Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

policja w szkole

Moderator: Moderatorzy

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 19-01-2010 20:34

ostatnia pisze:jutro mały idzie na próbę do małej szkoły niepublicznej do klasy integracyjnej

nie planuję na razie co dalej, zobaczymy co powiedzą obie strony-czy przypadną sobie do gustu
Zanim zabierzesz dziecko ze szkoły, najpierw upewnij się na 128%, że w tej nowej go przyjmą.
Postaraj się o jakieś pisemne zapewnienie/zobowiązanie w tej sprawie.

ostatnia

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 19-01-2010 20:47

w "starej" szkole zapewniają mnie, że wyrzucą go bardzo szybko, właściwie nie używają słowa wyrzucić, mówią o przeniesieniu do szkoły rejonowej, dotychczasowa nie jest rejonową a wybrałam ją dlatego, że była najbliżej nas-800m, co było sporym ułatwieniem, jeżeli chodziło o odprowadzanie i przyprowadzanie
rejonowa to wielka masówka bez klas integracyjnych

jeszcze go nie zabrałam, to dlatego mówię o tym, że idzie na próbę, nikt mi nie dał zapewnienia, że go na pewno przyjmą, zresztą chciałabym, żeby Bartkowi ta szkoła też się podobała (nie tylko on jej), nie chcę go do niczego zmuszać, przynajmniej póki mam wybór
ferie są od połowy lutego, mam trzy tygodnie i delikatnego nerwa, że tak mało

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 20-01-2010 11:54

A co zrobisz, jeśli synowi nie spodoba się ta szkoła, albo szkoła go jednak nie przyjmie? Masz jakiś plan na wszelki wypadek?

iwka76

Post 22-01-2010 08:51

Dzisiaj mamy spotkanie w szkole z policją.Wczoraj dowiedziałam się od wychowawczyni,że znowu jest nagonka na Michała.Dyrektorka twierdzi,że ma to być takie spotkanie pouczające,w którym będziemy my brać udział i jeszcze inni rodzice ze swoimi dziećmi.U syna w klasie jest taki chłopiec,który prowokuje ciągle mojego Michała i inne dzieci,a potem obrywa od nich po głowie ,ale tego jego rodzice nie widzą
wspaniałe dzieci mam.Michał 1998r.ADHD i Martyna 2001r

ostatnia

Post 22-01-2010 11:36

już jesteśmy po wyborze szkoły
klasa integracyjna nie spodobała się Bartkowi, przeszkadzały mu dzieci, które chodziły i rozmawiały w czasie lekcji (niedawno sam chodził a teraz to mu się nie podoba)
na szczęście okazało się, że od czasu kiedy ja chodziłam do szkoły rejonizacje trochę się zmieniły i podlegamy już nie pod wielką masówkę a fajną starą szkołę
w kuratorium pani powiedziała, ze to szkoła przyjazna dzieciom i nie szukaliśmy już nic więcej
pierwsze spotkanie bardzo przyjazne, nic nie ukrywaliśmy i usłyszeliśmy, że spróbują, że zaczniemy od nowa

powoli opada ze mnie to straszne napięcie

wiesz Iwka, mój syn ma bardzo złe skojarzenia z policją, właściwie nic mu nie zrobili, odbyli z nim kilka rozmów a jednak ostatnio jak szliśmy ulicą i jechał ich samochód to Bartek powiedział- o, policja, jadą po mnie? forma żartu ale mnie sprawiła ogromną przykrość

nasze spotkania z rodzicami innych dzieci nigdy nie należały do przyjemności, byliśmy zawsze oskarżani, osądzani i skazywani
jedno z gorszych doświadczeń w życiu...

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-01-2010 12:28

iwka76 pisze:U syna w klasie jest taki chłopiec,który prowokuje ciągle mojego Michała i inne dzieci,a potem obrywa od nich po głowie ,ale tego jego rodzice nie widzą

Ciekawe co jest powodem , że aż do tego stopnia stara się zwrócić na siebie uwagę innych dzieci-bo ja innej przyczyny nie widzę.

W takim wypadku trzeba by się postarać o jakieś zajęcia integracyjne dla dzieciaków, gdzie mógłby się pokazać ze swoich dobrych stron-może warto byłoby delikatnie podsunąć taki pomysł wychowawczyni?

iwka76

Post 22-01-2010 12:36

chłopcy od Michała z klasy mają zajęcia terapeutyczne już od 2 półrocza czwartej klasy.Mój chłopak ma grupę przyjaciól-kolegów,z którymi się trzyma a ten chłopiec na siłę chce do nich dołączyć.Ajak nie daje rady to ciągle szuka zaczepek,a mojemu Michałowi dużo nie potrzeba!!!

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-01-2010 13:30

A próbowałaś sama z zaproszeniem tego chłopca na zabawę z Michałem sam na sam- bo może lepsze poznanie pomogłoby w integracji?

I nie dziw się, że dokucza, jeśli chłopcy go odrzucają

iwka76

Post 22-01-2010 17:45

podczas tego spotkania z policjantem i resztą osób zainteresowanych rzuciłam taki pomysł,żeby Kamil przyszedł do nas i spedził trochę czasu z Michałem.Może znaleźliby wspólne zainteresowania.Mnie w tej całej sytuacji denerwuje to,że rodzice tego chłopca mają pretensje tylko do Michała.A Kamil z każdym szuka zaczepki i dużo dzieci się z nim bije,ale w domu mówi że pobił go Michał.

ostatnia

Post 10-12-2010 11:58

minęło kilka miesięcy od zmiany szkoły (prawie rok?!) i jest super
Bartek się dobrze uczy, świetnie współpracuje z nauczycielami i kolegami i zbiera same pochwały.
jedną z pierwszych uwag, jakimi się ze mną podzielił było zdziwienie, że "w tej szkole dzieci lubią panią pedagog! dziwne, prawda...?"

po wizycie pani kurator minęło kilka tygodni i dostaliśmy wezwanie na rozprawę w sądzie dla nieletnich o deprawację syna. pokazałam wszystkie dokumenty z PPP i od psychiatry i po rozmowie z sędzią sprawa została umorzona.

Bartek został też zdiagnozowany w szpitalu (hiperkinetyczne zaburzenia zachowania) i w tej chwili przyjmuje Concertę. oprócz tego po zmianie szkoły zmieniła nam się poradnia psych-ped i niemal od ręki dostaliśmy z niej orzeczenie. idąc za ciosem złożyłam dokumenty do Powiatowego Zespołu ds orzekania o niepełnosprawności i został przyznany zasiłek pielęgnacyjny.

to był trudny rok ale wiele nas nauczył

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: 18-latek z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 10-12-2010 12:10

:OK:

Po raz kolejny się dziwię, mimo że to nie pierwszy raz się dzieje: wystarczy zmienić szkołę i nagle problemy dziecka i z dzieckiem - prawie znikają... I można...

Oby coraz więcej szkół było takich normalnie normalnych!

Trzymam kciuk :ithr: teraz łatwiej będzie pracować z dzieckiem :)
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)
PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła, przedszkole