Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Poradnie Psych. - Pedag. - rejonizacja

Moderator: Moderatorzy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-05-2005 13:26

Poradnie Psych. - Pedag. - rejonizacja

Mam pytanie: czy obowiązuje rejonizacja Poradni Psychologiczno Pedagogicznych?
Czy jeśli poradnia z miejsca zamieszkania nie oferuje żadnej formy pomocy w postaci terapii czy np. wolontariatu, czy można dziecko zapisać do innej poradni. Czy w z poradni spoza rejonu można prowadizc badania, testy i uzyskiwać orzeczenia?
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

mycha

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 24-05-2005 14:04

Cześć!

Nie wiem czy to regulują jakieś przepisy, ale u nas tam dziecko chodzi do poradni gdzie mieści się szkoła. W przypadku mojego syna przeniosłam papiery do innego miasta, bo nie chodzi do szkoły integracyjnej w miejscu zamieszkania,(jak zaczynał takiej szkoły u nas nie było). :)
Pozdrawiam. Basia

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-05-2005 15:26

W Gdańsku też obowiązuje rejonizacja (tam gdzie dziecko chodzi do szkoły) ale czasem da się to ominąć właśnie staram się coś takiego zrobić. Mam nadzieje że sie uda. :D
Aleks

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 24-05-2005 15:37

Niestety rejonizacja jest wszędzie. Można ją ominąć, ale tylko za zgodą odpowiedniego starosty, lub prezydenta miasta. Bardzo trudno jest coś takiego załatwić. I o to też muszą powalczyć stowarzyszenia, żeby wśród Poradni stworzyć gospodarkę rynkową, niestety te poradnie, w których pracują niekompetentni ludzie powinny się zmienić, powinny traktować nasze dzieci jak klientów, a nie petentów. To samo powinno być ze szkołami.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 24-05-2005 17:36

Tak naprawde nie ma rejonizacji, przynajmniej w Krakowie nie ma, mozna isc do tej poradni do której sie chce (jesli psycholog przyjmie) bo z tym moze byc problem. Wyjatek stanowi wydawanie ORZECZEN o potrzebie ksztalcenia w klasie integracyjnej lub indywidualnego. Ale do takiego orzeczenia jak najbardziej sa uznawane wyniki badania z innej poradni. Opinie sa respektowane z kazdej poradni w Krakowie tak samo. Ja nie powinnam na przyklad przyjmowac dzieci z gmin podkrakowskich, bo one nie placa za to, maja swoje poradnie. Ale w obrebie Krakowa kto jak chce i jak sie dostanie.
Tak naprawde jest dosc mala konkurencja, bo jest za malo psychologow i wszyscy maja za duzo pracy.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-07-2005 12:54

LUBLIN

W Lublinie jest rejonizacja i tak naprawdę tylko jedna "państwowa" poradnia diagnozująca ADHD. kiedy dziecko (moje) zmieniło adres zamieszkania na podlubelski, mimo ROZPOCZĘTYCH już spotkań musi je kontynuować w poradni rejonowej. Ta leży w miejscu, gdzie zawracają wrony i mimo baaaardzo miłego personelu ( który stwierdził, ze moja żona wie równie dużo o ADHD, co ów personel ) nie widzę szans na profesjonalne załatwienie tematu. Na szczęście panie wiedzą trochę o ADHD i nie traktują syna "jak piąte koło u wozu".

Andrzej

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-07-2005 19:54

Ja mieszkam w Bialej Podlaskiej i moj syn chodzil do jednej szkoly, kiedy bylam z nim pierwszy raz w poradni.Teraz chodzi do innej szkoly[przeprowadzilismy sie]i dalej chodzimy do tej poradni.Byc moze jest tak ze w Bialej jest tylko jedna taka poradnia.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-03-2007 23:59

Bardzo prawdopodobne.
poradnictwo w Stowarzyszeniu pONad - nowa strona http://www.adhd.net.pl
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Nadpobudliwym PONAD - informacje o działalności, kontakt.

jeżeli nie leki - to co ?
zobacz na stronie http://www.adhd.strefa.pl

Wróć do Leczenie