Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szukam psychologa

Moderator: Moderatorzy

Haskire

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Syn 8 lat ADHD

Post 13-08-2012 21:56

Szukam psychologa

Witam i proszę o pomoc.
Szukam dobrego psychologa dla dziecka. Mój 7-letni syn ma zdiagnozowane ADHD, typ mieszany oraz zaburzenia opozycyjno-buntownicze. W opinii lekarzy nie wymaga na razie leczenia farmakologicznego. Nasza psychiatra zaleciła mu psychoterapię w PPP lub w szkole. Ale na Poradnię raczej nie mam co liczyć, mam przykre doświadczenia po badaniu. Chyba, że można domagać się zmiany psychologa, ale nie wiem, czy oni nie mają przypisanych konkretnych szkół. Na razie nie mogę się tego dowiedzieć, bo wszyscy są na urlopie i nawet opinii dla szkoły nie mogę załatwić. Mam dzwonić dopiero we wrześniu. W szkole też wydaje mi się, że niewiele mu pomogą.
W związku z tym szukam na własną rękę. Mieszkam na Górnym Śląsku, interesuje mnie rejon Tychy, południowe Katowice, Mikołów. Wiem, że jest nas tu dużo. W końcu Śląsk to duża aglomeracja, więc i ADHD-owców dużo. Może znacie kogoś kto zna się na rzeczy, kto Wam pomógł.
Czy można to zrobić bezpłatnie i czy potrzebne jest skierowanie?
Czy są jakieś ogólne zalecenia jak długo i jak często musi się odbywać taka terapia, czy zależy to wyłącznie od dziecka i jego problemów?

I jeszcze jeden problem. Jak powiedzieć pozostałym dzieciom w klasie o problemie syna. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Wydaje mi się, że gdzieś widziałam wątek na ten temat ale teraz nie mogę znaleźć. Mimo szczerych chęci jeszcze nie "rozpracowałam" tego forum do końca.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 13-08-2012 22:48

Z bezpłatną terapią dla dziecka, na Śląsku jest problem., w Tychach w Integrze są zajęcia grupowe dla takich dzieciaków, Gdzie trafiliście do PPP, może będę w stanie coś pomóc, jeśli napiszesz dokładnie do której PPP trafiliście.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Haskire

Post 14-08-2012 00:12

Byliśmy w Mikołowie bo to nasz rejon.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 14-08-2012 08:05

No niestety w PPP w Mikołowie nie macie szans na sensowną pomoc, przerabiałam z nimi dużo, nawet miałam zamiar sprowokować ich do organizacji konferencji, niestety twardy beton. W szkołach nie jest też zbyt ciekawie. Jedyną godną polecenia jest szkoła w Paniowach.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Haskire

Post 14-08-2012 23:03

Chyba dobrze wydedukowałam, że jesteśmy z tej samej okolicy.

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie podniosła mnie ona na duchu. O tej poradni już od wielu lat słychać nienajlepsze opinie. Chociaż muszę przyznać uczciwie, że opinia po badaniu syna była bardzo trafna. Sama byłam zaskoczona, że po 1 godz. spędzonej z dzieckiem można go tak trafnie ocenić. Jedynie wnioski były błędne. Mój syn jest miłym i uroczym chłopcem i nigdy temu nie zaprzeczałam ale nie zmienia to faktu, że ma problem z którym ani on sam ani jego otoczenie nie potrafi sobie poradzić. Na szczęście trafiłam na dobrych lekarzy, którzy nam pomogli.
Mam diagnozę od dwóch psychiatrów, więc nie jest tak jak sugerowano w poradni, że to moje przewrażliwienie. Tak naprawdę to ja sama "odkryłam", że przyczyną problemów jest ADHD. Spotkałam się z wieloma przykrymi dla mnie reakcjami ale zaparłam się i doprowadziłam sprawę do końca. Ale uczciwie się przyznam, że jak już dostałam ten "papierek" do ręki to znowu dopadł mnie kryzys. Siedzę i myślę i nie wiem co dalej.

Co do szkoły to trafiła nam się fantastyczna wychowawczyni. Ale jej także jest potrzebne wsparcie, bo nie ma doświadczenia w pracy z takimi dziećmi. A psycholog szkolna wezwała mnie na rozmowę gdy syn sprawiał największe problemy w ogóle wcześniej go nie widząc. Może ja się czepiam, jeżeli ktoś mi to udowodni to odszczekam to co napisałam, ale psycholog powinna była najpierw zobaczyć dziecko, wyrobić sobie opinię a potem wezwać rodziców. A u nas wyglądało to na przesłuchanie po którym zasugerowano mi, że syn zachowuje się jak rozpieszczony jedynak.

Trochę się rozpisałam ale musiałam to z siebie wyrzucić. Będę wdzięczna za każdą radę i dobre słowo.

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-09-2012 18:42

Podjedź w sobotę do Integry na dzień otwarty www.integra.edu.pl . Chętnie z Tobą się tam spotkam. Pogadamy na temat pomocy Twojemu dziecku.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Poznajmy się