Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Rozmowy z Poradniami Zdrowia Psychicznego o dorosłych z ADHD

Moderator: Moderatorzy

CZy próbowałeś/aś zdiagnozować swoje ADHD dorosłego w Poradni Zdrowia Psychicznego

Próbowałem/am, potraktowano mnie poważnie.
11
18%
Próbowałem/am potraktowano mnie jak symulanta.
12
20%
Nie ma sensu próbować, nikt nie chce ze mną na ten temat rozmawiać
16
26%
Po kilku próbach udało się.
5
8%
Nie próbowałem, bo nie mam takiej potrzeby
17
28%

Liczba głosów : 61

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-09-2005 17:40

Moja mrówcza grafologiczna praca wskazuje ,ze tam było napisane raczej "Depalmine euro?"
A o tym co wiecie?
To to samo bedzie...?

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-09-2005 19:21

Marta po wpisaniu tej nazwy w google widać komunikat czy chodziło ci o depakine euro? To może być jednak depakine.
A tak konkretnie czego spodziewasz się? Nie rób eksperymentów z lekarzami i lekami :wink:
Młodość ma swoje prawa i "szaleństwa" ale jako, że granica między zdrowiem psychicznym a chorobą jest cienka w każdym wieku - pilnuj się Marta, bo dla chcącego nic trudnego - i jednostka chorobowa na życzenie się znajdzie. Trochę żartuję ale bardziej to się martwię żebyś nie zrobiła jakiegoś głupstwa. Psycholog "przekazała Cię" dalej i wszystko. Nawet nie wiedziałaś czy iść lepiej do iksa czy igreka. Poradź się kogoś kompetentnego co robić z rozpoczętym przez Ciebie tematem wizyty u "specjalisty" a i na forum inni mogą się na ten temat wypowiedzieć, bo może się mylę.

Jeśli w PPP doradzam rodzicowi wizytę z dzieckiem nawet u neurologa to wolę wiedzieć kto to jest - z nazwiska, z opinii rodziców, którzy już korzystali z jego pomocy, porozmawiać z tym właśnie konkretnym lekarzem telefonicznie, poradzić się w sprawie dziecka. To są ważne sprawy.

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-09-2005 19:42

I psychiatra nie może zaszczepić się od choroby zwanej stylowo "szaleństwem" :lol: czasem lekarz od pacjenta różni się jedynie miejscem usytuowania przy biurku. :mrgreen: z tego wszystkiego lekarz taki skołowany jest :roll: że szok :shock: :wink:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 11:41

Mam pytanko.Czy Poradnia Zdrowia Psychicznego znajduje sie PPP?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

kaszka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 23-09-2005 12:00

Byłam miesiąc temu u psychiatry z pytaniem czy może zdiagnozować, czy mam ADHD czy nie. Oczywiście pierwsza odpowiedź była, że to u dzieci. Skoro tak, to powiedziałam mu o problemach jakie mam w pracy, o impulsywności, zaburzeniach koncentracji, no i problemach z postępowaniem z synem, który ma ADHD. Niewiele powiedział więcej tylko zapisał Depakine. Przyjmuję. Wydaje mi się, że poprawiła mi się koncentracja.

Do Rysi. Poradnie Zdrowia Psychicznego nie są w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Pierwsze to poradnie zdrowia, tak jak przychodnia specjalistyczna, a drugie chyba podlegają pod kuratorium. Tak sądzę, ale może się mylę. W pierwszych pracują psychiatrzy, psychologowie kliniczni, neurolodzy, a w drugich psycholodzy i pedagodzy.
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 12:08

No to ja sie musze dowiedziec czy u mnie jest Poradnia Zdrowia Psychicznego.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 16:59

olajaksa pisze:A tak konkretnie czego spodziewasz się?
Nie rób eksperymentów z lekarzami i lekami :wink:
Psycholog "przekazała Cię" dalej i wszystko. Nawet nie wiedziałaś czy iść lepiej do iksa czy igreka. . To są ważne sprawy.

Czego się spodziewam ?
Nie wiem ,może to taki temat zastępczy. Musze sie może po prostu skupić na czymś ciekawym... :)
Co do eksperymentów, to chyba inną metodą niż taką sie nie da...
Co do leków ,to jak pisałam jestem ostrożna.

A zresztą nie wiem jak to będzie. Wiele wskazuje ,ze w dzień umówionej wizyty na eeg zaczynam pracę od 9 do 19 i nie mam czasu. Nie mówiąc już o pani psycholog ,która kazała przyjść dopiero 10 .X Jak bym sobie chciała wziąć wolne od razu po zatrudnieniu ,to mi podziekuja.

A tak sie napaliłam na ten cały test...

Nie lubię nieprzewidywalności tego swiata.
Ostatnio zmieniony 24-09-2005 11:33 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz

filip222

Post 23-09-2005 18:19

Raczej eeg i tak niczego nie wykazuje. Gdyby tak było, to przecież od razu by się szło do neurologa, a nie psychiatry.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 23-09-2005 21:28

E filipp, eeg to standard przy diagnozie ADHD.
Marta, bardzo dobrze, że tam poszłaś :D ! Ten psychiatra jest fajny i jak cie wysłał na badania, to znaczy, ze coś mu się jednak nie podoba. co do psycholozki, mam nadzieję, ,że ci lepiej będzie pasowała, niż ja :lol:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

filip222

Post 23-09-2005 22:53

No ja chciałem pocieszyć. Jak ma nie iść to lepiej żeby się tym specjalnie nie przejmowała ;)

jarek

Post 23-09-2005 23:28

kaszka pisze:B
Do Rysi. Poradnie Zdrowia Psychicznego nie są w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Pierwsze to poradnie zdrowia, tak jak przychodnia specjalistyczna, a drugie chyba podlegają pod kuratorium. Tak sądzę, ale może się mylę.

Nie mylisz sie PPP poradnie psychologiczno pedagogiczne to resort oświaty mają wspierać placowki oświatowe i zajmować się uczniami, a mogą w nich także być zatrudnieni psychiatrzy.
Służba zdrowia w tej dziedzinie dziala pod róznymi nazwami, centrum,ośrodek, poradnia itd plus coś o psychiatrii. Takie wyspecjjalizowane jednostki o bardzo róznym przygotowaniu i poziomie personelu, stąd czsem wiele rozczarowań i nieporozumień.
pozdrawiam
poradnictwo w Stowarzyszeniu pONad - nowa strona http://www.adhd.net.pl
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Nadpobudliwym PONAD - informacje o działalności, kontakt.

jeżeli nie leki - to co ?
zobacz na stronie http://www.adhd.strefa.pl

em jot

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 25-09-2005 15:51

u psychologa byłem tylko raz w życiu, kiedy zdiagnozowałem u siebie adhd (czy raczej po 4 miesiącach, ze względu na czas oczekiwania..). niestety pani psycholog nie chciała współpracowac w tym zakresie :lol: , zatem powinienem zaznaczyc opcję nr 2. w zasadzie chodziło mi o wyłudzenie jakiejś recepty na amfetaminę, bo to głównie brak koncentracji mi przeszkadza (jestem studentem). reszta adhd jest raczej zabawna. ;)
/nieczytelny/

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-10-2005 10:25

Jeszcze coś z cytatów psychiatrycznych:
- Kurcze, ależ ja jestem stuknięta!
- Nie nie, nie jest pani. A... zresztą wszyscy nauczyciele są stuknięci. :)

Z tego sie wnioskuje że:
- pan doktor jest fajny
- Ja zrobiłam super myk w moim stylu ( bo jestem stuknięta).

Myk był następujący:
Skoro już sie zaczął rok akademicki a ja stwirdziłam w ostatnim miesiącu ,że mam fenomenalna zdolność do zrażania do siebie róznych pracodawców ,pomyślałam ,że jednak chcę i musze studiować.
Pomyślałam jadąc do urzedu pracy.
Wysiadłam z tramwaju i skierowałam sie do psychiatry.
Wyłudziłam od niego stosowny swistek i zaraz złoże stosowne podanie na uczelni. Nie wiem, jakie mam szanse, ale moja koleżanka ze zwolnieniem od ortopedy zdaje egzamin tez teraz więc coś powinno sie dać wykombinować.
W tym miejscu uswiadamiam sobie ,że dobrze jednak wiedziałam ,po co do niego szłąm za pierwszym razem . Po to mianowicie ,żeby dostać jakieś tabletki i zwolnienie. Później jednak zaczęłam mieć różne wątpliwości ( " Przecież to specjalizacja nauczycielska! Przecież stwierdzą ,że nauczyciel powinien być zrównoważony. Dostanę wilczy bilet')
Teraz ( w tej chwili) ma te wątpliwości gdzieś .

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-10-2005 13:17

Halina pisze:Niezależnie od tego co myślisz o pani psycholog warto sobie zrobić badanie osobowości, bo to jest ciekawe, choc naprawdę jak będziesz robiła ten test, to stwierdzisz, że jest strasznie głupi.

Oj głupi!
Oto niektóre pytania:
- czy chiałbyś zostać kwaciarzem?
- czy Kościuszko był większym człowiekiem od Kołłataja?
-Czy uważasz ,że Jezus czynił cuda?
- Czy lubisz opowieści sensacyjne
- Czy wolisz kryminały niż sensacyjne
- CZY wolisz sensacyjne niż romansy
- czy kochasz poezję?
( na 4 ostatnie odpowiedziałam przecząco :))

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-10-2005 13:22

Chyba miałas inny niż ja ale równie głupi.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 10-10-2005 20:38

Halina pisze:Chyba miałas inny niż ja ale równie głupi.

No to mnie zniechęciliście, nie zrobię sobie testu, nie ma nic głupszego, niz odpowiadać na głupie pytania, tym bardziej, że w przypadku ADHD moim zdaniem taki test nic tak naprawdę nam nie powie. Jednego dnia jestem we wspaniałym nastroju i gdybym był kwiaciarzem to rozdawałbym kwiaty za darmo a na drugi dzień chcę być grabarzem, bo mam doła. U mnie tego typu testy co chwila wychodzą inaczej w zależności od tego, jaki mam nastrój.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-10-2005 20:45

No właśnie , mnie też się wydaje bez sensu robienie tego testu.
Myśklałam ,ze może po to ,żeby coś tam wykluczyć ,ale okazuje się chyba ,że i do tego się nie zda . Bo co wykluczać? Schizofrenie?
Nawet pewnie dwubiegunówki nie wykluczy.
Tak jest skonstruowany.
Wiekszosc odpowiedzi jakich udzieliłam jest sprzeczna.
Zupełnie bez sensu.
A czasu zabiera kupę .
Jest ponad 500 pytan. Zwariować można szczerze mówiąc. Siedziałam sama w pokoju z wieloma krzesłami i układałam sie na nich w różnych dziwnych pozach.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-10-2005 20:53

To mój też miał ponad 500 pytań, ale robiłam go na komputerze i zajęło mi to 40 minut, nie musiałam siedzieć 2 godzin, tylko skończyłam i wyszłam.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 10-10-2005 22:05

Marta pisze:Siedziałam sama w pokoju z wieloma krzesłami i układałam sie na nich w różnych dziwnych pozach.

To tylko fotografa brakowało i miałabyś portfolio :D

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-10-2005 09:11

No... :)
To była taka sala ,gdzie zwykle odbywa się terapia rodzinna. Dużo krzeseł ustawionych w kółeczko , kamera w kąciku, urocze lustro weneckie wielkie na całą ścianę...
Gdyby nie to ,ze pani psycholog rozmawiała w swoim gabineciku z jakimiś ludzmi ( pewnie wieloma po kolei, bo rozwiązywałam to 4 godziny :) ) a jej rejestratorka rozmawała przez telefon ,to balabym sie ,że ktos sie na mnie gapi...
A może się gapił... może ta kamera wcale nie była wyłaczona... Ale by mieli ubaw...
PoprzedniaNastępna

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej