Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Asperger u 14-latka

Moderator: Moderatorzy

domiś29

Dzieci: Dominik 14 lat ZA

Post 24-10-2012 20:42

Asperger u 14-latka

WITAM. Mam syna z ZA, do tego dochodzi jeszcze ADHD, a także czasami agresja.Nie mam czasami pojęcia, jak postępować w takiej sytuacji. Syn w szkole ma nauczanie indywidualne i też "daje popalić " nauczycielkom. Może są jakieś turnusy lub terapie, które zminimalizowałyby tą jego agresję?

Kari

Awatar użytkownika

struś pędziwiatr

Ja: Spokojne ADHD.

Post 24-10-2012 21:48

A syn chodzi do psychologa?
Nie płacz w liście
nie pisz że los ciebie kopnął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: synowie 18 i 26 lat, ADHD

Ja: ADD

Post 24-10-2012 21:49

Witaj,

Są turnusy i są terapie. Terapia musi być prowadzona również w domu.
Powiedz nam coś więcej o sobie i dziecku. Kiedy został zdiagnozowany, co zaczęliście robić po poznaniu diagnozy?
Jak pracowałaś nad agresją syna do tej pory? Bo zakładam, że nie pojawiła się ona wczoraj, skoro syn jest na NI?
Klasa druga liceum.

domiś29

Dzieci: Dominik 14 lat ZA

Post 25-10-2012 19:37

Asperger u 14-latka

Witam. Mój syn został zdiagnozowany jak miał 7 lat.Diagnozowano go w Gdańsku, dostał też opinię z Olsztyna. Jeżdziłam też z nim do Olsztyna na terapię dla dzieci z ZA, ale on kompletnie nic nie robił na tych zajęciach. Przez cztery lata chodziłam z nim na zajęcia terapeutyczne na miejscu, ale lekarka, która go kierowała na te zajęcia, w końcu stwierdziła, że nie potrzebna jest mu już terapia.Kiedy był młodszy,udawało mi się panować nad nim, nad jego złościami. Teraz dochodzi jeszcze do tego agresja. Boję się o swoją 7 letnią córkę, która bardzo boi się tych jego wybuchów złości. Dowiedzialam się o treningu biofeedback i zapisałam go tam. W tym tygodnu był pierwszy raz i bardzo mu się podobało, ale długa droga przed nami. Dominik jest bardzo inteligentnym chłopcem. Chodzi do szkoły masowej, ma nauczanie indywidualne i kształcenie specjalne. Jego "wizyta" w szkole kończy się przeważnie napadem złości. Potrafi poniszczyć przybory, podręczniki, zeszyty.Nauczycielki tak naprawdę nie wiedzą jak mają sobie z nim poradzić. W szkole podstawowej jeżdziłam z nim do szkoły, siedziałam w swietlicy i kiedy miał napad złości, pomagałam nauczycielce go uspokajać. Teraz chodzi do pierwszej klasy gimnazjum i jeżdzi sam do szkoły. Obawiam się,że będę musiała dalej z nim jeżdzić. Źle na niego wpływa zmiana szkoły i otoczenia.Szkoła podstawowa była na wsi. Było w niej około 100 dzieci, było w miarę cicho.Teraz chodzi do gimnazjum w mieście. Bardzo boję się tego, że jego agresja będzie narastała.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 25-10-2012 22:49

Niestety wygląda na to, że lekarka nawaliła i to na całej linii.

Spróbuj przeczytać tutaj i daj znać, czy to Ci nie pasuje do Dominika. Agresja jest objawem takiej zaburzonej hierarchii domowej. Z Twoich postów na to mi wygląda, ale może to tylko wrażenie z tych kilku zdań.

Jak mamy się do Ciebie zwracać? Twój syn to Dominik, a nie Domiś, poza tym chyba nie marzysz, aby do Ciebie mówiono zdrobnionym imieniem syna :wink:
Klasa druga liceum.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-10-2012 11:06

Kto go diagnozował w Gdańsku?
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Zapraszamy młodzież w wieku 13-24 lat z diagnozą ZA lub ADHD do udziału w bezpłatnych badaniach psychologicznych mających na celu poszukiwanie mocnych i słabych stron badanego.
mail: fundacja@savant.org.pl

Poradnia Savant

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-10-2012 11:10

Czyżby w Gdańsku nie było terapii dla dzieci z ZA, żeby aż do Olsztyna jeździć?
Zawsze mi się wydawało, że w Gdańsku jest kilka ciekawych miejsc prowadzących terapie, w przeciwieństwie do Olsztyna.
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Zapraszamy młodzież w wieku 13-24 lat z diagnozą ZA lub ADHD do udziału w bezpłatnych badaniach psychologicznych mających na celu poszukiwanie mocnych i słabych stron badanego.

