Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Rozmowy z Poradniami Zdrowia Psychicznego o dorosłych z ADHD

Moderator: Moderatorzy

CZy próbowałeś/aś zdiagnozować swoje ADHD dorosłego w Poradni Zdrowia Psychicznego

Próbowałem/am, potraktowano mnie poważnie.
11
18%
Próbowałem/am potraktowano mnie jak symulanta.
12
20%
Nie ma sensu próbować, nikt nie chce ze mną na ten temat rozmawiać
16
26%
Po kilku próbach udało się.
5
8%
Nie próbowałem, bo nie mam takiej potrzeby
17
28%

Liczba głosów : 61

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-06-2005 13:18

Rozmowy z Poradniami Zdrowia Psychicznego o dorosłych z ADHD

Dziś znowu usiłowałam przekonać Panie rejestratorki do tego, że istnieje ADHD u dorosłych, niestety nie udało się, Panie w rejestracji uparcie twierdzą, że jest to zaburzenie dziecięce, z którego się wyrasta, mam propozycję przetestujcie w ten sposób poradnie w waszych miastach, czy ktoś chce rozmawiać z ludźmi, którzy podejrzewają u siebie ADHD, którzy mają mnóstwo książkowych objawów. Czy ktoś potraktuje Was poważnie?
Zróbmy sobie taki swoisty ranking Poradni Zdrowia Psychicznego, które poważnie traktują nasze problemy z ADHD u dorosłych.
Ostatnio zmieniony 06-06-2005 13:25 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

kaszka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-06-2005 13:22

Mnie do psychologa ostatnio wysłała dyrektorka szkoły mojego dziecka... hm, może jednak zastosuję się do jej propozycji, zbliżają się wakacje, będzie trochę czasu...Dobry pomysł.
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

luter79

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 06-06-2005 17:40

...nie probowalem i raczej nie zamierzam. nie czuje sie chory - unikam lekarzy wszelkich specialnosci od wielu, wielu lat!!!!!

....i co ciekawego mogłby/mogłaby taki specjalista powiedziec ciekawego na moj temat??????? :kermit:

pozdrawiam!!! :lol:
pozdrawiam
mlk
looblin

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-06-2005 16:41

Ja się wybrałam . Ot tak ,zeby bylo smiesznie . Nie chcialo mi sie uczyc scs ,a nie co dzień człowiek uswiadamia sobie ,ze ma prawo isc do psychiatry.
Ale w przedbiegach hmmmm....
najpierw nie moglam znalezc wlasciwego budynku (szukając go i rozpytujac usłyszałam " A ,pani to pewnie studentka. To was jeszcze przyjmują?" Ze studentka to i potwierdziłam . Fajnie ,że wyglądam na normalną :D ) No a jak znalazłm go to.... atmosfera dośc metna. Nikogo nie było. Jakas pusta wersalka stół z pożółkłym zeszytem dyżurów czy czego tam . Pusto. Nawet korytaza . Potem pojawił sie jakis pan w fartuchu .... wyglądał na zmęczonego alkoholika.... i na mój widok zareagował dość obojętnie.
Z miną pt "Ja tak tylko patrze" i myślą " Co ja tu robię ,chyba faktycznie zwariowałam" wyszłam .
I to by było na tyle moich przezyc

Marcin25

Post 23-06-2005 19:50

Witam, Ja pierwsze leczyłem drepresje u psychologa, jak było lepiej zaczołem mówić o ADHD ale moja psycholog jakoś nie wiedziała na ten temat za bardzo. Znalazłem centrum CBT w Warszawie i tam potraktowano mnie tak jak należy czyli dostałem wiele informacji na temat ADHD, kupiłem książke i czekam teraz na leki. Wydaje mi sie że mało jest osób w Polsce które są w stanie pomóc radzic sobie z ADHD.

Halina panie w rejestracji miały błędne pojęcie na temat ADHD bo mój lekarz z CBT mówi że nie zawsze sie z tego wyrasta czy też nie zawsze ADHD znika.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 23-06-2005 19:57

Marcin, ja mam tę świadomość, od 1997 roku w USA ADHD zostało uznane również za chorobę dorosłych, a zanim ta wiedza dotrze do nas to jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie.
Na razie o ADHD u dorosłych wiedzą lekarze z CBT i pojedyńcze przypadki gdzie indziej, życzę szczęścia, żeby wyłuskać te pojedyńcze przypadki.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

fn_ghost

Post 23-06-2005 21:01

wie jeszcze moja neurolog i jej kolezanka, ktora jest tez neurologiem - aha, obie pracuja w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, tyle ze moja nie specjalizuje sie w tej dziedzinie raczej, a ta druga to nie wiem, bo wiem tylko o niej od tej mojej pani doktor :) wogole to ta moja jest bardzo fajna i zainteresowana swoja praca (ale tak jak mowie nie zajmuje sie adhd) no i strasznie ja lubie ;)

Halina

Awatar użytkownika

Post 17-07-2005 19:23

A ja systematycznie sonduję następne poradnie, pomimo, że znalazłam tę która zdecydowała się na pomoc, jest to swoista zabawa, dodaje troche adrenaliny, jak zaczynam się kłócić z Paniami rejestratorkami, bardzo często proszą do telefonu lekarzy i jest wesoło.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-07-2005 20:00

No właśnie!
Miałam taki pomysł na wakacje ,żeby połazić po różnych poradniach i sie zabawić. Ale by było!
Ale hmmmm....
Nie moge spokojnie nawet czytać niekompetentnych książek . Zaczynam patrzyć jak morderca . Ostatnio z tego wszystkiego zaczęłam nawet uświadamiac uprzejmą panią w księgarni.
No ale sprzedawczyni nie musi sie znać ,a lekarz powinien.
Jakbym trafiła na niekompetentnego ,to .... mam 2 możliwe scenariusze
- zaczęłabym płakac . Pan by orzekł ,że depresja i dał jakieś przeciwdepresyjne leki. Mozeby więc odniosło jakiś skutek. :wink:
- wrzasnęłabym i jako niepoczytalna wylądowała w pasach .
I już nie byłoby tak wesoło.
Chyba...
Zależy od ogólnego nastroju. Możeby mnie to rozbawiło.
No ,sama nie wiem ....

porta

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 18-07-2005 15:24

jeśli na kasę, to chętnie...

Zazdroszczę wam humoru w sprawie niekompetencji lekarzy! Ja nie tryskam takim poczuciem humoru, jeśli idzie o możliwość zdiagnozowania siebie. Problemem jest w ogóle dostanie się do specjalisty: kosztuje to bowiem troszkie :twisted: Niestety psychiatrów i neurologów z ramienia funduszu - nie znam z dobrą opinią. A ci, którzy ją posiadają, wymagają opłaty za wizytę. Czyli nie ma szans na zdiagnozowanie :( Bo wolę kupić dobrą książkę niż wydać na coś, o czym już wiem. Bez sensu. A poradnie?... no cóż... jeśli nie ma specjalizujących sie psychologów i pedagogów w gabinetach prywatnych to jakim cudem w państwowych?...

Pozdrawiam
...chroń mnie, Boże od pseudoprzyjaciół, z prawdziwymi wrogami sobie poradzę...

porta

Post 18-07-2005 15:36

jeszcze słówko

A jak wygląda sprawa z diagnozowaniem dziecka? Co myślicie o takiej oto sytuacji: Matka niezmiernie nadpobudliwego pięciolatka udała się po pomoc do psychologa w Poradni PP. Tam pani specjalistka orzekła, że nie jest w stanie wydać opinii o nadpobudliwości, bo ze wzgledu na nadaktywnośc dziecka nie mogła przeprowadzić testów. :lol: A chodziło o dostarczenie opinii do przedszkola, bo tam bez papierka ani rusz, jak by on wszystko załatwiał.
Pozdrawiam

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-07-2005 19:48

No, i do lasu tez trudno dotrzec ,bo przecież zawsze zasłaniają drzewa.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-07-2005 15:53

Re: jeśli na kasę, to chętnie...

porta pisze:Zazdroszczę wam humoru w sprawie niekompetencji lekarzy! Pozdrawiam

Wiesz,chyba zawsze absurd był mimo wszystko tym ,co dodawało mi optymizmu i sił do walki.
Smieję sie ,bo świat jest śmiechu warty.
A ja jestem mądrzejsza He he he!

Hmmmm ... to o tym smiechu ktos juz przede mna powiedział...
Kurcze ,studiuje literature,żeby wiedzieć kogo to bezustannie cytuje i dalej nie wiem...

porta

Post 23-07-2005 16:31

Mnie absurd tak osłabia, że wręcz wytrąca mi argumenty, które posłużyc by mi mogły ewentualnie do walki o poprawę sytuacji :evil:
Ludziom głupim i ignorantom - ustępuję. Jak ktoś już tu rzekł: nie dyskutuj z idiotą; najpierw ściągnie cię na swój poziom, a po tym pokona doświadczeniem.
Jeśli podejmujesz walkę z głupkiem, to - nie jego idiotą - lecz ciebie nazwą pieniaczem. To walka z wiatrakami. Zawsze jednak zastanawiam się, dlaczego przeważnie wygrywa głupota: albo inni jej ufają, albo większość to głupki??? :cry:
Pozdrawiam
Wanda

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 24-07-2005 21:54

porta pisze:Zawsze jednak zastanawiam się, dlaczego przeważnie wygrywa głupota: albo inni jej ufają, albo większość to głupki??? :cry:

Jak chodziłam do przedszkola (dawno to było, ale jeszcze trochę pamiętam),
często w użyciu było takie porzekadło: "Mądry głupiemu ustępuje".
Widocznie tak nam już w zbiorowej świadomości zostało :?

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-09-2005 10:48

Ostatnio znowu spróbowałam...
Wybrałam sie zgodnie z poradami mojej pani od psychologii z uczelni do poradni przyklinicznej Szpitala Uniewrsyteckiego UJ.
Pani rejestratorka na pytanie kto sie tym zajmuje odparła,ze nie wie, ale żebym poszłą do tego ogólnego psychiatry i jak uzna ,że mam rację ,to mnie skieruje na terapie na... jakąś ulice na literkę J albo L... nie zapamietałam :roll:
Tak też zrobiłm
Aaaalez zabawnie było ! Najpierw super blisko dosunęłam sie panu do biurka ( aż sie zatrzęsło) nastepnie się odsunęłam bardzo daleko . Z wielkim rozmachem to zrobiłam. Krzesło sie przechyliło i ... wykopyrtłam sie razem z nim do tyłu.
Potem przystąpiłam do meritum: " Takie ADHD bez nadruchliwości..." i wtedy zuważyłam ,ze bardzo energicznie macham nogą . W ogóle chyba sie strasznie wierciłam, bo jeszcze gdzieś tam jakiś komputer obok mnie popychałam a w koncu zaczęłam sie bezwiednie bawić jakimiś kartkami...
Jak coś mnie zafascynuje, to tak miewam....
Poza tym chyba serwowałam mu różne skróty myślowe, które on interpretował w sposób niewłaściwy.
np : " Czuje się czasem ,jakby ktoś we mnie sie ze mnie śmiał"
Chodziło mi o to jak to okropnie jest nie móc sobie czasami przypomnieć o czym sie właśiwe chciało mówic ( chyba nie wszyscy tak mają ,ale ja np czasami "zapominam " nawet co właściwie sądzę na jakis temat. Baaardzo to denerwujące....) A pan na to " A słyszy pani jakieś głosy?"
Hmmm przy schizofrenii i innych tam chorobach tez wystepuja na pewno problemy z koncentracją.
I tak sobie miło gawędziliśmy , pan był fajny (pewnie nauczony ,ze z wariatami to łagodnie trzeba) ....ale ostatecznie wyznał ,ze ADHD u dorosłych nie ma. Najwyżej przekształca sie w zaburzenia afektywne. Ja na to ze swym szerokim uśmiechem,ze mija tylko w 1/3 przypadków . A on chyba najchętniej wmówiłby mi jakąś dwubiegunówkę , bo oczy mu ładnie zaświeciły jak powiedzialam,że miewam lepsze i gorsze okresy. No ale go wyprowadziłam z błedu .To nie tak przebiega
Ostatecznie stwierdził ,ze takiej rozmowie to jeszcze nie wie. Mam
- wybrać się na EEG
- zrobić u tamtejszej pani psycholog jakiś test na typ osobowości
- przybyć z wynikami i kimś ,kto mnie dobrze zna i częst ze mna przebywa (jakiś członek rodziny najlepiej)
Chyba to nie śwadczy o nim tak źle... :)
No i dał mi recepte na yyyy... nie moge odczytać... Delamine... pieron wie ..nie mam tego teraz przy sobie. Że to niby łagodnie stabilizuje nastrój . Ale zeby po pól tabletki najlepiej. Żebym sie przekonała ,czy mi się nie poprawi. Sama nie wiem ,czemu mu nie powiedziałam ,zeby wybaczył,ale na razie dziękuję,bo to nie cukierki. Chyba się zamyśliłam...
Tak ,czy inaczej nie zazyję nic, zanim sie nie przekonam ,że trafiłam na kogoś komu moge zaufać. Chyba niestety jest tak ,że do psychiatry może przyjść tylko ktos ,kto ma dobre samopoczucie ,wie co mu jest i co powinien zrobić lekarz... Więc czytam ,czytam czytam...
Wierzę ,ze jak się nie da przekonac ,to znajdzie się kiedyś ktoś inny. A jak się da ,to będę dumna ,ze zrobiłam taka rewolucję w jego myśleniu. Chyba ze on zrobi bezczelnej dziewusze słodką zemstę . Wypisze odpowiednie zaświadczenie ,ze jestem niepoczytalna , w jakieś pasy itd...

A na drugi dzien zadzwoniłam ,żeby sie umówić z tamtą psycholożką.
Pani, na ucho starej daty , wyznaczyła długi termin, a jak westchnełam ,że taki długi ,to zapytała po co to całe badanie.
I tu padły kluczowe słowa A CO TO JEST ADHD?
[smilie=real mad.gif]
Booooooże ! Ręce mi opadły i nogi i szczęka. Ja rozumiem ,że niektórzy moga sobie hołdować przesądom ,że to takie zaburzenie niesfornych chłopców ,ale nie wiedzieć nic ?
Z tego szoku chyba, nie powiedziałam jej nic niemiłego. Wyjasniłam skrót po angieksku, prztłumaczyłam na polski i odłozyłam słuchawke.
No comments
Ostatnio zmieniony 21-09-2005 12:52 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz

filip222

Post 21-09-2005 11:01

:lol:

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-09-2005 13:20

A tak wogóle to wciaz właściwie nie wiem po co do psychiatry się wybieram ...
Chyba tak... chyba chciałabym się nałykać czegoś na koncentrację. Ale moze to taka tam moja przejściowa zachcianka. W jakim wogóle stopniu może to pomóc?
Takie chodzenie do psychiatry to całkiem zabawne ... ciekawe ... nie wiem.. zawsze ,od małaego chcialam isc...
Tak właściwie to psycholog by mi się przydal. Zdecydowanie.
Miże licze ,ze jak któ siedzi w temacie to kogoś takiego zna...
Bo o zdobycie pewnej diagnozy to mi nie chodzi. Ja tam swoje wiem i tak... :lol:

filip222

Post 21-09-2005 13:51

Przeczytałem. Fajna historyjka. Głupio, że nie ma specjalistów. To fakt. Nie ma co brać tego badziewia, co Ci przepisał.

Halina

Awatar użytkownika

Post 21-09-2005 19:24

Podejrzewam, że pan doktor zapisał Ci Depakine, to lek przeciwpadaczkowy często stosowany przy ADHD, chyba coś tam mu świtało, wiedział, że gdzieś dzwoni, ale.......

Niezależnie od tego co myślisz o pani psycholog warto sobie zrobić badanie osobowości, bo to jest ciekawe, choc naprawdę jak będziesz robiła ten test, to stwierdzisz, że jest strasznie głupi, a jeśli chodzi o psychologów to standard, że nie nadają się do pracy z ludźmi, długo trzeba szukać takiego, który potrafi, a zwłaszcza z inteligentnymi ADHDowcami.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-09-2005 17:40

Moja mrówcza grafologiczna praca wskazuje ,ze tam było napisane raczej "Depalmine euro?"
A o tym co wiecie?
To to samo bedzie...?

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-09-2005 19:21

Marta po wpisaniu tej nazwy w google widać komunikat czy chodziło ci o depakine euro? To może być jednak depakine.
A tak konkretnie czego spodziewasz się? Nie rób eksperymentów z lekarzami i lekami :wink:
Młodość ma swoje prawa i "szaleństwa" ale jako, że granica między zdrowiem psychicznym a chorobą jest cienka w każdym wieku - pilnuj się Marta, bo dla chcącego nic trudnego - i jednostka chorobowa na życzenie się znajdzie. Trochę żartuję ale bardziej to się martwię żebyś nie zrobiła jakiegoś głupstwa. Psycholog "przekazała Cię" dalej i wszystko. Nawet nie wiedziałaś czy iść lepiej do iksa czy igreka. Poradź się kogoś kompetentnego co robić z rozpoczętym przez Ciebie tematem wizyty u "specjalisty" a i na forum inni mogą się na ten temat wypowiedzieć, bo może się mylę.

Jeśli w PPP doradzam rodzicowi wizytę z dzieckiem nawet u neurologa to wolę wiedzieć kto to jest - z nazwiska, z opinii rodziców, którzy już korzystali z jego pomocy, porozmawiać z tym właśnie konkretnym lekarzem telefonicznie, poradzić się w sprawie dziecka. To są ważne sprawy.

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-09-2005 19:42

I psychiatra nie może zaszczepić się od choroby zwanej stylowo "szaleństwem" :lol: czasem lekarz od pacjenta różni się jedynie miejscem usytuowania przy biurku. :mrgreen: z tego wszystkiego lekarz taki skołowany jest :roll: że szok :shock: :wink:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 11:41

Mam pytanko.Czy Poradnia Zdrowia Psychicznego znajduje sie PPP?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

kaszka

Awatar użytkownika

Post 23-09-2005 12:00

Byłam miesiąc temu u psychiatry z pytaniem czy może zdiagnozować, czy mam ADHD czy nie. Oczywiście pierwsza odpowiedź była, że to u dzieci. Skoro tak, to powiedziałam mu o problemach jakie mam w pracy, o impulsywności, zaburzeniach koncentracji, no i problemach z postępowaniem z synem, który ma ADHD. Niewiele powiedział więcej tylko zapisał Depakine. Przyjmuję. Wydaje mi się, że poprawiła mi się koncentracja.

Do Rysi. Poradnie Zdrowia Psychicznego nie są w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Pierwsze to poradnie zdrowia, tak jak przychodnia specjalistyczna, a drugie chyba podlegają pod kuratorium. Tak sądzę, ale może się mylę. W pierwszych pracują psychiatrzy, psychologowie kliniczni, neurolodzy, a w drugich psycholodzy i pedagodzy.
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 12:08

No to ja sie musze dowiedziec czy u mnie jest Poradnia Zdrowia Psychicznego.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-09-2005 16:59

olajaksa pisze:A tak konkretnie czego spodziewasz się?
Nie rób eksperymentów z lekarzami i lekami :wink:
Psycholog "przekazała Cię" dalej i wszystko. Nawet nie wiedziałaś czy iść lepiej do iksa czy igreka. . To są ważne sprawy.

Czego się spodziewam ?
Nie wiem ,może to taki temat zastępczy. Musze sie może po prostu skupić na czymś ciekawym... :)
Co do eksperymentów, to chyba inną metodą niż taką sie nie da...
Co do leków ,to jak pisałam jestem ostrożna.

A zresztą nie wiem jak to będzie. Wiele wskazuje ,ze w dzień umówionej wizyty na eeg zaczynam pracę od 9 do 19 i nie mam czasu. Nie mówiąc już o pani psycholog ,która kazała przyjść dopiero 10 .X Jak bym sobie chciała wziąć wolne od razu po zatrudnieniu ,to mi podziekuja.

A tak sie napaliłam na ten cały test...

Nie lubię nieprzewidywalności tego swiata.
Ostatnio zmieniony 24-09-2005 11:33 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz

filip222

Post 23-09-2005 18:19

Raczej eeg i tak niczego nie wykazuje. Gdyby tak było, to przecież od razu by się szło do neurologa, a nie psychiatry.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 23-09-2005 21:28

E filipp, eeg to standard przy diagnozie ADHD.
Marta, bardzo dobrze, że tam poszłaś :D ! Ten psychiatra jest fajny i jak cie wysłał na badania, to znaczy, ze coś mu się jednak nie podoba. co do psycholozki, mam nadzieję, ,że ci lepiej będzie pasowała, niż ja :lol:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

filip222

Post 23-09-2005 22:53

No ja chciałem pocieszyć. Jak ma nie iść to lepiej żeby się tym specjalnie nie przejmowała ;)

jarek

Post 23-09-2005 23:28

kaszka pisze:B
Do Rysi. Poradnie Zdrowia Psychicznego nie są w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Pierwsze to poradnie zdrowia, tak jak przychodnia specjalistyczna, a drugie chyba podlegają pod kuratorium. Tak sądzę, ale może się mylę.

Nie mylisz sie PPP poradnie psychologiczno pedagogiczne to resort oświaty mają wspierać placowki oświatowe i zajmować się uczniami, a mogą w nich także być zatrudnieni psychiatrzy.
Służba zdrowia w tej dziedzinie dziala pod róznymi nazwami, centrum,ośrodek, poradnia itd plus coś o psychiatrii. Takie wyspecjjalizowane jednostki o bardzo róznym przygotowaniu i poziomie personelu, stąd czsem wiele rozczarowań i nieporozumień.
pozdrawiam
poradnictwo w Stowarzyszeniu pONad - nowa strona http://www.adhd.net.pl
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Nadpobudliwym PONAD - informacje o działalności, kontakt.

jeżeli nie leki - to co ?
zobacz na stronie http://www.adhd.strefa.pl

em jot

Awatar użytkownika

Post 25-09-2005 15:51

u psychologa byłem tylko raz w życiu, kiedy zdiagnozowałem u siebie adhd (czy raczej po 4 miesiącach, ze względu na czas oczekiwania..). niestety pani psycholog nie chciała współpracowac w tym zakresie :lol: , zatem powinienem zaznaczyc opcję nr 2. w zasadzie chodziło mi o wyłudzenie jakiejś recepty na amfetaminę, bo to głównie brak koncentracji mi przeszkadza (jestem studentem). reszta adhd jest raczej zabawna. ;)
/nieczytelny/

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-10-2005 10:25

Jeszcze coś z cytatów psychiatrycznych:
- Kurcze, ależ ja jestem stuknięta!
- Nie nie, nie jest pani. A... zresztą wszyscy nauczyciele są stuknięci. :)

Z tego sie wnioskuje że:
- pan doktor jest fajny
- Ja zrobiłam super myk w moim stylu ( bo jestem stuknięta).

Myk był następujący:
Skoro już sie zaczął rok akademicki a ja stwirdziłam w ostatnim miesiącu ,że mam fenomenalna zdolność do zrażania do siebie róznych pracodawców ,pomyślałam ,że jednak chcę i musze studiować.
Pomyślałam jadąc do urzedu pracy.
Wysiadłam z tramwaju i skierowałam sie do psychiatry.
Wyłudziłam od niego stosowny swistek i zaraz złoże stosowne podanie na uczelni. Nie wiem, jakie mam szanse, ale moja koleżanka ze zwolnieniem od ortopedy zdaje egzamin tez teraz więc coś powinno sie dać wykombinować.
W tym miejscu uswiadamiam sobie ,że dobrze jednak wiedziałam ,po co do niego szłąm za pierwszym razem . Po to mianowicie ,żeby dostać jakieś tabletki i zwolnienie. Później jednak zaczęłam mieć różne wątpliwości ( " Przecież to specjalizacja nauczycielska! Przecież stwierdzą ,że nauczyciel powinien być zrównoważony. Dostanę wilczy bilet')
Teraz ( w tej chwili) ma te wątpliwości gdzieś .

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-10-2005 13:17

Halina pisze:Niezależnie od tego co myślisz o pani psycholog warto sobie zrobić badanie osobowości, bo to jest ciekawe, choc naprawdę jak będziesz robiła ten test, to stwierdzisz, że jest strasznie głupi.

Oj głupi!
Oto niektóre pytania:
- czy chiałbyś zostać kwaciarzem?
- czy Kościuszko był większym człowiekiem od Kołłataja?
-Czy uważasz ,że Jezus czynił cuda?
- Czy lubisz opowieści sensacyjne
- Czy wolisz kryminały niż sensacyjne
- CZY wolisz sensacyjne niż romansy
- czy kochasz poezję?
( na 4 ostatnie odpowiedziałam przecząco :))

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-10-2005 13:22

Chyba miałas inny niż ja ale równie głupi.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 10-10-2005 20:38

Halina pisze:Chyba miałas inny niż ja ale równie głupi.

No to mnie zniechęciliście, nie zrobię sobie testu, nie ma nic głupszego, niz odpowiadać na głupie pytania, tym bardziej, że w przypadku ADHD moim zdaniem taki test nic tak naprawdę nam nie powie. Jednego dnia jestem we wspaniałym nastroju i gdybym był kwiaciarzem to rozdawałbym kwiaty za darmo a na drugi dzień chcę być grabarzem, bo mam doła. U mnie tego typu testy co chwila wychodzą inaczej w zależności od tego, jaki mam nastrój.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-10-2005 20:45

No właśnie , mnie też się wydaje bez sensu robienie tego testu.
Myśklałam ,ze może po to ,żeby coś tam wykluczyć ,ale okazuje się chyba ,że i do tego się nie zda . Bo co wykluczać? Schizofrenie?
Nawet pewnie dwubiegunówki nie wykluczy.
Tak jest skonstruowany.
Wiekszosc odpowiedzi jakich udzieliłam jest sprzeczna.
Zupełnie bez sensu.
A czasu zabiera kupę .
Jest ponad 500 pytan. Zwariować można szczerze mówiąc. Siedziałam sama w pokoju z wieloma krzesłami i układałam sie na nich w różnych dziwnych pozach.

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-10-2005 20:53

To mój też miał ponad 500 pytań, ale robiłam go na komputerze i zajęło mi to 40 minut, nie musiałam siedzieć 2 godzin, tylko skończyłam i wyszłam.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 10-10-2005 22:05

Marta pisze:Siedziałam sama w pokoju z wieloma krzesłami i układałam sie na nich w różnych dziwnych pozach.

To tylko fotografa brakowało i miałabyś portfolio :D

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-10-2005 09:11

No... :)
To była taka sala ,gdzie zwykle odbywa się terapia rodzinna. Dużo krzeseł ustawionych w kółeczko , kamera w kąciku, urocze lustro weneckie wielkie na całą ścianę...
Gdyby nie to ,ze pani psycholog rozmawiała w swoim gabineciku z jakimiś ludzmi ( pewnie wieloma po kolei, bo rozwiązywałam to 4 godziny :) ) a jej rejestratorka rozmawała przez telefon ,to balabym sie ,że ktos sie na mnie gapi...
A może się gapił... może ta kamera wcale nie była wyłaczona... Ale by mieli ubaw...

babsy

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 11:17

A ja byłam w piątek u Dr Ceglarek- psychiatry na Nowowieskiej. Szalenie miła kobieta, ale jakoś nad ADHD żeśmy się specjalnie nie rozwodziły. Dostałam za to Zoloft- antydepresant, który ma mnie wyciszyć. Zobaczymy jaki będzie efekt. Czy ktoś z Was to brał- bierze?
Du bist nicht allein,nicht allein!Wir sind millionen und wir werden bei dir sein!

Halina

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 11:24

Wiem, że brały to dzieci, i tak na każdego inaczej działaja leki, trzeba spróbować.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 23-10-2005 11:27

babsy pisze:Czy ktoś z Was to brał- bierze?

Sprawdź w dziale leki: http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=324

babsy

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 13:05

Mam nadzieję, że w zw. z moją "męską decyzją" i "męskim postępowaniem" Dreptak jest ze mnie dumy :wink: . Zobaczymy co mi ten Zoloft da. Mam tylko nadzieję, ze nie będę po nim jakoś specjalnie "zmulona".
Du bist nicht allein,nicht allein!Wir sind millionen und wir werden bei dir sein!

reuptake

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 13:16

babsy pisze:Mam nadzieję, że w zw. z moją "męską decyzją" i "męskim postępowaniem" Dreptak jest ze mnie dumy :wink: . Zobaczymy co mi ten Zoloft da. Mam tylko nadzieję, ze nie będę po nim jakoś specjalnie "zmulona".

brałem to (niestety brałem większość popularnych antydepresantów). moja lekarka twierdziła, że to mnie wyciągnęło z depresji, ja się z nią nie zgadzam.

na każdego działa zupełnie inaczej. ja nie miałem większych efektów ubocznych. powodzenia (pomyśl jednak o leczeniu/przyzwyczajeniu się do ADHD, bo przy tego typu depresjach antydepresanty nie są chyba zbyt skuteczne).

babsy

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 16:08

Do ADHD się przyzwyczaiłam i nie chciałabym, aby cokolwiek mnie zeń "wykastrowało". Chciałabym jedynie pozbyć się- ograniczyć efekty mojego ADHD, które przeszkadzają mi w zyciu- pracy i kontaktach z ludźmi i światem. Dam szansę temu Zoloftowi.

filip222

Post 23-10-2005 22:26

Do ADHD się przyzwyczaiłam i nie chciałabym, aby cokolwiek mnie zeń "wykastrowało".

Wreszcie :)
Czyli jednak można siebie polubić :)

babsy

Awatar użytkownika

Post 24-10-2005 16:21

ADHD daje nam taki niepowtarzalny rys. Bez niego nie bylibyśmy tymi, kim jesteśmy teraz. Ja to doceniam. I postaram się maksymalnie wykorzystać to ADHD w swoim życiu, oczywiście w dobrym celu :D.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-10-2005 18:10

No, Babsy, dupa blada! Te tabletki to jakieś cudo chyba! Zeby tak natychmiast poprawiać nastrój i nastawienie do życia?!
:lol: :lol:

Jestem z Ciebie dumna!

babsy

Awatar użytkownika

Post 27-10-2005 09:20

Rzeczywiście, czuję się po nich lepiej (o ile to nie jest autosugestia i efekt placebo ;) ). Nie jestem już taka rozdygotana, nie czuję, że za chwilę rozsypię się na drobne kawałeczki. Nie daje się mnie tak łatwo wyprowadzić z rownowagi, a wyzwania w pracy nie napawają mnie przerażeniem. Zobaczymy co będzie dalej.
Następna

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej