieci z ADHD? BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA PODPOWIEDŻ !

Żaneta

Awatar użytkownika

Post 22-01-2006 18:05

Wcześniej pisałam o tym ośrodku w Orzeszu ,przeczytaj tam jest podany telefon.Tam też wysyłają dzieci z ADHD od kilku osób słyszałam same pozytywy.Pozdrawiam

anik

Post 14-11-2006 09:32

ORZESZE-ZAWIŚĆ

witam właśnie złozyłam dokumenty do tego ośrodka -opinia ze szkoły ,z poradni skierowanie od lekarza rodzinnego,młodszy syn ma orzeczenie o niepełnosprawności starszy nie. na odpowiedz czekałam 2 tygodnie dzieci zakwalikowały sie do terapii z opiekunem. na przyjęcie trzeba potrzekać około dwa miesiące.pobyt dzieci jest darmowy -refundacja nfz-opiekun 22zł za dzien pobytu.anik

adres strony orzesze-zawiść
http://www.osrodekterapiinerwic.pl/

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 14-11-2006 17:26

Cena pobytu opiekuna zmieniła się w tym miesiącu, teraz opiekun płaci 28 zł. za dobę.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Leczenie