Poradnia Savant

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 26-10-2012 13:29

domiś29 pisze:Kiedy był młodszy,udawało mi się panować nad nim, nad jego złościami.
W szkole podstawowej jeżdziłam z nim do szkoły, siedziałam w swietlicy i kiedy miał napad złości, pomagałam nauczycielce go uspokajać.
Na czym to polegało? W jaki sposób uspokajałaś syna i panowałaś nad jego złościami?

domiś29 pisze:Teraz chodzi do pierwszej klasy gimnazjum i jeżdzi sam do szkoły. Obawiam się,że będę musiała dalej z nim jeżdzić. ...
Chodzi do szkoły masowej, ma nauczanie indywidualne i kształcenie specjalne.
Ile czasu Twój syn spędza codziennie w szkole? Jaki jest jego plan lekcji? W jaki sposób wprowadzone kształcenie specjalne odpowiada zaleceniom PPP?

domiś29 pisze:Jego "wizyta" w szkole kończy się przeważnie napadem złości. Potrafi poniszczyć przybory, podręczniki, zeszyty.Nauczycielki tak naprawdę nie wiedzą jak mają sobie z nim poradzić.
Skąd się biorą te napady? jak do nich dochodzi? W jaki sposób się zaczynają?

evi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Olek 11 ZA

Post 08-11-2012 21:41

Mól Syn tez rozpoczął naukę w gimnazjum. Myślę, że ten wiek jest trudny bo oprócz zmiany szkoły dochodzi poczatek dojrzewania. Olek zrobił się bardziej drażliwy i więcej problemów w szkole na tle emocjonalnym.
Do tego dochodzi mase przedmiotów , non stop klasówki a jako pierwsza lektura Qwo Vadis . Koszmar!Wczoraj miałam okazje na zebraniu poczytac uwagi od mojego syna. Oj trudny czas

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 09-11-2012 15:02

U mnie natomiast początek gimnazjum bajka, lepsze oceny, dziecko zadowolone.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 09-11-2012 18:22

Evi, jakie są Twoje zamiary? Chodzi mi o to, czy zamierzasz coś z tym spostrzeżeniem zrobić?

Na pewno początek gimnazjum to dla dzieci bardzo trudny czas i większa drażliwość może być tym spowodowana. Ale może to być też bardziej niepokojący sygnał - w pierwszej klasie ustala się układ "sił" i dzieciaki w różny sposób ustalają ten układ, bójki "kilku na jednego" to norma, ale czasem zdarzają się także poniżanie, a nawet wymuszenia. Bardzo często chłopcy, którzy chcą zaszpanować palą (marychę lub papierosy) i gnębią osoby wyłamujące się.

W naszym przypadku odbywało się to dość ostro, więc poszłam do wychowawczyni, która stwierdziła, że nic takiego nie widzi ale spróbuje się przyjrzeć. Po jakimś miesiącu bez zmian poszłam do pedagoga i opisałam, co mnie niepokoi. Wystarczyły jej dosłownie trzy słowa, ona natychmiast odpowiedziała, że postara się tak zainterweniować, żeby chłopaki się dogadali i podziękowała, że przyszłam z tym do niej. Pamiętam, że wyszłam z jej pokoju zachwycona jej kompetencją. Od syna wiem, że weszła na lekcję wychowawczą z naprawdę sympatyczną, ciepłą i bardzo dobrze przeprowadzoną pogadanką, po której problem w tej klasie znikł.

Ja bym na Twoim miejscu rozmawiała z synem jak najwięcej. Nawet, jeśli nie dowiesz się niczego konkretnego, to dziecku takie rozmowy emocjonalnie bardzo dużo dają.
Klasa druga liceum.

evi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Olek 11 ZA

Post 17-11-2012 22:30

włąsnie wczoraj od syna wyciagnęłam informacje że chłopcy z innej klasy mu dokuczają. Szczególnie w szatni przed i po w-f. Musze sie skontaktować z wychowawczynią. Olek sam się nie obroni i jest łatwym celem. Nauka jak na razie nie idzie źle, oceny zróżnicowane. Zobaczymy jak pójdzie dalej. pozdrawiam

Adam.W

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: ZA

Post 19-11-2012 11:37

:)

Fajne wieści .Cieszę się bardzo:)
Zawsze chętny do rozmowy:)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-11-2012 12:12

Tak w celu wyjaśnienia - konto domiś29 jest kontem żartownisi, który sobie próbuje od czasu do czasu mieszać w naszym forum. Zakłada różne konta kupując karty do GSM i wypisuje różne bzdurki.
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Poradnia Savant

rozyczka

Dzieci: Kornelka 10 lat ADHD

Post 02-08-2013 13:13

:(

A jaki jest sens żartować z chorych na ADHD :(

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-08-2013 19:50

Żartownisia próbuje być dokuczliwa dla każdego, kto się pod rękę nawinie.
Mam pewne teorie z czego to wynika, ale teorie zostawię dla siebie a diagnozowanie pozostawię wykwalifikowanemu psychiatrze.
Dreptak

Fundacja Savant
Obrazek

Poradnia Savant

julita1

Dzieci: Kacper, 5 lat, ZA

Post 21-08-2013 16:01

kiedy mój Kacperek został zdiagnozowany byłam przerażona, nie wiedziałam co robić i wtedy trafiłam do rewelacyjnej poradni psychologicznej współpracującej z ośrodkami terapeutycznymi. dzięki nim nie byłam sama, wiedziałam jak postępować. zostaliśmy skierowani do terapeuty, ja i mój mąż zostaliśmy objęci pomocą psychologa, mały po diagnostyce rozpoczął rehabilitacje.

fajnakarolcia

Post 27-11-2013 14:57

poradnia

Witam,

proponuję zacząć od Poradni Psychologicznej .

pozdrawiam

Wróć do Dziecko z Zespołem Aspergera